Dobrze wypadli podopieczni trenera Piotra Gawlika w sparingowym spotkaniu, rozegranym w środę, 26 lipca 2017 roku, na wyjeździe. Pelikan II Łowicz pokonał Bzurę Sochaczew 0:3 (0:0).

Wprawdzie pierwsza połowa nie wyprowadziła żadnej z drużyn na prowadzenie i zakończyła się rezultatem bezbramkowym, ale sytuacja ta uległa zmianie po przerwie. Pelikan konsekwentnie powiększał swoją przewagę, począwszy od 53. minuty. Celny strzał zakończony golem wykonał najpierw Maciej Balik. Na kolejną bramkę trzeba było poczekać niemalże trzydzieści minut. Jej zdobywcą był Michał Świdrowski w 82. minucie. Przed kolejną szansą stanął trzy minuty później Kacper Rześny i wykorzystał ją stuprocentowo, posyłając piłkę do bramki Bzury. Gospodarzom nie udało się zagrozić biało-zielonym.

– Przed nami jeszcze jeden sparing, treningi, na których wszyscy walczą o miejsca w drużynie. Jej skład nie jest jeszcze do końca ustalony. Na razie rywalizacja jest ostra, a co będzie za tydzień zobaczymy – ocenił  trener Gawlik.

Sparing:
KS Bzura Sochaczew – KS Pelikan II Łowicz 0:3 (0:0); br.: Maciej Balik (53), Michał Świdrowski (82) i Kacper Rześny (85).
Pelikan II: Patryk Orzeł (46 Oktawian Zimny) – Patryk Krzeszewski, Damian Górowski (46 Przemysław Wilk), Piotr Gawlik (60 Damian Janik), Piotr Tkacz (85 Kacper Rześny) – Roman Periżhok (80 Patryk Nasalski), Patryk Nasalski (60 Damian Górowski), Bartłomiej Tkacz (60 Krystian Rutkowski), Szymon Panek (60 Patryk Sekuła), Kacper Rześny (46 Michał Świdrowski) – Maciej Balik.

Lato 2017:
2017.08.05 (s), godz. 12.00: KS Pelikan II Łowicz – MKS Zjednoczeni Stryków (IV liga)
2017.08.05 (s), godz. 15.00: LKS Orzeł Nieborów (V liga) KS Pelikan II Łowicz