Podczas gdy w większości bloków w Łowiczu kaloryfery są od kilku dniu zimne, oni nadal cieszyli się miłym ciepłem w mieszkaniu. Ale i na nich przyszła pora.

W blokach Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu wyłączenie centralnego zaplanowano na wtorek, 26 maja. Dyrektor Joanna Mika powiedziała nam, że zwlekano z tym, ponieważ według prognoz dzisiejsza noc ma być jeszcze dość chłodna.

Tymczasem centrale ogrzewanie w blokach Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zostało wyłączone w ubiegły poniedziałek, 18 maja. Prezes tej spółdzielni Armand Ruta powiedział nam, że był to i tak bardzo długi sezon grzewczy. Rok temu ogrzewanie wyłączono około 4 maja, jednak spadek temperatur spowodował, że zostało włączone ponownie i działało jeszcze do około 17 maja. Ponowne uruchomienie było jednak bardzo drogie, kosztowało około 30 tys. zł. W tym roku takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

– Nie uwzględniliśmy w kosztach tak długiego grzania – mówi nam prezes Ruta. Ma przy tym nadzieję, że przetrwamy jakoś ten chłodny tydzień, a potem będzie już coraz cieplej.

Jak długo nasze kaloryfery będą ciepłe?

2 komentarze

  1. Ten pan ma już wyj.bane na wasze potrzeby, teraz jest zajęty wsadzaniem swoich pruncypałów na stołeczki, tak żeby mu jeszcze coś skapło co miesiąc

  2. Panie Prezesie, nie rozumiem dlaczego użył Pan słowa “przetrwamy”. Pan, zdaje się, nie mieszka w zasobach ŁSM, więc ma ciepło w domu. Mieszkańcy ŁSM mają od tygodnia zimno, bo w nocy następuje wychłodzenie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.