Już w najbliższą sobotę 11 maja warto wybrać się w okolice muszli koncertowej w parku Błonie, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się Piknik Europejski, a już dwie godziny później wystartuje 4. edycja Łowickiej Majówki Grillowej.

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, o godz. 13.00 chętni mogą stawić się pod pomnikiem Trzech Narodów w parku Błonie, skąd pół godziny później wyruszy marsz nordic walking ph. „Razem dla Europy”, organizowany przez Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W związku z obchodami 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej tegoroczna edycja Pikniku Europejskiego z udziałem organizacji i stowarzyszeń będzie miała specjalną formułkę. Zadaniem każdej z nich będzie bowiem przygotowanie prezentacji artystycznej o jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, którą zaprezentują przed publicznością zgromadzoną w muszli koncertowej – początek pokazów o godz. 15.00.

A już o godz. 17.00 w okolicach górki w parku Błonie rozpocznie się 4. edycja Łowickiej Majówki Grillowej. Grill będzie palony przy 5 stanowiskach stacjonarnych oraz dodatkowym – 6, które udostępni OSiR. Tradycyjnie już za rusztem stanie burmistrz Krzysztof Kaliński, a będą mu pomagać pracownicy miejskich jednostek.

A oto relacja z ubiegłorocznej edycji wydarzenia:

Najpierw Piknik Europejski, potem Majówka Grillowa

Komentowanie nie jest możliwe.