W niedzielę, 9 czerwca w Żychlinie miała miejsce druga edycja Otwartych Mistrzostw w wyciskaniu sztangi leżąc. Wzięło w nich udział dwa razy więcej zawodników niż przed rokiem.

Sędzia zawodów, doświadczony zawodnik tej dyscypliny, Tomasz Węgliński z Łodzi, powiedział nam, że żychlińskie zawody, choć amatorskie, mają ogromny potencjał, chwalił organizatorów za ich przygotowanie i atmosferę. – Najważniejsze w nich jest to, że amatorzy mają okazję zmierzyć się z zawodnikami, którzy mają już osiągnięcia m.in. na szczeblu krajowym – powiedział.

Piotr Wojciechowski z Urzędu Gminy w Żychlinie powiedział nam, że ideą zawodów było dać szansę osobom, które ćwiczą w Żychlinie i okolicy zaprezentować swoje możliwości na lokalnym podwórku. Z satysfakcją przyjął zwiększenie liczby startujących, zauważył jednak, że impreza zainteresowała sporą grupę zawodników spoza Żychlina, przyjechali oni m.in. z Koła, Konina, Płocka, Kutna czy Sieradza. Chciałby, aby zawody zyskiwały na randze i z czasem stały się w pełni profesjonalne.

Więcej w Nowym Łowiczaninie w wydaniu dla Żychlina i okolic już w czwartek, 13 czerwca.

1 komentarz

  1. Jak się prężą te wylniałe wiekowe blondyny na widowni….