Dzisiaj o godzinie 11 do 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego dotarło zgłoszenie o niewybuchu na terenie Szkoły Podstawowej w Łaguszewie. To już druga taka sytuacja w przeciągu tygodnia.


Pocisk został znaleziony na terenie, gdzie zakładane jest boisko. Żołnierze z 27 patrolu saperskiego przyjechali o godzinie 12.50, a do tego czasu miejsce zabezpieczała policja. Na miejscu okazało się, że jest to pocisk przeciwpancerny kumulacyjny o średnicy 76,2 mm. Ładunek został zabrany z boiska, przeniesiony do specjalnego pojemnika w samochodzie, a o godzinie 13.08 samochód udał się na teren poligonu, gdzie pocisk zostanie zdetonowany w bezpiecznych warunkach.
Jak poinformował nas st. chorąży Tomasz Starzyk, każdy taki pocisk stwarza zagrożenie. Miejsce znaleziska sprawdzono za pomocą etatowego sprzętu, przeszukano również pozostałe hałdy ziemi, przy czym nie znaleziono żadnych niebezpiecznych materiałów wybuchowych.
W piątek 15 maja, na terenie szkoły również znaleziono podobny pocisk, o czym szerzej piszemy na łamach jutrzejszego numeru NŁ.

1 komentarz

  1. Pracodawcy którzy nas teraz dymcie pod pretekstem koronowirusa… Nedługo bedzie po epidemmi a wtedy ci którzy okazali się ku….mi , obnizyli pęsje mimo iż wcale kryzys ich nie dotknął itd. będa sami sobie szefami i pracownikami…Firmy ktore nie dają poczucia bezpieczeństwa w trudnych czasach każdy ceniący sie pracownik “oleje”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.