11 listopada to dla Łowiczan nie tylko święto narodowe, ale również dzień patronki Łowicza i diecezji łowickiej – św. Wiktorii. Uroczyste obchody rozpoczną się o godz. 10.00 nabożeństwem w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha.

Wcześniej relikwiarz ze szczątkami świętej nawiedzał w kolejnych dniach poszczególne łowickie kościoły. Ostatnim z nich jest tradycyjnie kościół p.w. Św. Ducha. Stamtąd 11 listopada, po nabożeństwie, wyjdzie procesja z relikwiami świętej, która uda się do bazyliki katedralnej.

Proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek powiedział nam, że procesja jest uroczystym zakończeniem peregrynacji relikwii ze szczątkami świętej. Na Starym Rynku tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo na cztery strony świata, a burmistrz Krzysztof Kaliński i starosta Marcin Kosiorek powierzą świętej w opiekę miasto i powiat.

W uroczystościach wezmą udział bp Marek Marczak z archidiecezji łódzkiej oraz pochodzący z parafii w Bielawach bp Andrzej Przybylski z archidiecezji częstochowskiej.

Główne uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości w Łowiczu

4 komentarze

  1. Idźcie w tym pochodzie ze złotym cielcem.
    Pajacokonfratery też będą, Pan patrzy.

  2. kto zabrania? fundusze zabraniają a oni ociekaja złotem z naszych ciężko wypracowanych pieniędzy i cofaja nasz kraj do średniowiecza – okupanci

  3. A kto Ci zabrania “się lansować”. Też możesz!

  4. Do pokazywania się to są pierwsi a do roboty ostatni

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.