W najbliższy weekend na autostradzie A2 będą trwały prace związane z gwarancyjnym odnawianiem oznakowania poziomego – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Autostrada A2, fot. archiwum NŁ
Autostrada A2, fot. archiwum NŁ

W sobotę 3 czerwca (ze względu na duży ruch z Warszawy) ekipy malujące znaki pojawią się na jezdni w kierunku stolicy na ośmiokilometrowym odcinku od MOP „Polesie” za węzeł „Skierniewice” (A2/DK70). W tym dniu prace będę prowadzone w godzinach od 7 do 19.

W niedzielę, 4 czerwca roboty będą kontynuowane na tym samym odcinku ale na jezdni w stronę Poznania (przewidywany duży ruch w kierunku Warszawy). Tego dnia prace powinny zakończyć się około godziny 14.

W miejscu prac będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Na najbliższym węźle poprzedzającym odcinek na którym prowadzone są prace (od strony Łodzi jest to węzeł „Łowicz”, od Warszawy węzeł „Wiskitki”) zostaną ustawione tablice informujące kierowców o potencjalnych utrudnieniach i możliwości zjechania na drogi lokalne (np. DK 14 i DK 92), aby ominąć odcinek autostrady objęty pracami.

1 komentarz

  1. Takie akcje powinny być w nocy.. teraz codziennie albo malowanie pasów, albo jakaś naprawa, koszenie itp.. prawie codziennie jakiś korek.. polska autostrada.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.