W niedzielę, 2 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zdunach miał miejsce koncert galowy IV Regionalnego Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej. Na scenie wystąpiło kilkunastu młodych artystów, laureatów i wyróżnionych w konkursie.

Jedna z jurorek konkursu Marta Wilk, wokalistka i absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, powiedziała nam, że w piątek przesłuchały ponad 90 uczestników konkursu. Z wytypowaniem najlepszych nie było problemu, dyskusje dotyczyły jedynie miejsc.

Miłym zaskoczeniem dla niej było to, że wśród wykonywanego repertuaru było bardzo dużo piosenek starszych np. z lat 70. i 60., za to zaledwie kilka popowych ze współczesnych czasów. Młodsi wykonawcy śpiewali w większości dobrze dobrany repertuar dziecięcy. Jak podkreśliła prezentacje utworów były na bardzo przyzwoitym poziomie.

Zduny – IV Regionalny Festiwal Piosenki Polskojęzycznej.

Wyniki konkursu festiwalowego:

W kategorii wiekowej 6-9 lat: I miejsce – Weronika Nockowska ze Studia “Talent” Jeżów, II miejsce – Zofia Wojtysiak z Łaźnik, III miejsce – Lena Muras z SP Mysłaków. Wyróżnienia przyznano pięciu uczestnikom.

W kategorii wiekowej 10-12 lat: I miejsce – Gabriela Paga z SP Bolimów, II miejsce – Natalia Kosiorek z GOK Nieborów, filia Bełchów, III miejsce – Jagoda Pawlata z SP Domaniewice.

Wyróżnienia otrzymało sześciu uczestników, wyróżnienie specjalne odebrała Maja Kołaczyńska z SP Sobota za wykonanie a capella Bogurodzicy.

W kategorii wiekowej 13-15 lat: I miejsce – Maja Ciesielska z SP nr 2 w Łowiczu, II miejsce – Mateusz Warzywoda z ZSP Popów Głowieński, III miejsce – Alicja Lis z Pijarskiej SP w Łowiczu. Wyróżnienia trafiły do trzech uczestników.

W kategorii 16 lat i powyżej: I miejsce – Weronika Kołodziejczyk z Studia Star, II miejsce Agata Wolff z Łowickiego Ośrodka Kultury, III miejsce Patrycja Jakubiak z GOK Domaniewice. Wyróżniono jedną osobę.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina

 

1 komentarz

  1. Tak tylko pytam

    Regionalny Festiwal Piosenki Polskojęzycznej… Czy nie lepiej brzmi: Regionalny Festiwal Piosenki Polskiej?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.