Zbliżają się kolejne uroczyste obchody rocznicy bitwy pod Dobrą w gminie Stryków w Powstaniu Styczniowym. Od tamtego czasu minęło 157 lat.

Wzorem lat poprzednich uroczystości organizuje szkoła w Dobrej wraz ze strykowskim samorządem, ośrodkiem kultury oraz Klubem Biegowym „Powstaniec”. Zarówno uroczystości o charakterze patriotycznym i kościelnym, jak i Bieg oraz Marsz Powstańca odbędą się w niedzielę, 23 lutego w Dobrej.

O godzinie 10.00 w kościele rzymskokatolickim oraz w kościele starokatolickim mariawitów w Dobrej odbędą się uroczyste msze święte. Później odbędą się uroczystości na cmentarzu rzymskokatolickim w Dobrej.

O godzinie 11.00 przy Bratniej Mogile uczestników bitew pod Dobrą (24 lutego 1863 roku) i Dobieszkowem (25 września 1863 roku) będzie okazja wysłuchania rysu historycznego, przemówień okolicznościowych oraz zostaną złożone kwiaty.
Również o godz. 10.00 zaplanowany jest start VII Marszu Powstańca – będzie to marsz typu nordic walking na dystansie 6,5 km. Uczestnicy spotkają się na terenie Szkoły Podstawowej w Dobrej.

O godzinie 11.15 planowany jest start biegów dla dzieci i młodzieży, zaś o 12 start głównego VIII Biegu Powstańca na dystansie 10 kilometrów.

Trasy biegu i marszu wytyczono w malowniczej scenerii Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W tym roku trasa biegu jest powrotem do bardziej przełajowej konwencji znanej z pierwszych jego edycji. Większość trasy to polne drogi i ścieżki, ale nie zabraknie również szybszych, asfaltowych odcinków.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.