Folklor Full of Colours – to nazwa folklorystycznego festiwalu graffiti, który połączy ze sobą dwa na pozór różne światy: sztukę uliczną i ludową. Co z tego wyniknie? Będziecie to mogli sprawdzić przychodząc od poniedziałku, 30 września, na dziedziniec Łowickiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie można podglądać twórczą pracę artystów.

Fot. Stowarzyszenie Łączy nas Łowicz

To projekt Krystiana Cipińskiego, obecnie naczelnika jednego z miejskich wydziałów, na który pozyskał 79 tysięcy złotych z programu „EtnoPolska” Narodowego Centrum Kultury, gdy był jeszcze pracownikiem ŁOK.

Festiwal graffiti ma potrwać od 30 września do 6 października. W tym czasie na dziedzińcu ŁOK będą powstawać wielkoformatowe murale tworzone przez topowych artystów street art we współpracy z łowickimi twórczyniami ludowymi. Na początku września wolontariusze ze Stowarzyszenia Łączy nas Łowicz skuli tynki ze ścian, na których niebawem ma powstać graffiti.

Murale tworzyć będzie trójka uznanych graficiarzy, pośród których będzie pochodzący z Łowicza, a obecnie związany z Gdańskiem Marcin „Tyber” Tybuś, którego prace są widoczne m.in. na przepompowni w Parku Błonie, budynku C Urzędu Miejskiego (od strony Starorzecza) i na biurowcu Syntexu. Towarzyszyć mu będą dwaj inni artyści street art: mCity i Pener. Współpracować z nimi będą twórczynie ludowe: Danuta Wojda, Maria Stachnal i Henryka Lus.

Fot. Stowarzyszenie Łączy nas Łowicz

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.