W niedługich odstępach czasu i w podobnych okolicach doszło dzisiaj, 27 lipca, do trzech zdarzeń drogowych na autostradzie A2, w których łącznie uczestniczyło 7 pojazdów. Szczególnie poważnie wyglądało ostatnie zdarzenie w Piaskach w gm. Nieborów.

Około godz. 10 na 398 km A2 w miejscowości Bełchów doszło do kolizji, powstałej na skutek niezachowania prawidłowej odległości między pojazdami. 44-letnia mieszkanka województwa podlaskiego, kierująca Chevroletem, uderzyła w jadącego samochodem marki Peugeot 47-letniego gliwiczanina. Samochody poruszały się w kierunku Warszawy, oboje kierowcy byli trzeźwi, sprawczyni została ukarana mandatem.

O godzinie 10.10 na przeciwnym pasie jazdy na 402 km w Piaskach zderzyły się Mitsubishi prowadzone przez 28-latkę i Ford Focus, którym kierował 58-latek – oboje z Warszawy. Sprawczynią kolizji była kierująca Mitsubishi, przyczyną – niedostosowanie prędkości do warunków jazdy.

Niecały kwadrans później na 402 km w Piaskach zderzyły się 3 samochody. Zawinił kierowca Forda, 58-letni warszawianin, który nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W efekcie uderzył w Toyotę, którą kierowała 39-letnia łodzianka, a ta z kolei uderzyła w Citorena, którym podróżował 65-latek.

Na skutek zdarzenia kierująca Toyotą trafiła do szpitala, jednak ma go dzisiaj opuścić. Od strażaków wiemy, że kobieta nie posiadała widocznych obrażeń, uskarżała się na bóle głowy i kręgosłupa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.