W najbliższą sobotę 19 maja o godz. 15.00 w sali Łowickiego Ośrodka Kultury odbędą się wybory Księżanki i Księżaka Roku 2018. Do konkursy przystąpiło łącznie 14 osób.

Księżanka i Księżak Roku 2018: Anna Kapusta i Robert Fortuński – oboje z Łowicza. Fot. Archiwum NŁ

Przypomnijmy, że o tytuł Księżanki Roku 2018 powalczy osiem pań: Kinga Sęk z Łowicza, Anna Czubik z Klewkowa, Anna Dańczak z Bobrownik, Paulina Gałązka z Popowa, Patrycja Kawecka z Łowicza, Nina Kośmider z Łowicza, Patrycja Mońka z Zawad i Klaudia Zagawa z Bobrownik.

Natomiast Księżakiem Roku 2018 chciałoby zostać sześciu panów: Przemysław Kaczor z Błędowa, Dominik Kędzierski z Bobrownik, Jakub Klimkiewicz z Łowicza, Piotr Siekiera ze Skowrody Północnej, Rafał Strugiński z Łowicza i Adrian Wiśniewski z Bielaw.

W drodze po zaszczytne tytuły kandydaci wezmą udział w kilku konkurencjach, w których będą musieli wykazać swoje przywiązanie do folkloru łowickiego. Zwycięzcy będą pełnić rolę Reprezentacyjnej Pary Ziemi Łowickiej przez najbliższy rok.

1 komentarz

  1. A dlaczego w tym gronie ni ma p.bizneswomen Kowalskiej-Sucheckiej,ktora tak ochoczo wystepuje czesto w lowickim pasiaku?Moze wspolnie z p.Gedkiem wygraliby i p.Kowalska mialaby dobra reklame przed wyborami do koryta+(czytaj do sejmu)w przyszlym roku.3lata temu sie nie udalo,moze za rok dojna kasa bedzie w zasiegu a ciemnogrod da sie “kupic” na farmazony?…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.