Różnicą 512 głosów w wyborach na wójta gminy Łyszkowice, wygrał w II turze dotychczasowy wójt Adam Ruta – to już oficjalne wyniki potwierdzone przez Państwową Komisję Wyborczą.

Na Adama Rutę zagłosowało 1.617 osób (59,40%), zaś na jego konkurenta Piotra Klimkiewicza 1.105 osób (40,60%).

Adam Ruta wygrał w sześciu spośród 8 obwodów głosowania. Miał miażdżącą przewagę nad rywalem w Stachlewie, gdzie zagłosowało na niego 332 osób a na konkurenta 48 osób oraz w Polesiu tam poparło go 209 osób a rywala jedynie 44. Nie powinno dziwić poparcie dla niego mieszkańców tych miejscowości to jego rodzinne strony.

Piotr Klimkiewicz zdobył większość głosów w obwodzie w Seligowie – 129 do 59 oraz Gzince – 181 do 94.

Przypomnijmy Adam Rura został po raz pierwszy wójtem w 2014 roku, wcześniej znany był jako komendant Komendy Powiatowej Policji w łowiczu. Piotr Klimkiewicz to m.in. radny gminy Łyszkowice, muzyk i były dyrektor GOK w Łyszkowicach.

108 komentarzy

 1. Błędy młodości …. a jako komendant w Łowiczu , całe kierownictwo ktore sobie wybrał to byli eSBecy , przypadek ? Nawet nie pijacy alkoholik jest dalej alkoholikiem tak samo eSBek do końca życia pozostanie złym człowiekiem bo tam brali tylko takich ! Klimkiewicz był za glupi i za słaby zeby wygrać z ,,czymś” takim , to było juz wiadomo 4 lata temu gdy poparł Toto w drugiej turze , dlatego nie o niego tu chodzi , tylko o godność i człowieczeństwo jesli ci ktorzy głosowali na eSBeka rozumieją co te słowa znaczą …

  • Mieszkanka gminy

   Widzę jednak,że rzeczywiście z idiotami się nie dyskutuje,bo ŚCIĄGNĄ DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOSWIADCZENIEM, zatem Żegnam.

 2. mieszkaniec łyszkowic

  Z szacukiem do wyborców czy UB zrobi imprezę wygranej i będzie tak się czołgał do auta jak podczas Dożynek w Czotolinie czy go wyprowadzą może z panią blądynką wtedy to ujawni się film z tamtej imprezy.

 3. Gdy się przegrywa w rodzinnej miejscowości 10,92 % przy liczbie głosów ważnych 889 ,to o czym my piszemy?
  Dwa obwody razem 310 do 153

 4. Wszędzie były wybory,w kilku miejscach druga tura,są artykuły,są komentarze,no ale to,co jest wypisywane pod artykułami dotyczącymi naszej GMINY jest skandaliczne!Panie Klimkiewicz niech Pan i Panscy zwolennicy dadzą już spokój!Musi Pan pogodzić się z przegraną.Gdyby oscylowala ona w granicach kilku głosów no to jeszcze można byłoby jakoś tą rozpacz zrozumieć.Ale to ponad 500głosów.Utwierdza Pan tylko,że zachorował Pan nieuleczalnie na stołek.Dajze Pan spokój do cholery!

  • Jeśli myślisz,że zabieramy głos ze względu na P.Klimkiewicza to się mylisz.Oburza nas zbiorowa amnezja obywateli,którzy okazali się pożytecznymi idiotami.Wniosek jest taki :komuniści wcale nie oddali władzy tylko mając kapitał stali się przedstawicielami biznesu i oligarchii.A dzisiaj potrzebują swoich (na,których mają kwity) aby ci realizowali ich zamierzenia.Walec jedzie w drugą stronę!

   • Do Wiktora! Idąc Twoim tokiem rozumowania tzn jeżeli mi wybitnie nie podoba się wybrany w moim okręgu radny to mam go opluwać w necie i wypominać mu grzechy jego młodości?????????

   • Pisanie prawdy to dla ciebie opluwanie? To nie kwestia podobania.Boję się by człowiek na takim stanowisku nie był narzędziem w rękach innych ,którym może być podporządkowany lub za coś wdzięczny.

   • Pełnoletni człowiek jak kogoś zabije to dostaje dożywocie ,a SBek ma błędy młodości o których należy zapomnieć (ciszej nad tą trumną).

   • Za przestępstwa z młodości same nagrody:posadka komendanta,duża emerytura,o której przeciętny człowiek może tylko pomarzyć i w wolnej Polsce posada wójta.

   • Czy ktoś wie,że wójt gminy takiej jak nasza dysponuje budżetem ponad 25 milionów i może zaciągać kredyty wielomilionowe ?To od niego zależy kto i ile u niego zarobi.Warto mieć zatem “swojego”wójta ,a nie kogoś na kogo nie ma się wpływu.

  • Święta racja. Ale nie można się spodziewać , że PP da spokój bo przecież tak naprawdę nic innego robić nie potrafi. Jest taki profil obywatela „działacz” . Najlepiej jednak byłoby gdyby działał gdzieś daleko od Lyszkowic. Ale to hyba tylko takie pobożne życzenia zdecydowanej większości Łyszkowiczan.

   • Takie są skutki zastosowania królewskiego gambitu i ruch ten okazał się ryzykowny dla szachisty ,który przecenił swoje możliwości i stracił szansę .Ale gramy dalej lecz w innym składzie.

   • Jak zwykle odwracasz kota ogonem.Chodzi o twoich chlebodawców np.ze Skierniewic,Jacochowa,Warszawy itp.

 5. Tak sobie czytam … Rzeczywiście SB tak jak gestapo czy NKWD zostawała uznana za organizacje skierorowaną przeciw narodowi polskiemu . To o jakim hejcie tu ktoś mówi ? Jak mozna hejtować zbrodniarzy z gestapo ? Chyba sie komuś cos pomyliło .

 6. Niestety demokracja dopuściła do tego że eSBek ktory walczył z demokracją ( IPN służba bezpieczeństwa departament 5 ) potrafił się posługując sie prawem ( Traut i Klimkiewicz w sądzie) i donosem do swojej wygranej . Szkoda gminy !

 7. Do wszystkich hejterow:odczepcie sie od pana Adama,wybrany został w demokratycznych wyborach!Adam jest takim samym uczciwym człowiekiem jak ja!Mnie też wybrano demokratycznie,takich uczciwych ludzi jak my ze świeczka szukać!

  • Tacy uczciwi ludzie :służba w SB(znęcanie się nad tymi ,którzy nie chcieli służyć okupantowi radzieckiemu bo pragnęli wolnej ojczyzny ,bili pałami za pieniądze -nie rozumieli o co chodzi Polakom ?),w nagrodę za służbę w bezpiece awansowali (komendanci MO,Policji),potem odeszli na wcześniejsze emerytury(od 6000-26000zł/m-c),a teraz w wolnej Polsce są prezydentami,wójtami (pobierają emerytury oraz pensje po12000 zł miesięcznie) i kpią ze swoich ofiar,które straciły zdrowie,żyją na granicy ubóstwa patrząc jak ich oprawcy opływają w dostatku i nazywają siebie “uczciwymi ludźmi”.

 8. Piotrek mam nadzieję,że spelnisz swoją obietnicę,,jak teraz nie wygram,to się stąd wyprowadze”?

 9. Łomot, to dostaniesz ,gdy pętelka która się już zaciska ,doprowadzi cię tam gdzie twoje miejsce , czyli gdzie miejsce bandziorów z SB . Będziesz tam uczciwie traktowany, tak uczciwie jak traktowałeś podwładnych zatrzymanych za byle co , byle tylko sukces był , twój sukces ! Twoje horyzonty erotyczne ulegną głębokiemu poszerzeniu ?

  • ,,Łomot,łomot,łomot tępyyyyyyyy,bolą,bolą,bolą zębyyyyyyyyy”I jeszcze ŻAL DUPE ŚCISKA”Nie spinaj się chłopczyku,uspokoj się,wycisz i weź się do pracy !

 10. Z dedykacją dla przegranego:,,Łomot ,łomot ,łomot tępyyyyyyyy!!!!!Bolą,bolą ,bolą zębyyyyyyyyyygg!

  • Widzę ,że wiesz jak się czuli przesłuchiwani przez ciebie “. Nosił wilk razy kilka ,poniosą i wilka”.

  • To wierszyk popularny wśród Zomowców i SB-ków.Tak pałowali po głowach ludzi.

  • 11listopada ,rocznica odzyskania niepodległości.W mojej głowie przemykają obrazy kiedy to chcąc uczcić ten dzień wychodziliśmy na ulice naszych miast ze schowanymi pod pazuchą flagami.W nasz tłum wmieszała się bezpieka.Wkrótce otoczyły nas oddziały ZOMO.Byliśmy bici,kopani w aresztach MO.SB-cy byli najbardziej brutalni od 1979-1983roku.Katowali nas za próby obchodzenia Święta Niepodległości Polski ,bo Rosjanie sobie tego nie życzyli.Dzisiaj nasi oprawcy uczestniczą bezwstydnie w tym święcie i udają,że nic się nie stało.Ale my pamiętamy kolegów,którzy nigdy nie wrócili do domów.

 11. Co do wyprowadzania sie po wyborach te gdzie powinno sie wyprowadzić po wyborach 4 czerwca 1989 roku eSBeków takich jak ty czy Piotrowski zabójca Jerzego Popiełuszki … Na Syberie , dalej a moze szkoda ze rozwiazanie takie jak w Rumunii byłoby najwłaściwsze !

  • No a co powiesz o prokuratorze stanu wojennego-Piotrowiczu,ktory wprowadza nowe prawo z ramienia PIS?

  • A Ty cały czas w kółko i to samo.Istoto Pan Ruta złożył oświadczenie lustracyjne i w ogóle tego nie ukrywał więc odczep się od człowieka.Jeśli chodzi o Twojego ulubieńca ś.p.ks.Popieluszke to módl się do Niego o zdrowie bo o rozum za późno!Sprawdź pseudokatoliku ilu obecnie żyjących biskupów i kardynałów z Polski donosilo na Św Jana Pawła II i ich opluwaj.Skończ wreszcie te pierdoly .Ja nie czepiam się tego,że Twój dziadek był w ORMO.Z A M I Ł CZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • SB-cy szantażami i biciem wymuszali określone postawy, nawet wśród księży wielu uległo.Widzę,że i ty masz w tych działaniach pewne sukcesy.

   • Istoty,istotki i głowonogi,Pis- dzielcy, pisuary to my ,a po drugiej stronie jak sam o sobie pisze Pan Ruta.

 12. no i teraz Piotrze za robotę trzeba się wziąść myślałeś ze będziesz miał ciepłą posadkę zawijaj rękawy i do roboty weź tatusia Ci pomorze jak wczoraj na Łyszkowicach chociaż pośmiać się można było kabaret i tyle.

  • No i pytaliście się po co chodzi pracownik gminy po Łyszkowicach ?Zbiera informacje dla szefa,żeby się razem pośmiać.

   • Jurek nie jestem pracownikiem gminy a pośmiać się było z czego nawet mieszkańcy Łyszkowic nie chcą takiego sołtysa niby bez partyjny żenada no ale już po wyborach i odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku już jest 😉

   • Zobaczymy jak długo posiedzi?

 13. Wybory się odbyły,mieszkańcy demokratycznie zadecydowali kogo
  chcą na stanowisku wójta i wszystkich wichrzycieli proszę o uszanowanie wyniku wyborów i zaprzestanie tego RYNSZTOKU z którym mieliśmy do czynienia przez ostatnie dwa tygodnie.

 14. mieszkaniec łyszkowic

  O siłowni to zapomnijcie to nie te czasy kidy kierownikiem był pan Klimkiewicz.

 15. To niech Pan wójt zadba że w godzinach pracy pracujemy a nie chodzimy jak króliki inni mogą pracować a to kto dyrektor czy zastępca wójta.

 16. Może zdaloby się zrobić jakąś siłownię z ciężarami dla młodych tak jak było dawniej w GOKiS

 17. Może i królik trawke skubie albo sprawdza co się dzieje w łyszkowicach zastępca wójta czy co.

 18. Panie wójcie za pana kadencji to są jakieś przywileje jeden pracownik to chodzi jak wójt kilka razy dziennie po łyszkowicach to jego praca myśle że nie a kto za niego robote odwala .

 19. Zdradziecka morda

  Za zbratanie się z PiS dzielcami ten łomot wyborczy Ci się po prostu należał.!

 20. Wyniki wyborów jasno pokazały,że w społeczeństwie naszej gminy nie ma przyzwolenia na wyciaganie łap po państwowe pieniądze dla czerpania własnych korzyści.Panie Piotrze K. pisze pan płomienne podziękowania w których udaje pan ofiarę brudnej kampanii.Przeciez to pan posunął się w niej do kategorii bagna.My Wyborcy już drugi raz panu DZIĘKUJEMY.NIE CHCEMY PANA JAKO WOJTA NASZEJ GMINY.Czekamy na spełnienie pańskiej obietnicy wyborczej czyli WYPROWADZKI stąd.No ale cóż skoro SROMOTNA PRZEGRANA jest dla pana sukcesem wyborczym tzn.,że odróżnia pan gowna od perfum.Zatem czekamy.

 21. Co wy chcecie od pana Piotra jak wam się nie podobają Łyszkowice i że on tam mieszka to sami się wyprowadzcie jak wam nie wstyd.

 22. Dlaczego nie poszedłem zagłosować w drugiej turze ? Nie lubię władzy która toleruje donosicielstwo,szuka haków itd. z tą władzą nie po drodze.Pan Piotr miał być niezależny a popierał go PIS którego nie lubię.Jestem nowym mieszkańcem tej gminy nie kryję się kim jestem ,ale jeśli dotychczasowy wójt chce coś sensownego zrobić dla tej gminy musi zmienić styl rządzenia.Marek

 23. A co przystankami na Starych Grudzach i na Nowych Grudzach!!!???
  Poprzednia ekipa pokpiła sprawę a teraz jest problem. A powinny być dwa przystanki!!!!

 24. No i teraz szkoda pewnie Panu Klimkiewiczowi tej kasy co rozdawał “pijaczkom” na rynku w Łyszkowicach wzamian za głosy ?

 25. Łyszkowice WSTYD od wczoraj to nowa nazwa gminy , po prostu wstyd i zażenowanie.

 26. No to pokazówki, zbierania haków, donosów i zakłamania ciąg dalszy… Szkoda, bo mogło to się zmienić…

  • Bądź w porządku,nie kradnij,nie knuj,nie podrabiaj to nie będzie na Ciebie haków ani zarzutów.

   • mieszkanka Starych Grudz

    Panie wójcie skoro tak uważasz to kiedy zajmiesz się brakiem wpłat za wynajem sali ,zmywarką,starymi kosiarkami ( na fakturach są nowe),zniknięciem stołu z ławkami z Grudz Starych.Czekamy i trzymamy za słowo.

 27. Gdyby chodziło o ,,klasę i rozum”, to byśmy wójta nie zmieniali w poprzednich wyborach. Teraz wystarczy poczekać na efekty waszego wyboru. Nie mamy już darmowego dostępu do stawów w Uchaniu, GOKiS już prawie nic nie organizuje, kawiarenki internetowej i siłowni też już nie ma, za to były próby przejęcia domów ludowych bo salka po bibliotece już nie wystarcza(za Polesie też się weźmie). Co będzie następne? Stawy w Łyszkowicach? prywatyzacja GOK-u? Straż wiejska, bo trzeba hołotę kontrolować i zastraszać? (w sumie szubienice już w parku postawił)

  • Jeżeli Włodzimierz T.,który za swoje wojtowanie ma dzisiaj prawomocny wyrok miał dla Ciebie ,,klasę i rozum”to masz wypaczone pojmowanie wartości.

   • Zgadzam się, że poprzedni wójt pod koniec kariery zbłądził, nie popieram korupcji, lecz nie możesz zaprzeczyć, że to on praktycznie podniósł tą(lub tę jak kto woli) gminę z błota. Za jego kadencji powstało większość albo nawet wszystkie drogi w gminie oraz rozbudowa szkoły, przedszkole, chodniki, nowa strażnica i wiele innych nie tylko w Łyszkowicach. Czym może się pochwalić jego następca po czterech latach urzędowania? tym, że dokończył niektóre rozpoczęte prace? Alejki w parku? Remont sali gimnastycznej? Jest to zaledwie mały odsetek ogromu pracy poprzednika.

   • JAREK chyba Cię po@#ało. Porównujesz Trauta do Ruty i chcesz rozliczać Rutę z tego co zrobił w ciągu 4 lat??!!! Piszesz że Włodek to dopiero robił. Tylko że Włodek na stołku siedział ponad 20lat i jakie dofinansowanie brał?? A żadnych bo trzeba się było z nich co do grosza rozliczyć A to było nie na rękę, a im mniej ludzie wiedzą tym lepiej

   • Zenku, pomimo tego, że jesteś wulgarny to chyba i troszkę tępy, ale nieświadomie odpowiedziałeś sobie sam na to zagadnienie. Jeśli poprzednik bez żadnej pomocy z zewnątrz zrobił taki ogrom pracy, to chyba o czymś świadczy. Jeśli chodzi o porównanie, to jeśli porównasz sobie dowolne cztery lata z kadencji poprzedniego wójta( w/g ciebie nie brał dotacji) i ubiegłą kadencję obecnego (który korzystał z ogromnego wsparcia finansowego), to sam będziesz zdziwiony, jak niewiele było zrobione przez ostatnie cztery lata. Staraj się nie używać wulgaryzmów

   • Topienie Trauta to spisek kilku osób ,forma zemsty za brak zgody na wydobycie.Wykorzystali kilku pożytecznych idiotów ,żeby obsadzić swojego,który będzie o nich pamiętał.Poczekajcie trochę i miejcie oczy szeroko otwarte bo będą działy się tu cuda.

   • Traut nie korzystał z dotacji bo z tego musiałby rozliczyć się co do grosika,nie mógłby wziąć nawet trzech dych ,na które się laszczyl w delegacjach ,wołał prywaciarzy
    Zresztą po co do tego wracać.Traut jest skończony.

  • Czy to prawda,że wójt inwestuje kasę gminną w rozbudowę budynku na prywatnej działce-BIEGAJMY RAZEM i to jest cena głosów z Polesia ?

   • Łukasz, uscislajac to nazwa fundacji brzmi Biegamy Polesie, a nie Biegajmy Razem. Zapewniam Cie, ze nawet zlotowka ani z budzetu gminy ani z innych instytucji panstwowych nie zostala zainwestowana w budowe tego budynku. Dodam od razu, ze aktualnie budowana sciezka zdrowia na prywatnych terenach tez jest w CAŁOŚCI finansowana z prywatnych funduszy. I nie jest to kilka czy kilkanascie tys. zlotych.

   • Przecież często tam pracują ludzie obsługujący maszyny UG.A dobudowywane sanitariaty to za czyje?(fundusz sołecki )?

 28. Za mało gołębników pan Piotr kupił żeby wygrać. Pchał się gdzie można z kim można i czym można, a wystarczyło mieć klasę,rozum i kulture,a nie po trupach. Wyprowadzka to będzie coś! Arrivederci Łyszkowice
  P.S. a jako sołtys nie zrobił ten człowiek nic !!

  • Ani klasy ,ani rozumu i kultury nie było u obu panów.Ale nie wiem czy jeden z nich faktycznie nie szedł po trupach(z tą przeszłością?)

 29. Na obietnice Klimka brakło by maszynki do drukowania pieniędzy. Jest już po wyborach więc widać kto nie chce ,,zmiany na lepsze”.
  Mieszkańcy znają Piotrka i nie chcą takiego wójta (przynajmniej większość). Piotr Klimkiewicz kandydat bezpartyjny ale pis-owi w zupę po palcu wchodził. Żenada

 30. Czyli następne lata marazmu. Aha, droga redakcjo, kto w/g was kandydował Piotr Klimkiewicz czy Piotr Klimczak bo się pogubić można przez wasz ,,profesjonalizm”

 31. Proponuję także zastanowić się nad organizacją imprez w naszej gminie. Te, które są przyciągają garstkę ludzi, może warto wymyśleć coś innego. Wystarczy zorganizować jakaś ankietę czy wybrać się na spacer po miejscowości i popytać ludzi. Skoro chcecie rządzić nie dla stanowiska, tylko dla ludzi (jak to glosza wszystkie wyborcze hasła), to warto byłoby z tymi ludźmi rozmawiac, a wtedy z pewnością będzie żyło się lepiej i podejmowane decyzje będą cieszyc.

 32. Piotrek, masz ogromne parcie na szkło. Jesteś sołtysem, członkiem rady rodziców, muzykiem i nie wiem kim jeszcze.
  Panie Ruta, a Pan jako obecny wójt powinien zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i dogadać się z powiatem, aby powstały chodniki, które w miejscach, gdzie są niezbędne, np na ulicy Polnej, gdzie po zablokowaniu autostrady cały sznur aut pcha się pomiędzy dziećmi wracającymi ze szkoły. Czy musi znowu ktoś stracić życie jak w przypadku Pani K. aby ktoś ruszył się i zadbał o bezpieczeństwo? Ścieżka rowerowa do Gzinki to kolejna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

  • Kup sobie człowieku dobre okulary i czekaj jak p.Ruta wam chodniki zrobi .Ścieżka rowerowa do Gzinki – czekaj tatko latka.A skąd weźmie kasę jak musi długi spłacać.Zaraz się będzie łasił do radnych bo za park trzeba zapłacić i boisko przy GOKIS-ie.Pewnie podniesie opłaty za wodę i śmieci,a wy PŁACZCIE I PŁAĆCIE!

  • Zacznij się żarliwie modlić,bo Ruta ci tego nie załatwi.

 33. Prawda jest ogólnie taka, że patrząc na to, jak wyglądały programy wyborcze oraz sposób oczerniania się między kontrkandydatami, to żaden z panów (celowo małą literą) nie zasługiwał na to stanowisko. Obrażanie się na forum całego Internetu nie jest niestety sposobem na zjednanie sobie wyborców. Czuję trochę niesmak, że dorośli mężczyźni zachowali się trochę jak przedszkolaki.

 34. Piotrze, mam teraz nadzieję, że spełnisz swoją obietnicę, którą kiedyś głosiłeś, że jeśli nie wygrasz w wyborach, to się wyprowadzasz stąd

  Będzie to pierwszy krok do tego, aby udowodnić, że jesteś słownym i godnym kandydatem na stanowisko państwowe.

  • To samo mówił 4 lata temu i jakoś się nie wyprowadził tylko dalej mąci, ale może w końcu dotrzyma słowa i ten człowiek orkiestra pójdzie tam gdzie tak zapewniał że się wyprowadzi

  • Ja bym na to nie liczył.