Kierowca i pasażer Volkswagena Golfa zostali ranni w wypadku, do którego doszło wczoraj, 4 września, w Ziąbkach (gmina Bolimów) na drodze wojewódzkiej nr 705. Samochód, którym jechali zderzył się za autobusem odwożącym uczniów szkoły podstawowej i ZSP w Bolimowie.

fot. KM PSP w Skierniewicach
fot. KM PSP w Skierniewicach

26-letni kierowca Golfa (mieszkaniec powiatu działdowskiego) został przetransportowany do szpitala w Zgierzu śmigłowcem LPR „Ratownik 18”, natomiast jego pasażer (20-latek z Lidzbarka) karetką do szpitala w Sochaczewie. Do wydobycia kierowcy strażacy z OSP w Bolimowie musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Bardziej poszkodowany, przynajmniej według wstępnych obserwacji, był kierowca, który doznał urazu głowy. Pasażer pozostawał przez cały czas przytomny, w kontakcie ze służbami.

Poważnych obrażeń nie doznał nikt z podróżujących autobusem prowadzonym przez 55-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu skierniewickiego. Na miejscu pojawiła się m.in. dyrektor SP w Bolimowie, która powiadomiła rodziców uczniów uczestniczących w zdarzeniu, wicedyrektor ZSP w Bolimowie była natomiast w stałym kontakcie z Patrykiem Kołosowskim, który był na miejscu w podwójnej roli – jako zastępca wójta i jako jeden z udzielających pomocy strażaków OSP Bolimów.

Mamy informację, że wszyscy uczniowie uczestniczący w wypadku dzisiaj pojawili się w szkołach. Ze względu na możliwe silne emocje, przeprowadzono z nimi rozmowy pedagogiczne na temat odczuć i refleksji po zdarzeniu.
Według wstępnych ustaleń policji autobus wykonywał na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo, kiedy podczas nieprawidłowego wyprzedzania Volkswagen wjechał w jego tył. Do zdarzenia doszło ok 15.40.

Wszystkie zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.