W niedzielę 10 maja, o godzinie 14. zainteresowani będą mogli wysłuchać i obejrzeć koncert chopinowski z pałacu w Sannikach. Nietypowa forma spowodowana jest epidemią.

Fot. Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

Na scenie zaprezentują się Paweł Kowalski, który zagra na fortepianie oraz Aneta Todorczuk, która będzie recytowała poezję Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej i Wisławy Szymborskiej. Koncert – bez publiczności – opublikowany zostanie w niedzielę o godzinie 14 na fanpage Centrum Artystycznego w serwisie Facebook oraz na platformie YouTube. Dostęp do niego będzie miał każdy, a zainteresowani będą go mogli obejrzeć o każdej porze.
– Koncerty odbywają się nieprzerwanie od 1981 roku i chcemy by one trwały, chociażby w takiej formie – komentuje Monika Gadzińska, z sannickiego pałacu.
Paweł Kowalski urodzony w 1965 roku to ceniony polski pianista, posiadający w swym repertuarze bardzo różne utwory muzyczne. Ceniony przez znanych kompozytorów – w tym np. przez Witolda Lutosławskiego, który za swojego życia określił go jako wysoce inteligentnego muzyka. Także Andrzej Panufnik był pod wrażeniem pianisty, powiedział, że jego gra charakteryzuje się wielką wrażliwością i doskonałością techniczną.
– To niezwykle aktywny artysta. W 2018 i 2019 roku zagrał m.in. w Limie, Buenos Aires, Bogocie, Ottawie, Ankarze. Jest znawcą muzyki chopinowskiej, komentował Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla TVP Kultura – podkreśla Aleksandra Głowacka, od lat aranżująca sannickie koncerty.
Aneta Todorczuk to natomiast polska aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Zadebiutowała w 2001 roku wcielając się w rolę Anusi w spektaklu Jana Englerta „Szkoła żon”. W latach 2002-2009 występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie. Jest również autorką „Projektu Koffta”, który promuje twórczość poety, przy muzyce m.in. Włodzimierza Nahornego, Zbigniewa Wodeckiego i Andrzeja Korzyńskiego.

1 komentarz

  1. Nie wiem jak Chopin, ale Osiecka to światowa klasa. Warto.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.