To nie był dobry dzień dla Syntex-Księżaka Łowicz. Podopieczni trenera Roberta Kucharka zostali pokonani na wyjeździe w sobotę, 4 lutego 2017 roku, przez AZS UMCS Lublin 42:61.

Łowiczanie w kilku poprzednich spotkaniach zdołali już nieco przyzwyczaić swoich kibiców do ich nietypowego przebiegu – po fatalnej pierwszej połowie przychodził czas na doskonałą grę. Można było przypuszczać, że tak będzie i tym razem. Niestety tak się nie stało. Od początku meczu 22. kolejki II ligi koszykówki męskiej to gospodarze przejęli całkowite prowadzenie w grze. W drużynie Syntex-Księżaka tym razem zawiódł atak, a nie uda się wygrać samą obroną. Punkty zdobywa się atakując, a w tej kolejce jedynie Bartosz Włuczyński może pochwalić się skutecznością, gdyż zdobył ich piętnaście. Jedynie w ostatniej kwarcie spotkania gra wyglądała na w miarę wyrównaną, ale wszystkie pozostałe z dużą przewagą wygrywali lublinianie.

– Nie udało się wygrać, bo zagraliśmy słabo w ataku. Nie graliśmy w tempo, nie wychodziliśmy, tym sposobem daliśmy to zwycięstwo gospodarzom. Nie ma co opuszczać rąk, bo jeszcze mecze przed nami, jaszcze trzeba grać. Taki jest sport. W kolejnych meczach trzeba zagrać lepiej, skuteczniej. Trzeba nadrabiać, póki piłka w grze – skomentował po spotkaniu trener Kucharek.

22. kolejka II ligi koszykówki męskiej – klasa B:

AZS UMCS Lublin – KS Syntex-Księżak Łowicz 61:42 (22:13, 14:10, 16:9, 9:10)

Księżak: Bartosz Włuczyński 15 (3×3), Michał Świdersk 6 (2×3), Mariusz Wójcik 5 (1×3), Maciej Cukierda 4 i Hubert Makuch 3 oraz Mariusz Przygucki 4 (1×3), Maciej Piątek 4, Bartłomiej Bojko 2, Daniel Nieporęcki 2 i Szymon Aniszewski.

Najwięcej dla AZS: Bartłomiej Karolak 19 (1×3), Przemysław Tradecki 11 (3×3) i Sebastian Dusidło 11.

ZKS Stal Stalowa Wola – AZS PŚK Galeria Echo Kielce 84:66

KU AZS UJK Kielce – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 69:78

Klub Koszykarski Warszawa – KS Rosa-Sport III Radom (n, godz. 14.00)

Sokół Ostrów Mazowiecka – TBV Start II Lublin (n, godz. 16.00)