Jan Bonawentura Ostrowski pokaże 20 swoich obrazów na wystawie, która w najbliższy piątek 13 stycznia zostanie otwarta w Pałacu w Walewicach.

Jan Bonawentura Ostrowski. Zdjęcie artysty udostępnione przez SK Walewice, organizatora wernisażu.
Jan Bonawentura Ostrowski. Zdjęcie artysty udostępnione przez SK Walewice, organizatora wernisażu.

Jan Bonawentura Ostrowski to artysta związany z Warszawą, który regularnie wystawia swoje obrazy w kraju i za granicą. Uprawia wszystkie sztuki piękne – od malarstwa, przez grafikę, aż do rzeźby – a jego prace podziwiano już m.in. na wystawach w Mediolanie, Helsinkach, Kopenhadze, Paryżu czy Saint Tropez. Ostrowski w swoich dziełach chętnie operuje światłem i przestrzenią. Jego postacie pełne są ciepła, pogody i fantazji, co intuicyjnie wprowadza odbiorcę w całkowicie inny wymiar.
Wernisaż, który 13 stycznia rozpocznie się w Sali Białej walewickiego pałacu o godz. 17:00, to efekt współpracy Stadniny Koni Walewice z Ewą Hernik, warszawską promotorką sztuki dawnej i współczesnej.
– Pokażemy prace pełne odważnych kolorów, ale także spokoju i harmonii, które wprowadzają obserwatora w zaczarowany świat surrealistycznych istot, inspirowanych nierzadko sztuką włoską i weneckimi karnawałami – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. kultury w Stadninie Koni Walewice.
.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.