Tak jak od kilku lat, czerwcowa sesja Rady Gminy Łyszkowice była okazją do nagrodzenia stypendiami najlepszych uczniów w gminie.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Jednorazowe stypendia w wysokości do 800/1.000 złotych otrzymali uczniowie szkół podstawowych z Łyszkwowic, Stachlewa, Seligowa i Kalenic, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Na tej samej sesji radni zmienili kryteria przyznawania tych stypendiów – od przyszłego roku, będą one przysługiwały nie tylko uczniom szkół prowadzonych przez gminę, ale także innych szkół podstawowych i średnich, jeżeli uczeń jest mieszkańcem gminy.
Podczas sesji program kabaretowy z muzyką, tańcem i skeczem kabaretowym „W naszej gminie” zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stachlewie.

18 komentarzy

 1. Czy to prawda ,że radni i sołtysi składali się po 50 zł. na bibkę dla czterech osób wręczających stypendia,a bal trwał długo i był zakrapiany?

  • nic nowego za Trauta też z diet sponsorowano zakrapiane imprezy bo szlachta za swoje nie pije.

 2. Żerują już na każdym nawet na dzieciach by tylko ludziom sie pokazywać jacy to są chojni za pieniądze podatników. Wstyd i żenada szczególnie dla władz Gminy że do tego dopuszczają.

 3. na zdjęciach widać gościa co całą kadencję tylko ordery przypina ,wręcza stypendia i korzysta z darmowych wyżerek.

 4. Co za bzdury piszecie odnośnie kwot jakie dostały dzieci. W tamtym roku po 700zł a teraz po 570zł. Nie ma żadnej zachęty dla młodzieży. Poza tym oni po lekcjach nie mają co robić w tej miejscowości. Pan Ruta o nich zupełnie zapomniał. Lodowisko w ferie też miało powstać. WSTYD

 5. A komu Wojewoda wręczał czeki na inwestycje drogowe? Burmistrzowi czy Wolskiemu? Czy Wolski głosował za budrzetem? A czy aplikowal o środki Wolski czy Burmistrz? To zapytam. Srodki przelane będą na konto Miasta czy Wolskiego kandydata na burmistrza? Podobna sytuacja w gminie Kocierzew.

 6. Jak zawsze odezwali się najmądrzejsi: jak nie ubek ,to kasa ,to wybory ,to dzieci klauny ,to ustawka ,to woda za droga ,…..Wybory dopiero w listopadzie ?

 7. Panie pośle Bejda z PSL tej od ZSL, nie mylić z przedwojennym PSL, jak pan będziesz sobie w TVPinfo drwił z wyborców, mówiąc jakie to olbrzymie nagrody otrzymali ministrowie, to przed Woronicza przywitamy pana odpowiednią pikietą. Jak to możliwe, aby starosta Figat z pana PSLu zarabiał więcej od Posła czy Senatora? Pracownicy z 40 letnim stażem pracy, podlegli staroście Figatowi z PSL zarabiają 2100 zł brutto (tyle co jako minimum ustalił rząd polski z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości).

 8. UBEK !!!!!!!!!!!UBEK!!!!!!!!!!!UBEK!!!!!!!!!!!

 9. Wstyć się Wójcie , Bejda , Klimczak , Skrzydlewska .Wykorzystsliscie biedne dzieci do swojej kampanii . Wójcie Ruta -nie będziesz już wójtem i my się o to postaramy , zostanie ci tylko pomniejszona emerytura i wtedy zobaczysz jak się żyje naprawdę. Twoja kadencja przebiegła na konfliktowania społeczeństwa i wprowadzaniu regulaminów utrudniających życie , no i podwyżek za media , że już nie wspomnę o procesach sądowych za nasze pieniądze . Wstydź się , wstydź!!!!

 10. A Łowiczanin jak zwykle klaszcze zielonym. Wstyd dzieci wciągać w politykę jeszcze przy pomocy wójta! Dzieci i rodzice WÓJTA SIE NIE BÓJTA

 11. Do czego potrzebny był Bejda i Klimczak, to już dzieci wykorzystują do kampani wyborczej. Wstyd PSL.

 12. Gratulacje dla uczniow i ich rodzicow.Bejda i Klimczak won.Zwymiotowałam.Won od dzieci z tą polityką koniczynki,

 13. Skąd niektóre dzieci otrzymujące stypendium wiedziały ,że wręczać je będą 4 osoby -przyniosły po 4 róże (ustawka ?)

  • co rocznie stypendia dzieci otrzymują od UG i ich przedstawicieli tzn Wójt, Sekretarz i Przewodnicząca Rady a na uroczystości obecni są również przedstawiciele szkół zazwyczaj Dyrektor. W tym roku róże powinno być 7 ..

 14. Jaja sobie z samorządów robią. Bejda Figat Klimczak

 15. Krótko i na temat

  Ja się pytam gdzie są rodzice tych dzieci które upokarzane są przed takimi ludźmi jak bejda czy ruta. Przebierane za clownow. Czy tak powinno być w wolnej Polsce ?