Zorganizowane dzisiaj (14 września) obchody Święta Szkoły w Kocierzewie Płd., w tym roku przybrały szczególny charakter, ponieważ nawiązywały do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji nastąpiło odsłonięcie postumentu w kształcie zegara słonecznego, wewnątrz którego – na kolejnych 45 lat – spoczęła kapsuła czasu z informacjami o gminie dla potomnych.

Uroczystości rozpoczęły się przed remizą OSP, skąd przy akompaniamencie orkiestry dętej z Wicia wszyscy przemaszerowali na cmentarz wojenny, gdzie odczytano Apel Poległych. Po złożeniu kwiatów i zniczy pod pomnikiem Poległym za Polskę 1939 r., nastąpiło przejście przed Urząd Gminy, gdzie dokonano odsłonięcia postumentu w kształcie zegara słonecznego, wewnątrz którego – dzień wcześniej – została złożona kapsuła czasu.

Wójt Agnieszka Wojda powiedziała, że do środka schowano materiały z informacjami o gminie, pośród których znalazły się m.in. zdjęcia i listy napisane np. przez proboszczów parafii w Kocierzewie Płd. i Boczkach Chełmońskich i starostę łowickiego Krzysztofa Figata oraz eseje Macieja Durmaja i Patrycji Siekierskiej nt. „Moja Mała Ojczyzna – Gmina Kocierzew Południowy w 2063 roku”, które zdobyły I nagrody w gminnym konkursie literackim.

Następnie wszyscy udali się na mszę św. do kościoła parafialnego w Kocierzewie Płd., po zakończeniu której można było obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów.

Uroczystość uświetnił 37. Sochaczewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej.

Kocierzew pamięta o swoich bohaterach

8 komentarzy

  1. kampania wyborcza

  2. Coś panie dyrektorki smutne na zdjęciach czyżby ich wszystko przerosło??? i Gdzie jest nowa TRZECIA pani Dyrektor???? oj nie dobry ten nowy układ wśród nauczycieli….i ciekawe czy ksiądz proboszcz udzielił dyspensy w piątek na imprezę na sali gimnastycznej ???? DOBRĄ ZROBILI SOBIE KAMPANIE WYBORCZĄ!!!!!

  3. Kiełbasa wyborcza pani Wójt

  4. Kapsuła czasu? Co to za dziwny zwyczaj.

  5. Czy Figat juz spakowany?

  6. Znowu ten FIGAT

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.