Najprawdopodobniej po południu w środę 22 sierpnia uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Starzyńskiego i Kurkowej w Łowiczu.

Sygnalizator który został zrzucony przez wiatr na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Starzyńskiego. fot. mak

Przypomnijmy, że 9 sierpnia w czasie popołudniowej burzy, która przeszła nad miastem, jeden z sygnalizatorów świetlnych został zerwany przez porywisty podmuch wiatru.

Urządzenie zostało zabrane, a przez kilka dni na skrzyżowaniu pozostałe sygnalizatory wyświetlały żółte pulsujące światło ostrzegawcze, po czym zostały wyłączone. W wyniku awarii kierowcy muszą polegać na oznakowaniu pionowym i poziomym.

Naczelnik Wydziału Spraw Komunalnych Paweł Gawroński powiedział nam, że firma, zajmująca się konserwacją sygnalizacji przystąpi do jej naprawy jutro.

Długi termin jej realizacji tłumaczy problemami związanymi z dostarczeniem do niej części zapasowych koniecznych do wykonania usługi.

6 komentarzy

 1. Ok. godz. 18:20 21 sierpnia na tym skrzyżowaniu doszło do zderzenia 2 osobówek.

  • Łowiczanka

   A co jak światła działają to wszyscy jeżdżą idealnie? Wiecznie macie problemy.

  • Po prostu ludzie jeżdżą jak debile, jadąc z pierwszeństwem lepiej zwolnić bo zawsze może się ci wepchnąć jakiś palant.
   Sam miałem dwa dni temu taką sytuację, na szczęście zwolniłem wcześniej, mimo awaryjnego hamowania było blisko. Oczywiście kierowca dostawczaka uważał że nie ma problemu 😉

 2. A gdzie literka “ć” w tytule?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.