W Wygodzie jest takie miejsce, gdzie strudzeni przejechanymi kilometrami rowerzyści mogą się zatrzymać, pożywić i ruszyć w dalszą drogę. Dobrodziejstwo jego istnienia poznają zwłaszcza wtedy, gdy na rowerowej trasie spotka ich deszcz i będą szukać schronienia.

Miejsce postojowe dla rowerzystów stworzył przy swojej posesji Marian Sianoszek, który sam należy do Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha”. Przystanek powstał poprzez dobudowanie altany do starego, drewnianego domu, w którym pan Marian sam kiedyś mieszkał. W miejscu, gdzie jest teraz przystanek, stało nawet jego łóżko.

Na przystanku pojawiło się oznaczenie informujące, że jest to miejsce dla rowerzystów. W ciągu dnia cały czas jest ono otwarte i każdy może z niego skorzystać. Wewnątrz altany stoją drewniany stół i wygodne ławki, wykonane samodzielnie przez pana Mariana. 

Przystanek jest wyjątkowy jeszcze z jednego względu. Pan Marian wyeksponował w nim wiele elementów z dawnego wyposażenia gospodarstwa we wsi łowickiej. Chomąto, żelazko na węgiel, tara do prania, kałamarz czy lampy naftowe – te i inne przedmioty mogą przenieść nas w czasie.

 

4 komentarze

 1. Jarek634

  Brawo Pozdrawiam

 2. Super że są tacy pasjonaci! Młodzieżo rusz się z domu a nie życie przed komputerem!

 3. Trzeba sobie wytłumaczyć to jest koński garnitur roboczy

 4. brawo Marian
  brawo PTTK
  brawo KTK Szprycha
  zapraszamy wszystkich na niedzielne przejażdżki rowerowe
  zbiórka 10.00 przy Muzeum

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.