Nadal nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa w powiecie łowickim, ale władze powiatu i podległe im instytucje zabezpieczają się przed taką możliwością.


O bieżącej sytuacji, po spotkaniu z dyrektorami jednostek, policją i strażą pożarną, mówili na dzisiejszej konferencji prasowej w gabinecie starosty: starosta Marcin Kosiorek, jego zastępca Piotr Malczyk, dyrektor szpitala Urszula Kapusta-Tymoshchuk i jej zastępca Andrzej Grabowski.

Starosta poinformował, że zostało ustalone 10 lokalizacji z dala od centrum miasta, w których, w razie potrzeby, mogłyby być umieszczone osoby wymagające kwarantanny, nie może jednak na razie zdradzić, co to za miejsca (ponieważ starostwo nie jest ich właścicielem).

Na piątek zwołana została w trybie nadzwyczajnym sesja Rady Powiatu Łowickiego, na której ma zostać zabezpieczone 200 tys. zł na kupno sprzętu dla szpitala, który w razie zagrożenia koronawirusem mógłby być przydatny.

Starostwo powiadomiło też wszystkie jednostki podległe, w tym szkoły, o odwołaniu planowanych w marcu imprez i wyjazdów służbowych.

 

 

5 komentarzy

  1. W starostwie ograniczacie kontakty z ludźmi a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym skazujecie dzieci i nauczycieli na zarażenie koronawirusem i śmierć? Panie starosto może Pan jako nauczyciel pójdzie dać przykład do ośrodka i podejmie tam pracę???

  2. A – “ma rację” – powiat dysponuje wykazem imprez i “są tam” zgromadzenia w Kościele, Synagodze, Meczetach … itd . Dalej twierdzę, że niektóre komentarze piszę pół/ćwierć inteligenci. A jeśli komuś ręce opadają – radzę się przebadać na obecność wirusa ( nie jest to oznaką zdrowia).

  3. No własnie Mariusz ma rację na ,,imprezie” dojdzie do zakażenia wirusem a w kościele jest to nie możliwe, ponieważ nie można porównać zgromadzeń w kościele do imprez……………… ręce opadają

  4. Zgromadzenia w Kościele porównane do imprez … – “teraz widać ” jacy durnie i ćwierć -inteligenci piszą komentarze.

  5. O wszystkie imprezy odwołane a zgromadzenia w Kościołach nie są odwołane- ale jaja teraz widać kto ma faktyczną władzę w Polsce

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.