Emocje na pożegnalnej sesji Rady Miejskiej Strykowa, która odbyła się dziś, 9 listopada, poszły nie w tym kierunku, w którym można się było tego spodziewać. Rozstanie burmistrza Andrzeja Jankowskiego z urzędem i niektórych radnych ze swoim mandatem przyćmiła awantura o inskrypcję na nowym pomniku.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Były słowa krótkiego podsumowania ustępującego burmistrza Andrzeja Jankowskiego i gratulacje z jego strony dla burmistrza –  elekta Witolda Kosmowskiego, który również pojawił się na sesji. Były podziękowania i kwiaty ze strony radnych oraz sołtysów, którzy w ten sposób żegnali się z odchodzącym z urzędu burmistrzem. Były również flagi narodowe, które wydział promocji UM przygotował dla wszystkich uczestników sesji.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

I była niestety także awantura, której zalążkiem stała się niewielka boczna tablica umieszczona kilka dni temu na pomniku wzniesionym z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, którego inicjatorem był radny Krzysztof Bandurowicz, kontrkandydat burmistrza Andrzeja Jankowskiego w I turze wyborów, który w II turze poparł Witolda Kosmowskiego.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Ze strony niektórych radnych, ale również obecnych na sali przewodniczących osiedli, posypały się zarzuty o to, że wyróżnianie na tablicy nazwiska inicjatora jest działaniem na wyrost, a na pewno czymś, co nie zostało wcześniej uzgodnione. Radni argumentowali, że podejmując uchwałę w sprawie pomnika nic o planach takiej inskrypcji nie wiedzieli. Co więcej przypomnieli, że fundusze na wykonanie pomnika z własnego budżetu wyłożyła gmina.

Sam Krzysztof Bandurowicz bronił swoich racji przypominając niełatwą historię jego inicjatywy, a samą inskrypcję nazwał tabliczką znamionową, na której obok jego nazwiska umieszczone zostały również nazwiska innych osób bezpośrednio zaangażowanych w jego wykonanie. Bandurowicz zaznaczył ponadto, że wykonanie pomnika w zaplanowanym kształcie wymagało również od niego wyłożenia własnych funduszy.

Z porządku obrad dzisiejszej sesji już na samym wstępie zdjęto wszystkie uchwały okołobudżetowe, których procedowanie pozostawiono nowej radzie.

Więcej na ten temat w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

26 komentarzy

 1. Pan Bandurowicz duzo u mnie stracil promujac sie w ten sposob!!! Tak dziala PIS. Wszystko dzieki nim. Marketing pierwsza klasa.

 2. List do Pani M z początku wpisów czy to znaczy że proponuje Pani DOM kultury i kompleks sportowy w każdej wsi w gminie świetny pomysł rewelacja

 3. o jakie wioski konkretnie chodzi?
  po na przykład wymienił ługi Bratoszewice Dobieszków michałówek

 4. Z tego co widzę z wizji p. Burmistrza najbardziej skorzysta Stryków, jako miasto. Okoliczne wioski mają się zadowolić tym co zostanie że stołu Pańskiego. Dom kultury, hala sportowa, oczyszczalnia (Stryków, Bratoszewice)..ambitne plany. Ci wyborcy którzy teraz Panu zaufali i wynieśli na piedestał, mogą się stać za kilka lat bezlitośni i zrzucić w otchłań zapomnienia. Życzę Powodzenia..za 5 lat kolejne wybory..

 5. BARDZO DOBRZE UJĘTE BRAWO TY ALEX

 6. Panie Andrzeju czapki z glow przed panem, jest pan swietnym czlowiekiem niestety nie moge tego powiedziec o pana zdolnosciach menadzerskich. Uwazam, ze wielki blad popelnil pan usuwajac obecnego burmistrza z wydzialu promocji. Pan Kosmowski sprawdzal sie tam znakomicie. Mam nadzieje, ze bedzie rownie dobrym lub lepszym burmistrzem jak naczelnikiem wydzialu czego mu i wam z calego serca zycze.

 7. Ludzie ku….przestancie siac zament i propagande, i obrazacie wygranego Burmistrza, to takie chrzescijanskie obrabiac dupe, po drugie teraz tym co od koryta odeszli trzeba kupic masc na bol d……y,
  Wkoncu sprawiedliwosc zwyciezyla.
  Ludzi falszywych nie pozdrawiam!!!!!!!
  Skonczy sie siedzenie i branie kasy za nic nierobienie ,,,,to Miasto potrzebuje Zmian…..

  Co do P.Andrzeja moze to dobryczlowiek prywatnie ale jako szef, manager, zostawiam bez komenarza czas odpoczac , i wydaje sie mieszac bedzie dalej:)

 8. Prawda jest taka , że ,, wysadzanie,, pana Jankowskiego ze stanowiska rozpoczęło zbieranie podpisów pod sprzeciwem w sprawie budowy domu kultury, przez księdza z parafii katolickiej i radnych Pis. Efekt chyba przeszedł ich najśmielsze oczekiwania . Ciekawe jak się teraz czują ?

 9. jak czytam te posty dotyczące “wspaniały człowiek Andrzej” …. to jest trochę słabe albo inaczej …ludzie je piszący są beznadziejni
  pozdrawiam

  • Masz rację kłamca Witek lepiej brzmi. Już się dogaduje z radnymi z KWW Andrzeja bo wie ze sam ze swoimi nie da rady. Nie macie pojęcia co sie w kulisach urzędu dzieje. Brawo Wy wyborcy

 10. BURY NIE KLNIJ NA MARIAWITÓW JA JESTEM KATOLIKIEM CHODZE DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO ALE JAK SIE ZASTANOWIĆ TO MARIAWICI NIE WYRZYCAJĄ ŚMIECI POD PŁOT TYLKO DO KONTENERA A KATOLICY CZYLI NASI WYRZUCAJĄ CZĘSTO NA EWANGELICKIM CMENTARZU ŚMIECI WIĘC ZANIM COŚ CHLAPNIESZ TO DWA RAZY SIE ZASTANÓW

  • Widocznie nie często chodzą do swoich bliskich zeby posprzątać.
   Pomnik powstał dlatego, ze mariawici nie chcieli wchodzic na nasz cmentarz podczas uroczystości. Ja ide na mogiły żołnierzy a nie atrapę na popis. Sztandary też tam powinny być. To jak schody w stolicy.

 11. OLO W 300% SIE Z TOBĄ ZGADZAM

 12. Napis na pomniku powinien wyglądać
  W setną rocznice …
  Mieszkańcy miasta i gminy Stryków.

 13. Kogo wybrali to mają, przynajmniej wszędzie będzie świecił . A jeśli chodzi o pomnik , to pan B i Pis chcą za gminne pieniądze sobie reklamę zafundować na wieki . Mógł chociaż połowę dołożyć do tej inwestycji , to by mogło przejść. Pis mocne w naszej gminie , nawet radnego wprowadzili a to duży wyczyn .

 14. NIE OCENIA SIE KSIĄŻKI PO OKŁADCE TAK SAMO NIE POWINNO SIE OCENIAĆ BURMISTRZA ELEKTA ZE WZGLĘDU CZY JEST KATOLIKIEM CZY MARIAWITEM JEST JEDEN BÓG I NIE MA TU RÓŻNICY JEŻELI CHODZI UMOCNIENIE DUCHOWE DAJCIE SZANSE I MARIAWICIE .

 15. PIS W KOSMOS WYSTRZELIĆ Z ARMATY !!!!!!

 16. Jakie to przykre z tą tablicą. Co Pan zrobił takiego dla społeczeństwa ze tablice wieszają? Moja noga 11 listopada tam nie powstanie. Ide do żołnierzy a nie idiotow. Mieszkańcy, strażacy ogarnijcie się w niedzielę. Będą sie promować ludzie którzy nic nie zrobili i nic nie znaczą w gminie. Samotni Panowie zawladneli Gminą i ludzie wracający do Polski po nieudanym pobycie za granicą. ŻENADA

 17. Dziękujemy Andrzej!
  Przy okazji, warto przeczytać ostatnie oświadczenie majątkowe WK. A taka była wojna o 100 tys. zł…

  http://bip.ugozorkow.nv.pl/Download/get/id,18597.html

 18. Wspaniały człowiek z Pana Andrzeja. Proszę nas wspierać przed ….

 19. Dzięki Andrzej! Lepszego Burmistrza nie będzie!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.