Szukać połączenia z którymś z rynkowych potentatów czy dalej działać jako samodzielna spółdzielnia? To pytanie od kilku miesięcy zadają sobie udziałowcy OSM Łowicz. Odpowiedź ma paść dzisiaj, 21 listopada, na walnym zgromadzeniu.

Delegaci na walne, członkowie rady oraz prezes Iwona Grzybowska i wiceprezes Łukasz Siewierski od godziny 10 uczestniczą w posiedzeniu, w centrum konferencyjnym „Szkiełka” w Łowiczu.

Choć na większości zebrań terenowych zdecydowana większość rolników opowiedziała się za samodzielnością, to delegaci mówili nam, że trudno przewidywać jaki będzie wynik głosowania. Mimo niepewności, uczestnicy spotkania wydawali się być przed nim spokojni i bardzo powściągliwi w wyrażaniu opinii. W sali obrad, tuż przed rozpoczęciem zebrania, właściwie nie było słychać rozmów na temat OSM, raczej standardowe uprzejmości i rozmowy na inny temat, na pytania o przyszłość OSM albo nie odpowiadali, albo robili to wymijająco.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się natomiast, że dość burzliwy przebieg miało wczorajsze posiedzenie rady nadzorczej, na którym odwołano wiceprezesa ds. sprzedaży Arkadiusza Pisarka, stosunkiem głosów 13 do 6. Informacja ta wymaga jeszcze potwierdzenia przez zarząd bądź prezydium rady (które mają udzielać informacji dopiero po dzisiejszym walnym zgromadzeniu).

Aktualizacja

Za dalszym działaniem samodzielnie opowiedziało się dzisiaj 45 delegatów, przy tylko 9 będących za łączeniem się z silniejszym podmiotem.

Uzupełniony został też skład rady nadzorczej, do której po latach znowu powrócił Waldemar Wojciechowski. Niedawno wybrany radny Sejmiku Województwa Łódzkiego stoi na czele “Komitetu obrany OSM Łowicz”, stanowczo przeciwnemu łączeniu łowickiej spółdzielni z większymi podmiotami.

2 077 komentarzy

 1. APEL DO UCZCIWYCH RADNYCH

  Apel do uczciwych Radnych!
  Zwracamy się z apelem o skontrolowanie kosztów produkcji oraz kosztów ogólnych z ostatnich 4 lat! Rolnicy dostają WYJĄTKOWO NISKĄ CENĘ za mleko, pracownicy zarabiaja słabo, żadnych perspektyw rozwojowych itd itd
  ! Radni GDZIE SĄ WIĘC PIENIĄDZE???!?!?!?!

  • Pracownik H

   Panie Wiceprzewodniczący, to chyba do Pana ten apel. Chyba na Pana spadnie odpowiedzialność za uratowanie spółdzielni! Nie można juz dłużej czekać!

   • Łowiczanin

    w radzie jest za mało osób zdolnych do wzięcia spraw w swoje ręce…:(((. Będzie źle i coraz gorzej.Kto się załozy?

   • a Wojcieszkoski juz lubi byłego prezia spowrotem? Czy nadal niechęć?

  • Mleczak

   Ceny za produkty wysokie a płace niskie jedynie koszty duże i przerost zatrudnienia w administracji księgowości i innych działach które pieniędzy nie przynoszą. Na produkcji marnotrastwo zawsze było. 1000 kartonów w tą czy w tamtą kto by się tym przejmował.

 2. Rolnik szuka winnych

  Wojtek, Karola i Leszek jak tam u was? Bardzo w porach macie już dużo narobione? Miało być tak pięknie. Interes życia miał być zrobiony. No i teraz czas nadchodzi taki, że będziecie do interesu dokładać.

  • Do rozliczenia: były, szczelecka, Zorro i łona! Wojtek nie bedzie rozliczony bo Wojciechowski nie pozwól. To samo tamta: prywaciarz juz nas nie kupi za więcej niz 10mln pln. Także podziękują byłemu i jego kolesiom z synalkiem tatusia .

  • TIRÓWKA

   zarówno jeden jak i drugi oraz synalek mają małych małych ( DOSŁOWNIE 3-4 CM!). A tamten ( ten co to podobno duże może ) to w ogóle jakiś gendersyta czy co?:((

 3. Pracownik handel

  Zorro i tamta już dogadani z byłym!!! Nie będzie rozliczenia nikogo! Nie będzie rozliczenia kosztów produkcji z ostatnich 4 lat!!!!!!!! Wszystko jest dogadane. Upadek spółdzielni najlepszą zemstą:(((

 4. milkboss

  Wiecie że Sierpc podobno ze względu na suszę podnosi cenę mleka o 18 gr. Ciekawe ile u nas dadzą premii czy chociaż się zbliżą

  • DGT Łowicz

   A Ryki podnoszą o 14 gr.litr, Spomlek o 15 gr /litr, Włoszczowa o 10 gr/litr.
   A my wypłacamy milionowe odszkodowania słabym rządzącym
   Ale ….BY ŻYŁO SIE LEPIEJ “RODZINIE”.
   CO WAŁACHOSKI I WOJCIECHOWSKI NA TO WSZYSTKO?

 5. kto odgadnie powiazania ‘rodzinki’, jasia i pewnej panstwowej instytucji z ul.kaliskiej,to zrozumie co tu sie dzieje i o co chodzi?

  • A szto eto na kaliskiej ?
   Cp tam się znajduje? Czy Wojciechoski to wie? A Wałachoski? A zorro? A Iwonka se zdaje sprawe co i jak?

   • zapytaj zorro i iwki!
    Plus pozdrawiamy byłego oraz synka tatuli ( synku- juz niedługo!).
    BUM!

 6. nie bójcie sie

  APEL O ROZLICZENIE WSZYSTKICH CZLONKÓW ZARZĄDÓW Z OSTATNICH 6 LAT!
  każdy członek danego zarządu niech odpowie za swój obszar działania a prezesi naczelni za całość.
  Najwazniejsze; DLACZEGO TAK FATALNIE RZĄDZILI ŻE CENA ZA MLEKO W SKUPIE NIŻSZA OD ŚREDNIEJ KRAJOWEJ? Dlaczego były nietrafione inwestycje? Dlaczegi były fatalne próby konsolidacji? Jakies umowy konsorcjum? `dlaczego powstawały społki z o.o. ? JAki był prawdziwy cel ich powstania? itd itd PYTAĆ! NIE BAC SIĘ NIKOGO!

 7. nie bójcie sie

  APEL O ROZLICZENIE WSZYSTKICH CZLONKÓW ZARZĄDÓW Z OSTATNICH 6 LAT!
  każdy członek danego zarządu niech odpowie za swój obszar działania a prezesi naczelni za całość.
  Najwazniejsze; DLACZEGO TAK FATALNIE RZĄDZILI ŻE CENA ZA MLEKO W SKUPIE NIŻSZA OD ŚREDNIEJ KRAJOWEJ? Dlaczego były nietrafione inwestycje? Dlaczegi były fatalne próby konsolidacji? Jakies umowy konsorcjum? `dlaczego powstawały społki z o.o. ? JAki był prawdziwy cel ich powstania? itd itd PYTAĆ! NIE BAC SIĘ NIKOGO!

 8. A kto mu na to pozwolił? zaufana rodzinka ! synalek wygryzł wszystkich ktorym zależało na mleczarni i którzy znali machlojki byłego , teraz rolnicy doją za prawie darmo a cwaniacy bawią się i śmieją z uczciwych rolników .

  • Mechanik

   Oj jak się boicie powrotu Dąbroskiego nieroby jedne. Ta cena za mleko to zasłona dymna. Żaden rolnik tu się nie udziela. Boicie się że rozliczy tą stratę bo Zorro nie ma jaj. Jego Strzelecka podała do prokuratury która nic nie znalazła podobnie sądy więc jako jedyny był rozliczamy. Ja się nie mogę doczekać jego powrotu.

   • Nie bądź śmieszny. Kto i dlaczego miałby teraz bać się starego człowieka, który od kilku lat stał już w miejscu, bez pomysłu na firmę. A czasy wrzasków pana JD też się skończyły, teraz nikt już sobie na to nie pozwoli.
    Pan J, skoro taki busimessman, pżedsiembiorca z pomysłami i chce sobie jeszcze pożondzić, niech założy swoją firmę, za własne pieniądze. Niech nas i siebie nie ośmiesza wracając do osm i to jeszcze na oddział Łowicza.

   • Pracownik uczciwy

    Mechani! Tylko spokojnie, uspokój się, nerwy urodzie szkodzą, nie zacinaj się. I pamiętaj! Nienawiśc nie jest fajna! Tylko miłośc . Wolnośc równość i temu podobne sprawy! Mechani! Nie radzisz spbie z faktami, fakty nie przystaja do Twoich wyobrażeń i sie obrażasz i popierasz błędnie nie tych co trzeba! Cena za byłego prezesa była też niska tak jak jest teraz. Płacenie poniżej średniej krajowej jest wstydem! Nawet dla byłego prezesa.

 9. do przemyślenia

  Chcecie rozliczyć poprzednie zarządy? Nigdy Wam się to nie uda. Pan JD wraca tylnymi drzwiami do Łowicza i będzie kierownikował Toruniem. Były wielki prezes trzeciej mleczarni w Polsce będzie teraz jakimś tam kierownikiem oddziału. Wstyd na całą Polskę! Rolnicy, Rado, co wy robicie! Najpierw Was szantażuje dymisją, bo pycha nie pozwoliła mu przypuszczać, że dymisja może zostać przyjęta, potem sądzi się o miliony, a wy teraz pozwalacie mu wrócić do firmy, która doprowadził do takiego stanu???

  • Pytanie do Przewodniczącego Rady: czy Pan wie dlaczego od wielu lat mamy jedną z najniższych cen w skupie w Polsce? Czy Pan to wie? Nie chodzi mi wytłumaczenie tego zjawiska i wyjasnienie przyczyn , ale czy Pan jest tego w ogóle świadomy?

   • Czy zarząd JAna D. był przyczyna że mieliśmy długie lata cene poniżej średniej krajowej? I czy za zasługi tera zosyanie kierownikiem oddziału Toruń?

   • cena misiu cena w skupie

    wsyt to kraść o z d…pu spaść. Wszystko w temacie wstyd a cena mleka w skupie!

 10. Rozliczyć należy najpierw rade nadzorcza ktora powołuje i nadzoruje takie zarządy ! a jakich cwaniakow mamy obecnie każdy widzi,lepiej płacić drogo za przerzut niż swoim dostawcom za mleko ! taka jest polityka rodzinki, .

 11. Cena mleka jest niska dla rolników, synalek z radą ma specjalną wysoką cene . Zarząd ma wysokie pensje a rolnicy tylko robią na tych darmozjadów ! tak było i jest nadal ! teraz rolnicy są kantowani przez cwaną rodzinke powiązaną z BYŁYM .

  • najważniejsze : NALEŻY ROZLICZYĆ AKTUALNY ZARZĄD!! Potem należy rozliczyć zarząd poprzedni i zarząd którego prezesem był JD. Wszystkie zarządy do rozliczenia.
   A uczciwych radnych prosimy o refleksje i odpowiedź na pytanie dlaczego nadal jedziemy w dół po równi pochyłej w przepaśc? dlaczego nie zmiania zarządu na profesjonalny i kompetentny , któr poprowadzi nas do rozwoju?
   Ja mam kuźwa teraz 1,19PLN/litr. Tp jest bardzo nisko jak na sytuacje na rynku. W Sierpcu bym miał conajmniej 145PLN/lotr

   • to odejdź z mlekiem do sierpca, jak nie chcesz utrzymywac “rodziny” i kolesiostwa. Jak ci nie pasuje dopłacanie do nieudolności i cwaniactwa to odejdź!

   • Skoro masz 1,19 to masz tego mleka co kot napłakał i w dodatku jeszcze słabe. Weź się chłopie do roboty. Ja mam 1,44 i teraz wróciłem z obory bo kolejna krowa się ocieliła i zwiększam stado i takich ćwoków nie wiem kto słucha. I jeszcze się cieszę, że podobne do ciebie ćwoki nie oddały tej mleczarni do której mój dziad dostarczał mleko, mój ojciec i ja i nie pie………. mi o złej cenie w Łowiczu. Zła to była o tej porze w zeszłym roku. Jak ci się nie podoba to idź sobie do Sierpca.

 12. eh szkoda słów

  Nosz k.u…wa m…ć! Mi wychodzi 1,11 PLN/litr! To przeciez jakieś żarty sa! Co to za rządzenie jest nieudolne!?!?!?!!

 13. Rolnikow interesuje cena mleka taka jak w normalnych mleczarniach i stabilizacja . W łowiczu tego nigdy nie było ! ani zarządy ani rady nadzorcze tego nie zrealizowały , tylko nagrabić dla siebie ile się da ! Połaczenie=upadek ,samodzielność = upadek , dzięki starym cwaniakom i ich rodzinom. Nie ma ty normalnego człowieka do rządzenia ! Tylko kraść a glupie chłopki niech doją za darmo ! taka spółdzielnia tylko w łowiczu !

 14. Nie dajmy sie oszukiwac przez cwaniaków i ich rodziny!

  • Andrzej

   Daliśmy się przez ponad rok oszukiwać przez cwaniaków ale to się rok temu skończyło. Ale Karolcia ma obiecane że do Łowicza na prezesa wróci i coraz mniej jest cierpliwa.

   • Heniek Łowicz

    za karolci była tragicznie, za janka była tragicznie, teraz tez jest tragicznie! Ludzie! Cena o tyla aż niższa niż średia krajowa! To wstyd i hańba dla każdego zarządu! Płacenie poniżej średniej za mleko w skupie to HAŃBA dla każdego zarządu i dla KAŻDEJ rady nadzorczej, że nie potrafi zatrudnić odpowiednich ludzi do zarządu! Rzygac się chce

   • WKURZONY ROLNIK SOCHACZEW

    NIE DAJMY SIĘ OSZUKIWAĆ I OKRADAĆ!!!! PRECZ Z CWANIAKAMI!

 15. W ostatnim półroczu,kiedy do koryta dostał się synalek z tatusiem na zapleczu,z mleczarni odeszło grubo ponad 1000 dostawców,pozostali tylko mali i ci których mleko nadaje się tylko do Łowicza!Takie są skutki dobrej zmiany w osm! Pod poprzednią radą synalek rył jak dzik aby dostać się do żłobu,a jak się dostał to mleczarnia jest nad przepaścią a rolnicy niepewni swojej przyszłości. Ot taka rodzinka!

  • Kamilku coś Ci się myli . Największe odejścia to były za strzeleckiej. Straciliśmy Kalisz, Konin, Sosnowiec i część Łowicza. To za obecnej rady i zarządu wstajemy z kolan i do nas teraz przychodzą rolnicy a cena w stosunku do tej sprzed roku jest o 20 gr wyższa. Dla kogo pracujesz? Dla tych co nas chcii nieuczciwie przejąć?

   • do Kamila: Kamilku, nic jak widac nie kumasz! “Związek” nasz z Kaliszem, KOninem itd to były jaja w biały dzień! Z tym raczej kto inny miał do czynienia…A Strzelecka? Ona nigduy nie powinna byc w zarządzie takiej firmy jak nasza! NIgdy ! Ani ona ani Iwonka ani Zorro czy jak mu tam! To samo Jan D – jak przyszło co do czego to też nie dał rady porządnie rzadzić. Cene od wielu lat mamy nisjka , ato oznacza jedno: beznadziejne zarxądzanie, I to trwa – teraz jest nawet gorzej

   • Kółko

    Przestań pie…….ć o tej cenie. Nawet jak byś miał 2 zł za litr to to samo będziesz tu spisywał. Powiedz swoim mocodawcą ż Łowicza nie dostaną.

   • łowiczanin

    do Kółka: a co ty gadasz, co? Komu się podlizujesz , co? Iwonce ? Synkowi? Komu? Powiedz!!!!
    Jeśli cena jest o aż tyle niższa niż srednia krajowa , to znaczy że spółdzielnia jest źle zarządzana i tyle. Trzeba o tym mówić! Przez wiele lat cena była tragicznie wręcz niska i była cisza! Tęcisze o złym rządzeniu trzab nagłasniać , aby inspirowac rolników żeby wybrali profesjonalny uczciwy zaangażowany zarząd! więc bardzo prosze o trochę uczciwości w mysleniu i pisaniu!

 16. Ojciec synalka jeżdził na wczasy do Egiptu z Jaśkiem to teraz synalek w podziękowaniu za atrakcje tatusia daje Jasiowi ile ten sobie zażyczy. Synalek zaczadził się już od spalanej w nadmiarze nikotyny a ojczulek gryzie wargi i myśli co by tu jeszcze wyciągnać dla siebie. A całe grono dupolizow bije im brawo i ciszy się że sami gó..o mają! Taka jest polityka rady i zarządu OSM! Cena mleka to potwierdza.

  • Mysleć!

   CENA MLEKA JEST BARDZO NISKA ! Alw najgorsze, że cały czas jedziemy po równi pochyłej . Zawsze w dół!
   Co powinno się zmienić w spółdzielni , w jej rządzeniu, w zarządze, w radzie, abyśmy wreszcie po latach katastrofalnych wreszcie zaczeli sie liczyć w Polsce, aby cena przekroczyła średnią krajowa i zaczęła dobijać do wysokości jaką płaca uczciwe i dobrze rządzone mleczarnie, żeby atmosfera pracy była przyzwoita, żeby rolnicy byli dobrze poinformowani co o i jak? Aby wejśc na droge rozwoju? itd itd. CO ZROBIĆ?

  • Dymisja!

   syalek powinien w trybie natychmiastowym podać sie do dymisji! bez gadania i bez zwlekania….To samo większośc członków zarządu!

   • dlaczego tylko cześc zarządu? CAŁY ZARZĄD DO DYMISJI! Cena za mleko nadal jest niższa niż średnia krajowa. A to świadczy że rządzenie jest za słabe. A do tego: brak rozliczenia poprzednich zarządów . Nalezy rozliczyć zarządy za okres ostatnich 7 lat! wszystich człopnków zarządów: tych co przeszli do prywaciarzy i tych co nie przeszli!

 17. APEL! Żądamy rozliczenia wszystkich zarządów od conajmniej 5 lat! Nie może być tak , że nie ma winnych tej zapaści w jaka nas nieudolne rządzenie wepchnęło! Nierafione inwestycje, brak profesjonalnego zarządzania, planowania, brak skutecznych działan na rynku, tragiczne ( podejrzane!) formy współpracy z innymi podmiotami, brak polityki kadrowej, kolesiostwo, działania na rzecz innych podmiotów itd itd.
  TO WSZYSTKO MUSI BYĆ ROZLICZONE! ROLNICY! NIE DAJCIE ROBIĆ SIE W CIULA!

 18. Ekipa z Sochaczewa

  Buziaczki całuski dawno mnie tu nie było i już zamiast zasuwać na odprawy dla wielkich tego świata robicie gównoburzę na forum
  Do roboty bo kasiora mi się kończy , Hiszpania kosztuje , krówki napojone , najedzone to doić niech płynie kasiora do mojego wora Zorro nie daj się kręć im torbę aż spuchną ha ha ha wiwat espania Ole. ps u nas wszystko
  gra trochę biedne te wakacje ale co zrobić solidaryzujemy się z wami i też oszczędzamy

  • co za durnie

   własnie kuź.wa! robimy na odprawy dla onego! rolnicy doja dla odprawy dla onego. tosz ku.r.r.rwa żygać się chce. A synalek tatuli i matuli to taki amator że rzygac się chce. cwaniactwi kur.r.r.rwa kwitnie i i ci nic- jak cielaki na rzeź prowadzone. co za durnie

 19. rozliczyć ich!

  żadamy rozliczenia tych wszystkich , którzy doprowadzili w ostatnich kilku latach do zapaści i do tego że mamy cenę w skupie niższą niż średnia krajowa! Jakie są przyczyny? Kto zawinił? Dlaczego? Kiedy? Nazwiska !!!!

  • we łbach im sie poprzewracało! Średnia krajowa im sie zachciewa w morde jeża! A z czego my kuź.w.a będziemy żerowali , co? w dup.e jeża? No !

 20. PREZES U NAS- MAKSYMALNIE KIEROWNIK ODDZIAŁU W POLMLEKU.
  dziękuję- pytań brak!

  • Nikt wam nie da tyle ile Polmlek obieca.

  • Helena ( handel)

   hehe najlepsi czlonkowie naszych zarządów w powaznej fimie maksymalnie- kierownik zmianowy
   hehe

  • wkurzony

   a dla byłego będą 2,5 miliona złotych hehehehe a Ty chłopie zapierniczaj za 1,12 za litr mleka! tragedia !

   • Zdecydujcie się na jakąś kwotę bo każdy pisze co innego świadczy to o hejcie a nie o prawdzie. Widać poprzedni zarząd boi się powrotu JD bo ich rozliczy i takie nośne i drażliwe dla właścicieli są wypisywanie.

   • bez żartów

    JD rozliczy?!??hahahahahah kogo? sam siebie? czy Karolcie? a może Iwcie? hahahah

   • 1,12 PLN /litr to jest bardzp po;ularna cena aktualnie!! Więc prosze nie pieprzyć bez sensu obywatelu. !,95 PLN/litr – to jest ŚREDNIA w Piątnicy! Czyli 50% rolników w PIątnicy ma ponad 2 PLN/litr. Czy dąbroski i Strzelecka z Iwonką wiedza dlaczego?

   • Ktoś tu widze mysli , no łączenie Dabrowskiego, Strzeleckiej i aktialnego zarządu ma sens. Bo cały czas taka sama sytuacja jesli chodzi o kwestie dlaczego mamay jedną z najniższych w POlsce cene za mleko dla spółdzielców

   • 1.Rozliczyć wszystkie zarządy i wszystkich członków zarządu od 5 lat do chwili obecnej.
    2. Rozliczyć przewodniczących i woce[rzewodniczących rady nadzorczej od 5 lat do chwili obecnej.
    3. Powołać profesjonalny uczciwy zarxąd do rządzenia
    4. Dośc tej hucpy i kolesiostwa!
    To są warunki niezbędne żebyśmy w perspektywie 2-3 lat mieli cenę zblizóną do uczciwie, profesjonalnie rządzonych spółdzielni

   • niestety!

    no ale ten cały biznes istnieje własnie dla kolesiostwa! Bez kolesiostwa nic nima:(((.
    Każde nawet najmniejsze rozliczenie dotyczy praktycznie wszystkich zarządów!!!!
    I to dlatego nikt nigdy tu nikogo nie roliczy!

 21. pytanie do synka tatusia: no to ile w końcu zgodziłes sie z tatusiem żeby wypłacić przyjacielowi? Ludzie mówiąotwarcie o 3 mlnPLN! Czy to zaś prawda?

  • syneczek

   3 mln PLN , a jak się uda 4 mln PLN. Należy się jak psu kość!

  • Marysia

   Podniecasz się wypłatą dla Dąbrowskiego zgodnie z decyzją sądu natomiast przymykasz oczy na kilkudziesięcio milionowe malwersacje Strzeleckiej i spółki. Chcesz odwrócić uwagę od dużych nadużyć?

   • Zainteresowany

    Powinien się tym prokurator zająć w niedługim czasie.

   • żadnych rozliczeń!

    prokurator nie wejdzie! Bo zapyta sie : ok tamci byli niefajni i źle robili, ale….co wyscie robili? dlaczego pozwalaliście na takie marnotrastwo i na takie jaja? Prokurator powie: oj nie jesteście bez winy!
    I dlatego brak rozliczeń jest oczywistą oczywistoscią! BOJA SIĘ O WŁASNE D.U.PY! Najlepsze lekarstwo a’la Cejrowski: WSZYSCY WON! I nowi profesjonalni i uczciwi niech przyjdą. No ale to trzeba odwagi a synek tatusia to tak naprawde maminsynek:((

 22. Zadowolony

  Jeżeli prawdą jest iż Polmlek obniża cenę za mleko o 8 groszy na litrze to widać efekty tego że “nasi” już tam są. Wiedziałem że pod tym względem mogę na was liczyć pracusie wy moje.

  • “nasi” tam nie mają nic do powiedzenia, są tam zwykłymi wyrobnikami i tyle.

   • spostrzeżenie

    pozycja “naszych” w Polmleku ( poważnej firmie) , powinna dac do myslenia naszym radnym : jaka jest prawdaiwa wartośc naszych zarządów (maksymalnie kierownik oddziału!. Daleko od prawdziwego wpływu na losy powaznej firmy. Radni! yślimy chłopy myslimy! Czy aktualni członkowie zarządu jak już będzie po ich przygodzie, zajdą dalej niż kierownik oddziału? albo kierownk zmianowy?
    Myslimy rado myslimy

   • Heniek S

    hahahaha zgadza się ! Maksymalnie kierowni oddziału…hahahahahah…maksymalnie kierownik zmiany…..hahahah. I ci ludize maja wyprowadzić nas na prostą! A prosta to …CENA W SKUOIE CONAJMNIJE 15 GROSZY WYŻSZA NIZ ŚREDNIA KRAJOWA! Panie przewodniczący , widzi PAn juz to?

  • Polmlek – poważna firma. Teraz to dowaliłeś do pieca.

 23. W TPR współwłaściciel Polmleku opowiada po przejęciu Lacpolu, że właściwie ten Lacpol to ruina. Narracja taką sama jak blisko rok temu o Łowiczu też według Polmleku Łowicz był niedoinwestowany. Tylko dlaczego ten Pan chce inwestować w ruiny? Obniżka ceny od kwietnia przez Polmlek o 8 groszy na litrze to do prywatnej kieszeni właścicieli 200 tyś zł dziennie bo tragedii na rynku nie ma. Produkty mleczarskie mają nadal wysokie ceny. Proszki idą w górę więc 200 tyś dziennie to jest sumka, a w miesiącu to 6 mln wystarczy rok i jakąś mkeczarnię można przygarnąć a wcześniej opowiadać że to ruina.

  • nie ma więcej pytań

   Pytanie mam: dlaczego nasza cena jaką dostajemy za mleko w skupie jest o conajmniej 45 groszy niższa niż za takie samo mleko w Sierpcu i o 69 groszy niższa za takie samo mleko w PIątnicy? Przestańmy sie podniecać gupotami- jest od wielu lat bardzo złe zarządzanie i cały czas zapaśc się pogłębia. Kto tego nie widzi to albo synalek tatuli albo ślepiec

   • Statystyk

    Ale jest wyższa już niż w Polmleku

   • nie ma więcej pytań

    wg średnich nasza cena jest niższa od ceny w polmleku o pona 32 grosze do litra.
    No niestety matematyka jest nieubłagana

 24. Deweloper z Koszalina

  Niedługo sam kupię tę budę i otworzę ośrodek inseminacji osłów , zostawię sobie dwie najgłupsze małpy które codziennie będą mi wazelinować , zapraszam do wysyłania cv , zastrzegam że skontaktuję się tylko z najgłupszymi

 25. prywaciarz

  pamiętajta: dam teraz , w maju te 25 mlnPLN! Ale juz w czerwce nie więcj niż 8 mln PLN!
  Synek tatuli nie bój sie! Gorzej być nie będzie! damy na początek 15 gr podwyżki do litra na 3 miesiące, ale potem obnizymy do poziomu normalnego dla was , czyli 25 groszy niżej niż średnia krajowa. Także synku tatuli nie musisz się obawiać – cena w skupie będzie niższa niż teraz! ( oczywiście tobie synku będizemy więcj o 45 groszy płacili i jeszcze 4-5 osobom więcej. )

 26. Wg GUS średnia cena skupu mleka w Polsce za marzec 137,88 zł/100kg niżej od lutego o 0,2%. Do sprawdzenia na stronach GUS.

  • O! Widzita???? żrednia krajowa spada a my podnosim o 2 grosza do litra! My jestemy debeściaki w morde węza!Ino czemu nasza cena jest o 40 groszy niższa niż w Sierocu- to tego w mirde jeża nie wiemy. No ale synek tatuli was utuli. A byłemu sie wypłaci 2- 3 milnony PLN i będzie git i tenteges

   • byłemu sie nalezy conajmniej 4 mln PLN , szczególnie ,że prywaciaż juz u bram:((((( Co za syfff

   • Jeżeli duzi płacą o 40 groszy więcej to dlaczego średnia gus tak niska? Odpowiam: te 40 groszy to między bajki włożyć. Zawsze w Łowiczu było samobiczowanie.

 27. Wojtek, dla twojego zdrowia sugeruję ci zastosowanie się do rady, na szczęście już byłego, prezydenta Komorowskiego – weź kredyt, zmień pracę.

 28. Synalek z tatusiem załatwią tak aby jeszcze coś wyciągnąć dla siebie. To co konkretnie Banki bedą robić w tej oazie dobrobytu w maju czy czerwcu ?

  • synulek tatuli

   Chłopy ! PAmiętajta! NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY BYŁY PREZES DOSTAŁ KILKA MILIONÓW PLN ODPRAWY/ODSZKODOWANIA! RESZTA SIĘ NIE LICZY! PRZEKONACIE SIĘ WKRÓTCE, ŻE NAS JUZ NIE MA WŁASCIWIE.

  • bla bla bla

   synek z tatsium nie maja już nic do powiedzenia! Mogą groźnie merdać palcem w bucie! Nic poza tym! No i straszyć zorro , bo już łonej sie bojo! To samo były prezes- wielki menadżer z górnej półki , a cena za mleko za jego czasów tez była niziutka! O co najmniej 60 gorszy niższa niż np w PIątnicy!

  • zorro! zajmij się czymś pożytecznym wreszcie! Na przykład zacznij szkolić synka tatusia z zakresu wysoka jakośc produktów mleczarskich na Podlasiu!

  • Henio Szpenio

   Ale jaja ale jaja ale jaja. Wszyscy zadowoleni, audytorzy, DOSTAWCY folii i kartonów, prezydium rady, zarząd….
   TYLKO CZEMU K.UŹWA CENA ZA MLEKO W SKUPIE JEDNĄ Z NAJNIŻSZYCH W POLSCE , CO? to jest JEDYNa praktyczna ocena spółdzielni!
   reszta to jest tzw pieprzenie kotka za pomocą młotka. Cena dla spółdzielców musi być dobra! taka jak w uczciwie , profesjonalnie zarządzanych mleczarniach: Piątnica;1,95 /litr, Mlekpol: 1,72 /litr; Sierpc: 1,75 PLN/litr.

  • Stylistyka na poziomie pierwszej podstawówki chyba zarząd sam pisał ten artykuł. Im się wydaje że puszcza taki artykuł i wszyscy będą zadowoleni zamydla oczy. Banki w maju nie będą sugerowały się gazetami tylko faktycznym stanem ekonomicznym spółdzielni. Skoro jest tak dobrze to dlaczego cena za surowiec nawet nie tyka średniej krajowej. Zobaczymy jak banki zaudytuja spółdzielnie co to będzie.

 29. prywaciaż łaskawy

  Aktualna wartośc ( do końca maja 2019) to około 25 mln PLN
  Wartość cały czas spada i w czerwcu nnie zapłace więcej niż te 12 mln PLN.
  Także radzę sie pospieszyć! Synku tatuli, nie pekaj i sprzedaj teraz! zobacz 25 mln- 12 mln= 13 mlnPLN. Tyle stracicie jak kupimy was w czerwcu.
  W lipcu zapłacimy przysłowiowy 1 mlnPLN
  A w sierpniu nie weźmiemy za dopłata, ponieważ całe mleko i tak juz u nas będzie

  • 25 milionów to niektóre domy w Polsce kosztują. Kolego pojęcia nie masz ile taka firma jak Łowicz może kosztować. Gdyby było inaczej to niektórzy nie bili by się o Łowicz co ma miejsce od ponad 3 lat z wrogim przejęciem włącznie.

   • Myslimy Chłopy myslimy

    czas leci chłopie! rok temu mozna było za to dac te 120 mln PLN! Ale teraz to nie jest wiećej warte niż 20-25 mln.
    Pamiętaj ,że oprócz mleka to wytam nic nie mielista! A mleko juz prawie całe u nas , a tam tylko uparciuchy zostały co maja małe stada i sie nie liczą Co innego synek tatuli- ten zaś sie liczy!
    Musicie wiedzieć, że złe rządzenie ZAWSZE doprowadza do spadku wartości firmy ( i ceny mleka w skupie). Proste jak kółko graniaste

 30. A wiecie że największy przecież w Polsce na PR?zdjęcie Łowicza to pieniądze ma dostał od Muzułmanów czy innych Arabów i jak już nas przejmie to będziemy musieli dostarczać mleko koszerne do mleczarni i wtedy dopiero nam więcej zapłaci. Kierowca prywaciaża tak mówił sąsiadowi wczoraj jak zabierał mleko.

  • Mlekpol obniżka w skupie o 8 groszy, Ryki obniżka w skupie o 8 groszy, Piątnica obniżka w skupie o 8 groszy, Mlekowita na razie bez obniżki i tak Podlasie się dogadało, prywaciarze wszyscy w dół, w Gus też w dół, a w Łowiczu podwyżka. Po trzęsieniu ziemi za czasów rządzenia Strzeleckiej wracamy do liczących się mleczarni.

   • szkoda słów

    hahahahaha! płacimy ponad 20 groszy mniej niż średnia krajowa! NIEŻ ŚREDNIA KRAJOWA!!!! I o to tu chodzi i żadne czary mary tego nie zmienią! CHODZI I PROFESJONALNE ZARZĄDZANIE – to jest warunek żeby było chociaż trochę lepiej z tą ceną w skupie!!! inne rzeczy nie pomogą.

   • Mlekpol podwyżka 4 grosze! PO-DWY-ŻKA!!!!! PODWYŻKA!!! Prosze nie wprowadzać ŚWIADOMIE w błąd LUDZI!

  • Rolnik Łowicz

   Do Salam: nieprawda!!! Chodzi o to , że cena w skupie jest jedną z najniższych w POlsce i dlatego normalni uczciwi ludzie chcą wymiany zarządu oraz części rady! Dlaczego? Ano dlatego że chcemy mieć cene w skupie taka jaka maja dobre uczciwe mleczarnie! Tj proste bez filozofowania czy ironizowania! Mamy w d.u.pie czy byłemu prezesowi będzie wypłacone 2 czy nawet 3 mln PLN! Ale nie mamy w duoie że złe rządzenie sprawia że mamy niską cene za mleko w skupie. Bez żartów !

 31. Zorro! uwazaj, bo Garsyja i tamta druga zdecydowali sie zeznawac!!!!! To samo synalek! wypłacenie tamtemu więcej niż 50 000 PLN spowoduje , że ci dwaj ( z tamtego roku) będa zeznawać pod przysięgą

 32. czy będą dymisje w radzie i zarządzie

  Pytanie do Rady i jej Prezydium:
  Dlaczego nie doszło do rozliczenia poprzednich zarządów z ich prezesami? Dlaczego nie wiemy jaka jest prawdziwa przyczyna zapaści w jakiej od kilku lat jesteśmy?Dlaczego tak naprawdę cena za mleko skupowe jest jedną z najniższych w Polsce? Dlaczego nikt z rządzących w ostatnich latach nie poniósł konsekwencji a ktoś nawet dostanie odszkodowanie? Między nami a dobrymi mleczarniami jest 45-50 gr /litr różnicy! Skąd aż taka przepaść?

  • zarząd i rada na jednym wozie

   nikt tam nikogo nie rozliczy! tj zbyt niebezpieczne! Bo można zapytać jednego z drugim dzisiejszych tuzów: a co Ty robiłeś jak tamci te okropności wyprawiali? A Ty dlaczego się nie przeciwstawiłeś ( wiłaś) tym haniebnym praktykom? A gdzie miałeś/miałaś oczy? ….itd itd i to i zarząd i rada…:((((

 33. Panie Tomaszu niech Pan nie patrzy na to trolwanie wiadomo kto to robi niech Pan tak dalej robi swoje i przywraca dobre imię mleczarni. Niech Pan zwróci uwagę że piętnuje się tych którzy nie sprzeniewierzyli majątku spółdzielni, a żadnego złego słowa o tych którzy zrobili takie długi i zszargali dobre imię spółdzielni i rok temu cena za mleko była prawie 20 groszy niższa i to się podobało oczywiście tym którzy patrzą zęby na Łowicz.

  • Zgadzam się w 100%. Kawał dobrej roboty wykonanej w krótkim czasie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

  • Myślimy chłopy myslimy

   Mam pytanie: DLACZEGO CENA ZA MLEKO W SKUPIE JEST TAK NISKA? NAWET NIŻSZA NIŻ ZA POPRZEDNICH BEZNADZIEJNIE ZRESZTA I FATALNIE RZĄDZĄCYCH?? DLACZEGO? Czy to wina pogody? czy skutek tego że CAŁY CZAS od 6-7 lat jest tak beznadziejne rządzenie? Problem nie zaczął sie w sierpniu 2018 , ale 6-7 lat wczesniej!

   • Weź nie pytaj Osm

    Musisz spytać kogoś z Polmleku dlaczego u nich jest taka sytuacja.

   • złe nawet od 10 lat! P.Janek nie dał rady; potem p.Karolina i p.Wojtek też nie dali rady ( nie umieli? nie chcieli? nie mogli?) no i ci teraz też nie daja rady ( nie umieją?nie mogą? nie chcą?). A do tego rada w wielu sytuacjach ma ZA DUŻO DO POWIEDZENIA ( w obszarach , na których się kompletnie nie zna!!) a tam gdzie rada powinna być aktywna tam jest cisza z jej strony. SŁABY ZARZĄD I ROZCHWIANA RADA – TO MUSI DOPROWADZIĆ DO KATASTROFY I DOPROWADZA!

   • każdemu byłemu członkowi zarządu niech dadzą po 2 mln PLN odszkodowania/rekompensaty! A aktualnym niech wypłacą z wyprzedzeniem po 3 mln PLN ( bo widzimy jak fajnie rządzą), bo im sie należy.
    Członkom prezydium rady po 2,5 mln PLN.
    Po takiej akcji prywaciarz już nas nie weźmie

  • Pracownik III

   tu nikt nikogo nie rozliczył i nie roz.iczy bo sam sie boi. Jak wyjdzie ile “odszkodowania” dostanie poprzedni prezes, to będzie bunt , ale już na zakłądach. Bo rolnicy pewnie i tak sie nie dowiedzą:(((

   • jak dostanie 3 mln PLN to będzie bunt! Chyba że prywaciarz niespółdzielczy pokryje to odszkodowanie dla onego . onemu to powiini nie odszkodowanie zapłacić, ale go ROZLICZYĆ KONKRETNIE! Ale boją się

   • Pracownik IV

    Te 3 mln to razem z Klimczyńską bo oni razem w sądzie byli.

   • dymisje się zbliżają!

    synek tatuli i zorro z oną może by i wypłacił Karolinie i Wojtusiowi? A czemu nie? Im sie też należy w morde jeża!
    Zorro i ona też dostanie za 2 miesiące ( jak juz będzie po przejęciu). Spółdzielcy! Żyjmy z odszkodowań! Spółdzielnia jest bogata: temu da 3 mlnPLN temu 2mlnPLN tamtej 2 mln PLN a innej 1 mlnPLN( tej to ledwie na waciki wystarczy). Jakie rządzenie takie odszkodowania. Ja cie nie moge. Ale jaja

   • Przecież Karolina, Wojtek i Lesiuu to już odprawy dostali.

   • to niech im 4 mln PLN dadzą. A co spółdzielnia bogata!

  • Rozliczyć WSZYSTKIE ZARZĄDY z ostatnich 5 lat!!! Ale do spodu!

 34. prywaciarz

  w czerwcu cena spada do 5-6 mln PLN za całość. Czyli wystarczy wam na odszkodowanie dla “byłego” i cos zostanie dla synulka tatusiowego. Reszta obejdzie się smakiem

  • Ale tu troli z Polmleku. Polmlek płaci byłemu zarządowi za pisanie na tym forum. Tylko dlaczego obecny zarząd nie zajął się działalnością poprzedników swoich? Czyżby też liczyli na pracę u prywaciarza.

   • rząd się wyzywi

    tak. jakbyśmy rozliczyli poprzedników , to ktoś myślący i uczciwy mógłby wskazac nieubłaganym palcem sprawiedliwości:” a wy w morde jeża to gdzie byliście jak tamci te rzeczy złe robili, co!?!?!?!?!!? No i byśmy leżeli i kwiczeli. Dlatego żadnych rozliczeń nie było i nie będzie. Nie ma ludzi bez skazy.
    Brak rozliczenia powoduje, że trwamy w tym g.ó.w.nie w którym zanurzeni jestesmy po uszy

  • prywatna inicjatywa

   wzywam zorro i łoną do poprawy jakości produktów, bo jesli sie jakość produktów nie poprawi , to za dopłata tego nie wieźmiemy! Także do roboty, jeśli chcecie etaty mieć po czerwcu 2019 roku.
   Jeśli chodzi o synka tatuli , to obiecujemy że dostanie o 20 gr lepszą cenę przez 4 miesiące , dopóki sobie nie znajdzie innego odbiorcy. Ogólnie synka tatusia nie chcemy miec wśród swoim dostawców docelowo.

  • PRYWACIARZ

   FUNDUSZ UDZIAŁY KAPUTT! NIE BĘDZIE FUNDUSZU. NIE WYSTARCZY. MY ZA GŁUPOTE NIE ZAPŁACIMY!

 35. Wojtek, miałeś okazję dwa razy zaprezentować swoje umiejętności. Na koniec pokazałeś charakter… w nogach.

  • zorro weź i nie piłuj tylko idź na jakiś kurs z zakresu rządzenia ora umiejętności sprzedażowych.
   O jakości nie chce mi się nawet gadać, bo cały Łowicz wie co i jak.
   prywaciarz w drugiej połowie maja zaproponuje maksymalnie 35 mln PLN i sie panie zorro zgodzicie. przewodniczący z janem też sie zgodzi. Bo nie będzieta mieli wyjścia!

   • Nie dam 35 mln PLN! Dawałem 200 mln PLN to chcieliśta żeby zorro i łona oraz synek tatuli se porządzili. No to mata! Teraz to już ino maks: 10 mln PLN dam

  • wojtuś z popielnika

   qwerty: goń się !!!! Nie dorastasz mi do pięty achillesowej nawet. Więc lepiej nic nie mów bo się słowem możesz skompromitować. A słowo zabija jak mawiał Niemen!

  • na udziały już nie wystarczy!!! Tylko na odprawe ( 2-3 mln) dla cwaniaka oraz na waciki i pieluszki dla onej. zorro bez szpady zostanie , bo sie zastawi w lombardzie`1 hoopek jest w głębokiej czarnej dziurze wraz zi nnymio mniuw.Ontykoqwecb

  • Wojtusiu , Karolinko weźcie się wstawcie za nami u własciciela ok? Bo tu pomału kamień na kamieniu nie zostaje, a synek tatusia zajęty dopilnowaniem aby odszkodowanie byłemu było wypłacone w największej kwocie

 36. Pytanie do zarządu i do syna tatusia: DLACZEGO MAMY WCIĄZ JEDNĄ Z NAJNIŻSZYCH CEN ZA MLEKO W SKUPIE W KRAJU?
  Opowiedź prosze przesłac na mail: manipulacje1234@wp.pl

 37. Rolnikow najbardziej interesuje cena mleka a w Łowiczu jest kiepska.Społdzielnia to owoc pracy pokoleń ale jak do koryta dostali sie tacy cwaniacy to dlugo nie pociągnie.Synalek z ojcem wyciągną ile sie da dla siebie a reszta niech sie zawali.Nie martwcie sie,pewnie sprzedadzą z zyskiem dla siebie i swoich lizusów.

  • jak dzieci!!

   najgorzej że synek tatusia cały czas gra z “byłym”. A to oznacza, że nijak nie rozumie co się stało i co sie dzieje! To oznacza , że oni nie wiedza dlaczego jest aż taka zapaśc! I to juz kuźwa od dwóch lat! Mysleli że jak dadza “młodych” to cos sie na lepsze zmieni! NIE MA PRAWA SIE PRZY TYCH LUDZIACH ZMIENIĆ! To jest proste jak koncepcja cepa!

   • Rolnik Łowicz

    no to skąd wziąśc jakichś dobrych ludzi do zarządzania do zarządu? Tylko spoza spółdzielni szukać na zewnątrz?

   • strach ma wielkie oczy

    zErro jest debeściak i łona też jest debeściara w rządzeniu! A kto tego nie rozumii ten jest polityczny samobójca. I dlatego synalek tatusia siedzi na d.u.pie cicho, bo juz łona by mu ruski miesiąc pokazała

  • Rodzna na swoim

   A gońcie się! Jest dobrze i nikt nas nie ruszy ze stołków!! Jakies próby tu debilne. Cena w skuoie jest niska i musi być niska bo jest złe rządzenie. A jest złe bo się nie znamy! Ale musimy rządzić, bo nie oddamy ku.r.r.wa nawet guzika. Jak się nie podoba to won!
   Synalek tatusia jest debest i my jesteśmy de best! By żyło sie lepiej! ( RODZINIE OCZYWIŚCIE )

 38. z każdym dniem taniej

  nformacja dla synalka tatusia i Jana ( oraz figurantów z rządu):
  cena zakupu spółdzielni w maju : 60 000 000 PLN
  cena w czerwcu: 30 000 000 PLN
  cena w lipcu: 15 000 000 PLN
  Bez negocjacji

  • Teraz azymut od 3 lat ustawiony na Łowicz.podobna strategia, omamić chłopów, wstawić swoich ludzi, dobrze prosperującą firmę w szybkim czaSie swoimi ludżmi doprowadzić do upadłości i przejąć za bezcen. Czy w tym kierunku łowiccy rolnicy zmierzacie?

   • Widać po forum co i kto familii przeszkadza w przejęciu Łowicza. Mam nadzieję że obecny przewodniczący się nie złamie i nie da się omamić obietnicami AG.

   • dlaczego Łowicz nie ma profesjonalnego , kompetentnego zarządu? Zarządu , który by wiedział co robić , aby firma zaczęła prosperować. A ci to nawet pewnie nie wiedza dlazego jest tak fatalna sytuacja. Stąd różne firmy zainteresowane przejęciem mleka . Na rynku jest konkurencja. zorro! juhuuuu. Iwka juhuuuuu, Synek tatusia juhuuuu

   • obserwator Torun

    obecny synulek tatusia może i polmlekowi nie sprzeda, ale doprowadzi tym zarządem do takiej ruiny, że bedzie katastrofa stulecia

   • z każdym dniem taniej

    synku! synalku kochany tatuli i matuli! nie mata szans. kapujesz synek? sprawa jest zamieciona. Prywaciarz czekał kilka miesięcy bo widział że niekompetentni się dorwali do rządzenia – więc wiadomoże WARTOŚĆ SPADNIE I BĘDZIE TANIEJ. Syealku tatuli: TA-NIEJ!!!! Efektem waszych działań jest obniżenie wartości firmy! dzięki czemu weźmiemy to TANIEJ!

 39. Jeśli z tą obniżką to prawda to po 1 maja zostanie tylko synalek z lizusami z rady, a to równa się koniec osm! Sobie to na pewno nie obnizą tu macie racje.

 40. Czy to prawda, że od 1 maja obniżka? 17 kwietnia przegłosowali? Czy tam nikt nie ma IQ większego od 50? Skup leci na łeb na szyję, a oni obniżka. Brawo wy XD

  • Komputerowiec

   obnizymy wszystim rolnikom , ale nie sobie . Synek tatusia może będzie prezesem a Wojciehoski główną ksiągową! Synalkowi się podwyższy cene w skupie do 1,99 PLN /liter! Innym tez się da . Ale spółdzielcom sie obniży do 1,11 PLN z litra żeby im sie w głowach nie przewróciło. Czemu tam podtrzymują te jajca?

   • podtrzymują te jaca, bo…nie mają jaj? i boja sie onej i zorra z garsyjom i synalkiem tatuli!( “tatulu tatulu, matulu matule ja chcem być szefem.”). To samo ona: nie ma pojęcia o rządzeniu ale Jaśkowa ona więc rzondzi!

   • wszystkie tam som JAŚKOWE. A jasiek rzondzi z tylca

 41. Co sie tak cieszysz ze Sierpc ma 1.76 za litr? Synek ma duużo więcej i się nie chwali a bedzie miał jeszcze więcej,tak jak jego lizusy,muszą mówic tylko jednym głosem, glosem polityki jego tatusia! Nie ,no cena w Lowiczu zniecheca do produkcji mleka.

 42. Sierpc: mam teraz 1,76 PLN/litr
  pozdrawiam nieudolnych rządzących ora synka ojczulka . A ojczulka też pozdrawiam i niech pozdrowi Jasia:((((

 43. Królowa krowa

  Wojtek, sam hejtujesz czy trochę Karola pomaga?

 44. Dostawcy z Łowicza ciągle odchodzą,nikt darmo mleka doił nie będzie.Ta rada,przewodniczący i prezydium dbaja tylko o własny interes,jak ten synalek cwaniakowaty , udaje rolnika a nie odróżnia krowy od jałówki .i ktoś taki kieruje{pilnuje stołka} w mleczarni

  • uwaga! rządzi zarząd a rada pilnuje aby była fajnaatmosfera i dlatego Jankowi będzie wypłacone. A czy właściciele chca aby jankowi wypłacac /przywracać/ugadywać się? No ale synalek rolników nie zapyta, bo jakby go konkretnie podpytali to by na taczce wylądawał.
   Małą mądrościa to jest rządzone. No a zorro jest jedyny w swoim rodzaju! zero pojęcia o procedurach. produkty na rynku najtańsze, plus wys koszty produkcji= niska cena w skupie

   • Jakie produkty na rynku najtańsze? Patrzyłem w sklepie to masło jest najdroższe, sporo droższe niż z Piątnicy 😉 Nie wiem jak im się opłaca płacić rolnikom po 2 złote za litr, a Łowiczowi nie opłaca się 1.50 tylko lepiej kupować przerzut.

   • W Piątnicy jest dobre , profesjonalne zarządzanie. a tu nie jest dobre ! Wszstko w temacie

  • Ryki : średnia cena : 1,67 PLN/litr

   Zorro + synek ojca = TRAGEDIA

   • Piątnica: średnia cena 1,98 PLN/litr
    A to oznacza, że 50% mleka ma płacone POWYŻEJ 2 PLN ZA LITR.
    Panie synku tatusia (kolegi byłego “gieniusza” mleczarskiego polskiego), CO PAN NA TO?
    A rząd co sadzi?
    ( powiedzą, że w Piątnicy złe jest rządzenie…:((((

  • zal dupe sciska ze nie uadalo sie za darmo wziac lowicza?!!! ja zostalem i nie zaluje sasiad mial 3 miechy placone lepiej a teraz….. tylko naganiacze maja dobra cene .pozdrawiam i wesolych świąt

 45. Stary układ rządzi, mleczarnia kona i stacza się w przepaść a rolnicy widocznie zadowoleni z ceny mleka? Cwaniaczek synalek z tatusiem uciekną a rolnicy będą spłacać po nich długi . katastrofa !

 46. W normalnych mleczarniach jaka jest cena mleka a ile w Łowiczu? To wspominany tu synalek z ojcem tak dobrze rządzą? Synek tylko jest stróżem starego układu, pilnuje żyrandola,zresztą co ma wiedzieć ten dzieciak o rządzeniu taką spółdzielnią jak mu tylko kazano pilnować stołka?

  • precz z żyrandolami!!!! niech przyjdzie uczciwość i zdrowy rązsądek!
   Zorro do pracy na produkcji ( jako zmianowy max!!!0

 47. Tam gdzie synalek z tatusiem dostaną sie do koryta zostaja tylko ruiny.

  • symek tatusia niby młody ale nienowoczesny i chce powrotu onego do koryta. W 3 raźniej

  • Doradca smaku

   zorro i synek musza wiedzieć , że obserwujemy decyzje i działania! “SPISANE BĘDĄ CZYNY I ROZMOWY”- jak pisał poeta.
   A potem ROZLICZENIE. Tylko tym razem jak już przyjda do władzy uczciwi i kompetentni to będzie prawdziwe rozliczenie. Nie tylko zarządu! Radnych też!

   • Żadnych rozliczeń nie będzie. Zarząd Strzeleckiej za grube miliony nie rozliczone to i następni mają zielone światło.

   • a jasiek rozliczony w morde jeża? nie rozliczony! To kto iwke rozliczy, no?

   • Właśnie tylko Jasiek rozliczony. Przez dwa lata Strzelecka szukała haków, do prokuratury oddała i co k…a okazało się, że to wymysły, żeby go odsunąć i rolników omamić. PROKURATURA WSZYSTKO UMORZYŁA, nie znalazła nieprawidłowości i teraz odszkodowanie za omamy Karolci trzeba będzie wypłacić.

  • Ty pojęcia o branży nie masz. W Piątnicy ojczulek i synalek, w Mianowicie ojczulek i synalek, w Mlekpolu ojczulek i synalek, w Polmleku dwóch ojczulków i dwóch synalków to czemu czepiasz się Łowicza.

  • obserwator agent M

   zorro i synalek tatulka to alfy i omegi . wyżej sraja niż dupy mają

 48. pracownik III

  no to się zacznie teraz!!!!!!

  • były dostawca

   Sierpc: 1,73 PLN/litr teraz mam. Dziekuję że zostałem wypchniety stad

   • Zorro lepiej niech się za koszty na produkcji weźmie a nie handelkiem się bawi bo w tej dziedzinie jesteśmy 100 lat za murzynami.

   • były dostawca

    im koszty na produkcji wyższe tym lepiej. Jeszcze raz: IM WYŻSZE KOSZTY NA PRODUKCJI TYM LEPIEJ! Więcej to jest zawsze więcej niz mniej, kapewu?
    Toć to nawet synalek tatusia ( tego popierającego byłego;-).

   • To dobrze że udało Ci się do Sierpca a nie do Polmleku.

  • Już się zaczęło. Zorro naczelny handlowiec promocje na łowickie zrobił w Lidlu. Przerzuty 1.75 a sprzedaż do Lidla wiadomo skoro tak niska cena w Lidlu.

   • Bo nasz Zorro to alfa i omega. A nie mogą Andrzejem nie ma własnego zdania nie raczej i stąd takie decyzje.

   • Gabriela R

    zerro jest debeściak i razem z “oną” w szybkim tempie doprowadzają spółdzielnię do stanu całkowitej bezradności na rynku i wobec konkurencji! POlmek jest juz u naszych dostawców i wg mnie za 2-3 tygodnie przekroczymy punkt bez powrotu.
    Swoją droga to od sierpnia mozna by by juz było uratowac spółdzielnie. A dzisiaj jesteśmy 40 lata za murzynami! Cena mleka skupowego w porównaniu z dobrymi uczciwymi spółdzilniami jest coraz niższa. Dziękuje

   • biedroneczka

    też mi handlowiec, poczekajmy jeszcze z dwa miesiące wszystkich klientów wystraszy i powie że do niczego handel po byłych ha ha ha. oj będzie upalne lato ha ha ha.

 49. A jak z wypłatą udziałów? Dostają wszyscy czy tylko wybrańcy z rady? Cwaniaczek ustawił wszystko pod siebie ?

  • 2 zł/litr!

   to sa pytania do zorrego i onej. Jak będa miei w radzie dobry humor to będzie a jak zły to nie będzie.
   Przerzut chodzi po 175 PLN

 50. Jurek i Andrzej

  Wojtek weź już się uspokój bo ostatnio przechodzisz samego siebie.

  • Andrzejku, Jureczku, bardzo was prosze : GOŃCIE SIĘ!
   pozdrówcie synalka tatusia i całą “ferajnę”. POwiedzcie synalkowi koniecznie że nic nie uronimy z wiedzy jaka pasiadamy! Nic! Ani k.u.rrwa kropelki!
   Obserwacja trwa!
   Miłych spokojnych snów

  • zorro! my wszystko widzimy i notujemy!

 51. Janek wraca,ma odprawe,2lub 3 mln,kupuje za bezcen zadłuzoną osm , a to dzięki pomocy synka swojego kolegi. Po sprzedaży kolejnej sieczkarni też będzie premia?? może 4 grosze ?? A jakie ceny za mleko ma prezydium rady nadzorczej ?? 2 złote czy więcej ??

  • Henryk Salezy

   O ten to jest debeściak tak jak ona , zorro i oczywiście bohater najwazniejszy czyli synek ( syneczek, synulek!) tatusia . Tatuś wiadomo friend ( przyjaciel) wiadomo kogo i WIADOMO DLACZEGO. proszę sądu ! Dość k.u.rrrwa tego!
   Biznes sze kręczi! I będzie siem krecził! Mleko mołoko milk.
   Spółka zoo i spółka akcyjna plus spółdzielnia w spółdzielni spółdzieczośc jest najwazniejsza!

  • rolnik małorolny

   po ile te sieczkarnie, co? Może by se kupić takom jednom?
   Po ile te sieczkarnie?!?!????

  • premii nie będzie w morde jeża! w głowach się poprzewracało! cene wysoką i premie chca jak w dobrze rządzonych mleczarniach! hehehehe nie ma takiej mozliwości! Panie Tooomkuu nie ma STRUKTURALNEJ możliwości aby cena była choćby zblizona do tej płaconej w dobrych uczciwych mleczarniach

 52. Polmlek juz nas nie chce! Tamta z onym odradzają POlmlekowi przejęcie !
  Tyle w temacie banructwa

  • ordnung muss sein

   Panie Dąbroski, wróć Pan do zarządu! Może chociaz na wiceprezesa ds skupu?

   • Oj chyba na razie marne prośby, by wrócił. Sprawa Jasia nadal trwa.

   • Ja widze to tak: sprawe Janek wygrywa. Pobiera 2 a może 3 mln PLN na sucho.
    Odczekuje 2-3 miesiące i wraca na białym koniu na prezesa. A to zapewni nam świetlana przyszłość i ogólna błogość oraz bogactwo. Cena wzrasta do pozioma 25 groszy powyżej średniej krajowej.
    Panie Tomeczku pozdrawiamy zniecierpliwieni z kilku obór- obserwujemy cie ptaszku!

  • pracownica Izaura

   Karolinka juz nie jest w POlmleku!!!!!!!!!! hahahahahahahaha

 53. Duch puszczy

  Hoopek żona już wie ?

 54. Do zwolenników połączenia, których można policzyć na palcach jednej ręki (wliczając były zarząd) Dlaczego ci którzy odeszli do Polmleku wracają z płaczem i podkulonym ogonem pomstując na was?

  • Zdziwona pracownica

   dlaczego cena jest o ponad 16 groszy niższa niż w skierniewicach?

  • @Rolnik Wracaja poniewaz oddaja scierwo a nie mleko. Mysleli ze inni tez skupuja mleko z antybiotykami “byle biale” i sie przeliczyli.

   • Pracownik I

    precz z antybiotykami! Gdzie jest sanepid, gdzie jest powiat! Gdzie jest Jarosław Kaczyński?!?!?!?!?!?!?!? W morde jeża! gdzie są radni sejmiku wojewódzkiego łódzkiego, co!?!?!?!? Kar.w.asz kawka!

  • ona już podjęła deczję o odejściu tylko zorro czy ten od tatusia cwaniaczek popierający janka jeszcze ją trzymają żeby tam nic na zewnatrz nie wyszło! żaden ku.ź.wa kwit na zewnatrz nie może wyjśc w morde jeża!

  • Robert_Mejus

   Jacy zwolennicy połaczenia ???.Toż zadna Firma przy zdrowych zmysłach nie chce żadnego połaczenia .
   Coś ci się uroiło .

   • ulało sie a nie uroiło.
    poza tym dlaczego rada nie odwołuje tego zarządziku? To jest naprawdę trudno zrozumieć! Ciekawe że rolnicy nie podstawili jeszce taczek dla tych , którzy popełniają grzech zaniechania! Teraz cena jest ponad 40 gr niższa niz wtakim Sierpcu! W morde jeża : w Sierpcu!!

 55. Harry Potter

  https://www.cenyrolnicze.pl/bydlo/mleko
  Kwietniowe średnie ceny mleka:
  Łowicz 1,27 zł
  Spomlek 1,46 zł (cena wyższa o 15% niż w Łowiczu)
  Ryki 1,47 zł (cena wyższa o 16 % niż w Łowiczu)
  Giżycko 1,54 zł (cena wyższa o 21 % niz w Łowiczu)
  Mleko przerzutowe kupowane przez Łowicz 1,70 zł (cena wyższa o 34% niż średnia cena dla łowickich dostawców)
  Składam wyrazy uznania dla obecnego Zarządu (Pani Iwony i Pana Łukasza) za doskonałą politykę cenową.
  Tak trzymać do czerwca.

  • Lucky Luke

   Trzeba się było łaczyć w tamtym roku jak jeszcze byli chętni. Rolnicy jednak uwierzyli w te farmazony klepane przez iwonke na zebraniach. Mleczarnia idzie na dno a za to wszystko płacą ograbiani dostawcy. Za długi zapłacą właściciele swoimi udziałami. Udziałów jest 197 mln złotych ale tylko na papierze. Chcieliście młodych no to macie. Kto umie liczyć ten dawno już odszedł do innej mleczarni. A kto się dopiero uczy liczyć no to jeszcze ma szansę.

  • to tenzarząd jeszce trwa? Jaja se robicie chyba?
   nie było człowieka kilka tygodni w kraju , wracam a ci jakby nigdy nic tu są dalej i se rządza ! Jak płaca o 20% mniej niż Giżycko, to sorry Winetou nie mam pytań. Jaja niesamowite

  • Zdziwona pracownica

   zbliża się juz rewolucja! Podobno mają wymienić zarząd na profesjonalny i lojalny !!!!!!!
   Ciekawe co na to Janek D. i jego ludzie w radzie powie?

 56. Analny Marian

  Witam kogo stuknąć ?

 57. w przerzut kupja juz po 1,70 pln/litr
  Nosz k.u.r…wa!

  • Przerzut 1,67 PLN/litr.
   Średnia nasza wychodzi 28 gr mniej niż średnia krajiwa ( śr krajowa: 1,37 PLN/litr

   • srednia lowicza 1.27zl wiec 10 a nie 28 gr pozdrawiam. Latwo cos zepsuc ciezko naprawic. Mam teoszke mleka i zostaje w lowiczu co poniektorzy juz narzekaja na prywAciazy……

   • Henryk Ł

    iepiłuj w mordejeża! Ino se pomnóż: 25 000 litrów mleka X 0,20 PLN= 5000 PLN miesięcznie straty ! W np w Sierpcu bym miał o 8000 PLN więcej ! Czyli PRAWDZIWA RÓZNICA TO 13 000PLN /miesięcznie.
    `dziękuje za uwage

 58. b.dostawca

  będzie podwyżka! będzie podwyżka ceny mleka w skupie !!!!!! Chcą dać ponad 15 groszy średnio do litra mleka w skupie!!!!!!!
  wspaniale , cudownie! Tyle tylko że nie u nas a w Sierpcu

  • hehehe miejcie litość dla tych nieudaczników ! Miłośierdzia oni potrzebują a nie krytyki.
   :(((((

   • Pracownik III

    spółdzielcy są bogaci i hojni! Stać ich na utrzymywanie tej fatalnej i niekorzystnej dla siebie sytuacji

  • Pracownik I

   nie piłuj , nie ma zmiłuj! Oni i tak nic nie zrobia , bo maja na.s.r.ane w portki ze strachu przed oną. Bardziej sie tej boja niż tamtej!:((( menrzczyzny w kułko goleni

  • Dr Psychiatra

   zalecam spokój i ostroznśc. Zwróćcie się ku sprawom transcendecji i miłości blixniego. Cena była i będzie niska i nic na to nie poradzicie, bo musieli byście ieć rade, która by w oka mgnieniu wymieniła słabiutki zarząd.
   Psychiatria jest logiczna: czy prezes Mlekowity jest kompetentny? Jest! Mlekpolu? Jest! Piatnicy? Jest! I jaka tam cena? W Piątnicy np 2 PLN/litr. Logika Kochani logika! i Myslenie!

 59. W czerwcu się wszystko wyjaśni. Opublikuje na ekranie sprawozdanie finansowe za 2018r i wtedy zobaczymy ile to można zrobić długu w czasach hossy. W czerwcu po cofnięciu finansowania przez banki będzie wiadomo czy spółdzielnie stać na bieżąco regulować zobowiązania. Także aby do czerwca jeszcze tylko dwa miesiące i się wszytko wyjaśni.

  • Ekran wszystko przyjmie! Na ekranie nawet prawdziwe liczby mozna przedstawić w taki sposób żeby wyglądały dobrze! Rzeczywistośc jest niestety taka że cena płacona właścicielom za mleko w skupie jest jedną z najniższych w Polsce, a wśród większych spółdzielni chyba najniższa!!!! A żadne czary mary i urok p.Łukaszka tego faktu nie zmieni! Jest generalnie syf niesamowity skoro cena za mleko jest aż tak niska!!! I tyle. Ten zarząd nie jest w stanie tego zmienić. Czy rada to rozumie?

 60. A jak ten zarząd traktuje pracowników?
  Niech się pracownicy zaczną wypowiadac. Premie są często nie przyznawane, wy rolnicy macie podwyżki raz na jakiś czas. Ostatnio 2gr premii, ale my pracownicy nic, zero, nawet premie zabierają za to, że się rzetelnie pracuje.

  • Księżak

   Do pracowników. Wam też jak rolnikom żaden zarząd nie odpowiada. Nie pracuję w mleczarni ale mieszkam w Łowiczu i obserwuję na forach co się tam dzieje. Jako łowiczanin byłem jeszcze nie tak dawno dumy z naszej mleczarni a teraz za sprawą pracowników i rolników straciła swoją wartość. Musicie dużo pracować jedni i drudzy żeby wśród księżaków tą pozycję chociaż trochę odbudować.

  • a jak ten zarząd ma traktowac pracowników? Przeciez żeby sensownie traktowac pracowników to jest potrzebne profesjonalne zarządzanie, systemy płacowe, motywacyjne. Potrzebna jest budowa właściwej kultury zarządzania! KULTURA zarządzania jest potrzebna, a nie “pospolite ruszenie”! Od wielu wielu lat tego nie mamy! jest tylko taki powiatowy biznes.

  • symbol sytuacji

   rolnicy dostali: 0,02 PLN
   pracownicy: 0 PLN
   były prez : być może dostanie 1 mln PLN

 61. Siedzisz Wojtek tylko na forum i bzdury wypisujesz. Nic się nie zmieniłeś.

 62. Obserwator zewnętrzny

  średnia cena tu jest coraz niższa w porównaniu ze średnią ceną w :
  Sierpc, Ryki, Polmlek, Mlekowita, Piatnica, Mlekpol, Włoszczowa, Jana, Danone, Pasłek, Bongre, Chojnice, elbląg i wielu wielu innych.
  Trzymajcie ten zarząd w tym skłądzie dalej a macie gwarancje że te jaja się pogłębia jeszcze bardziej .

  • wstyd , po prostu wstyd jak oni rządzą , żeby taka niska cena w skupie była. wstyd

  • Wymieniasz mleczarnie, które mają świetne produkty więc i cenę za nie można dostać lepszą, a w Łowiczu jest jakiś dobry produkt. Najpierw niech rada zajmie się jakością to będą lepsze pieniądze za mleko. Kto ma skontrolować produkcję jak wszyscy prezesi z produkcji.

   • Do Radek: rada nie jest zdolna do wyboru dobrego zarządu : ZA DUŻO POWIĄZAŃ PERSONALNYCH ; Z PRZESZŁOŚCI ( JAN D.) I AKTUALNYCH. RADA NIE MA MOZLIWOŚCI WYBORU SENSOWNYCH LUDZI,. STĄD TAKA TRAGEDIA:((

  • milkboss

   Ci, którzy mają jakieś ambicje już dawno odeszli z tej pożal się Boże mleczarni, która preferuje zakup przerzutu niż wspieranie swoich dostawców. Pani prezes z dumą mówi, że średnia cena za mleko w 2017 roku była tylko o 15 groszy niższa niż średnia krajowa. To wystarczający komentarz, co tam się dzieje. Drogi zarządzie, brak podwyżek w skupie mleka dobitnie świadczy, że nikt nie myśli o mleczarni poważnie. Konkludując, ile dołożą Państwo rolnikom za marzec XD? Konkrety proszę, a nie jest dobrze, będzie jeszcze lepiej. Skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle?

   • cena była niższa nie o 15 gr , a o ponad 22 grosze do litra mleka w skupie!!! I to jest , droga pani Iwono i drogi p.Łukaszu,. I PROBLEMEM NIE JEST , ŻE NIE MA PLANU I DZIAŁAŃ , aby to poprawić ( bo brak takich działań jest oczywisty i z oczywistych względów), ABY TO ZMIENIĆ, ALE PRAWDZIWY PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE RADA NIE WIDZI PROBLEMU I POPIERA TEGO TYPU ZARZĄDY ( I TO JUZ OD CONAJMNIEJ 8 LAT!!!!)

   • do milkboss: cena w skupie niższa o 15 groszy od średniej krajowej mówi nam , że dzień w dzień generujemy REALNE straty na poziomie 150 000 PLN DZIENNIE!!!!!! Kżdego dnia w plecy 150 000 PLN! Razy 30 dni w miesiącu= 4 500 000 PLN/miesięcznie czyli 54 000 000 PLN rocznie.
    NO ALE PRZECIEŻ OD SPÓŁDZIELNI NALEŻY WYMAGAC, ABY GENEROWAŁA ZYSKI I TO PRZY CENIE WYŻSZEJ NIŻ ŚREDNIA KRAJOWA. To jest tragedia co się dzieje, panie przewodnicżacy, tragedia! Wstyd i hańba!

  • wkurzony Tomek

   hahahahahah gdzie nam do nich:(((((
   W Sierpcu bym miał 1.63 PLN/litra a tu aż wstyd sie przyznać. No ale rada tak widać lubi! Lubi niska cene. I ta rada i poprzednie! Cena zawsze niższa od średniej , ku…r.wa, krajowej!

 63. Czy to prawda, że obecną (ale nieobecną) Panią Prezes ma zastąpić jakaś Pani Kasia. Kolega z Rady mówił mi, że z nim rozmawiała i jeszcze z innymi radnymi. Mówił mi, że ona już długo tu pracuje i ma pomysły na uzdrowienie sytuacji w mleczarni. Czy ktoś coś wie na ten temat?

  • Jaka kurde Pani Kasia? Zostaje przecież 2 prezesów, a nasza Pani Prezes po porodzie może szybko wróci, a tą Panią Kasię do niańczenia pociechy naszej Pani Prezes.

  • Już jeden jej pomysł i grupki radnych przerabialiśmy i drogo nas kosztował Pan od jajek za 50 Koła miesięcznie.

  • oja pi.e.r.d.olle!

  • Pracownik

   Czyżby pani technolog urabiała radnych? Do Walnego jest jeszcze trzy miesiące, więc wszystko możliwe. Może nawet i dogaduje się teraz z vice. Kota nie ma to myszy harcują.

   • ale jaja

    Pani technolog byłaby na pewno lepszym prezesem niz Iwonka, to jest oczywiste nawet dla absolentów żłobka. A Zorro…no cóż …kon jaki jest każden widzi.
    Najlepszy jest p.Tomeczek z Rady.- wszystkio w temacie przyszlośc OSM Łowicz.
    ( PRZYSZŁOŚC ŚWIETLANA ;-))))

 64. rząd sie wyzywi na pewno

  wszyscy krytyce won z tego portalu! nic nam nie zrobicie! nie macie najmniejszego wpływu na cokolwiek i se będziemy rządzić tak jak chcem w d.u.pe węża! Paszli won wszyscy którym sie nie podoba rządzenie! “nie mamy waszych płaszczy i co nam zrobicie?”- możecie nam skoczyć na pukiel

  • rząd sie wyzywi na pewno

   aha: nic nam nigdy nie udowodnicie! nic! żaden kwit żaden dokument żaden świadek, nic k.użwa nic nie znajdziecie ani z przeszłości ani z teraz! Nic!!!.!!!!!nic na nam nie udowodni nikt i nigdy!!!

   • co sie gorączkujecie, co? przecież i tak nikt nie kontroluje i nie nadzoruje , więc nikt nie jest zainteresowany żsdną kontrolą czy nadzorem więc nikt wam niczego nie chce udowadniać. Śpijcie bezpiecznie , nic sie nie wyda

   • paszoł won!

  • sie wyzywi albo sie nie wyżywi..ten rząd!
   Rolnicy są już bardzo w.k.urrrrrwieni!

  • Stanisław

   http://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/mleko-surowe-w-skupie-najdrozsze-od-roku,168781.html
   Na całym świecie i oczywiście w Polsce mleko surowe drożeje. Od pocżątku roku 92,4% mleczarni podniosła ceny w skupie w przedziale 8 – 12 groszy. A w Łowiczu Zarząd wspaniałomyślnie dał 2 grosze. To jest po prostu skandal i okradanie nas właścicieli. Czy dalej będzie ciągnięty ten marazm? A co jak banki cofną kredytowanie bieżącej działalności?

   • bedzie ciagniety ten marazm. To co ten zarząd i ta rada wyrawa to sa jaja niesamowite. No ale oni nie są w stanie nawet pomyslec o sensownych działanoach. Mają inna agende inne plany

 65. pozdrowionka, buziaczki

  Karolcia, Wojtuś, Lesiu, co tam u was, jak tam u obcego Pana? Lepiej było na swoim, co nie? Teraz to pracować trzeba, niestety. Takie plany mieliście, takie biznesy i nic z tego nie wyszło.
  I że was dwa razy wy..z firmy..he he he

  • Bard,o dobrze nam. Jesteśmy ustawieni na długo. Jak Łowicz się znowu umocni to znowu wrócimy. Wiemy jak to robić. Znowu zarobimy.

  • liga okręgowa ( A klasa)

   Wszystkie zarządy z ostatnich 10 lat to jest dramat.

   • Robert_Mejus

    A jaki to wielki dramat -Ci co ich wybrali .
    Nie tylko dramat ale Horror.
    Sami się nie wybrali .

  • K.W. i L.

   Musimy teraz odrobić. Litości dla nas nie mają, a tacy dla nas byli mili kiedy na zamku nas przyjmowali🙁

  • Gabrysia

   przed północą ze DWA RAZY , po północy jeszcze raz, a nad ranem piaty raz…
   I sie żyje w morde jeża. A tera co lepiej? cena za mleko w porównaniu z innymi mleczarniami jest JESZCZE NIŻSZA niż poprzednio Tera oni przebili wszystkich włacznie z Jaśkiem

  • Kuouję właśnie nowe buciki żebyś miał co lizać psie

 66. liga okręgowa ( A klasa)

  żeby chociaż te 2,5 grosza dali.Ale oni oni dali tylko 2 grosze w morde jeża. skromnie jak na taką sytuacje na rynku. W takich Rykach dostali 12 groszy podwyżki i DODATKOWO 15 groszy premii. my gramy już w inne lidze ( okręgówka)

 67. milkboss

  Wiadomo coś odnośnie premii/podwyżki ceny mleka za marzec? Czy odejście 1100 rolników w ciągu roku to ciągle mało?

 68. Wypłaty udziałów zostają wstrzymane na niby 2 lata,statut zostanie zmieniony ,radni na walnym to przyklepią i przewodniczący z zarządem bawi się dalej. Chyba składają na odprawe dla byłego prezesa i dla swoich rodzin a dostawcy niech się cieszą z 2groszy premii !!!

  • Robert Łowicz

   czy oni tam naprawdę nie moga zatrudnić jakichś sensownych ludzi do zarządu?
   Ten cyrk trwa juz naprawdę zbyt długo. Stanowczo za duży wpływ ma dawny rządzący i to jest tragedia dla rolników.
   No ale rada jaka jest każden widzi- nie są zdolni do sensownych decyzji wg mnie prosze sądu

  • te ale to chyba wstrzymane tylko dla tych co odeszli do innego podmiotu?

 69. współczesny rolnik myśli

  okazuje się,że właściciel może podac do sądu Spółdzielnie w związk z rażąco nieprofesjonalnym zarządzaniem i domagac się odszkodowania . Odszkodowania w związku ze słabym wynikiem spółdzielni jako skutek niekompetencji zarządu, ale ( i tu uwaga) tez jako skutek niewystarczającego nadzoru ze strony rady ! Czyli jesli rada trzyma niekompetentny zarząd( układ), to może być pociągnięta do odpowiedzialności i odszkodowanie będzie wypłacone

  • nie spac spokojnie

   członkowie rady moga odpowiadać majątkiem za rażące zaniedbania w nadzorze. Straty , głupota, malwersacje, złodziejstwo , zagrożenia w obrocie żywnością , zaniedbania sanitarne itp- moga prowadzić do pociągniecia do odpowiedzialności radnych. Chodzi o to że radni nie moga se siedzieć i pierdzieć w fotele w sytuacji tragicznej pracy zarządu. Radni ODPOWIADAJĄ za złe rządzenie zarządu.

 70. no cześc Kochani.Co Wy wyrabiacie. Nie można Was zostawić nawet na dwa tygodnie! Wracam z nart a tu takie informacje! 2 grosze do litra a 2 miliony PLN dla b. prezesa!!!!!!!!!!!!!!!. Nooo to teraz juz chyba wiadomo co i jak z tą radą i zarządem, co nie?!?!?!?!?!.
  Tj symboliczne podsumowanie tragicznej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.

 71. Myślący

  Prosimy Uczciwych Spółdzielców o modlitwę w intencji jak najszybszej wymiany zarządu na bardziej kompetentny.Sytuacja od wielu lat jest fatalna i cały czas sie pogarsza. Tylko nowi, nieskompromitowani ludzie moga odwrócić ten trend
  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.
  Amen.

 72. GDZIE SA NASZE PIENIĄDZE? NA CO SIE “ROZESZŁY”? GDZIE POSZŁY NASZE SETKI MILIONÓW ( TAK TAK!) ZŁOTYCH? CZEMU JEST TAKIE FATALNE RZĄDZENIE?

  • Spytaj się Wojtka i Karoliny.

   • 2 grosze. Tj cała odpowiedź na pytanie o sytuaje W tym czasie np w Ryku średnia 1,57 PLN/litr
    Wszystko w temacie.

   • Raczej Jana i dwie jego muzy.
    Z czegoś przecież przez dlugie lata trzeba było finansować straty, żeby na koniec roku wykazać chociaż mały plus.
    Kolejni tylko przyspieszyli i pogłębili ten dramat.

  • o ile wiem, to Karolinka i Wojtek nie są już w OSM Łowicz od sieronia 2018 roku. Czyli od 8 miesięcy mamy juz inny równie “wspaniały” ( hehehe) zarząd!:(( Różnica w cenia skupu cały czas pogłebia się na nasza niekorzyść ( w stosunku do dobrych mleczarni). To znaczy płacimy RELATYWNIE coraz mniej( w stosunku do dobrze rządzonych spółdzielni)

   • Odpowiedź

    Jeśli jesteś tak zorientowany to zapewne wiesz jakie są skutki czasów wielkiej smuty, kiedy w ciągu 1.5 roku występowała dwójka artystów.

   • pracownik II

    1,5 roku jedni artyści + 8 miesięcy drudzy artyści.
    A Ty rolniku płać za te jaja!
    Dziwię sie że rolnicy nie zatrudnili niezaleznego od zarządu i rady prawnika.
    Szkoda że nie potrafia zadbac o swoje żywotne interesy. Niestety my pracownicy tez bardzo tracimy na tym:((

   • kłótnia o to jaki zarząd jest gorszy nie ma sensu. I jeden ( Janka D) i drugi ( Karoliny) i aktualny ( Iwony) są po prostu zbyt słabe! Płacenie rolnikom/spółdzielcom mniej niż średnia krajowa ( MNIEJ!!) jest dowodem tragicznego rządzenia i tyle. Niska cena w skupie jest ZAWSZE dowodem na złe rządzenie. Chyba że uznamy, że przyczyny leżą np w malwersacjach… No ale występowanie ewentualnych malwersacji również świadczą o złym rządzeniu.

  • Do Karoliny i Wojtka mam szacunek przynajmniej za to że potrafili szczerze powiedzieć że tej osm pomoc już tylko może konsolidacja, potrafili sami poddać się do dymisji a prawda jest taka że co zarząd to dno i wodorosty który ciągnie w większe długi. Ciekawe kiedy właściciele osm się obejrzą i będą najgłośniej krzyczeć jak to ich ograbiono a oni biedni nie wiedzieli co się dzieje.

   • “potrafili szczerze powiedzieć że tej osm pomoc już tylko może konsolidacja, potrafili sami poddać się do dymisji” – świetny dowcip. Wiesz co jest najgorsze dla niektórych? To, że sytuacja się poprawia. Nie możecie tego przeżyć, że są ludzie którzy udowadniają iż pomysł na sprzedaż firmy był pomyłką przypadkowych osób.

   • oczywiście, sprzedaż firmy to nie tyle pomyłka co zaplanowane dzialanie.
    ale ty też jesteś dowcipny twierdząc, że sytuacja się poprawia.
    niestety, mamy dramat i życie na kredyt , i raczej z tego nie wyjdziemy.

   • O jakiej konsolidacji mówisz. Oni zrobili dekonsolidację. Oddali nasz majątek Konin, Kalisz, Sosnowiec i chcieli oddać jeszcze Łowicz Polmlekowi gdzie teraz pracują. Przetransferowane pieniądze i do końca życia ustawieni i nadal tu mydlą oczy. A gdzie Ci radni co się na to zgadzali? Pewnie też w Polmleku. Gdzie prokuratura? Gdzie obecna rada i zarząd które nic z tym nie robią?

   • zarwno p.Karolina z .Wojtkiem jak i p.Iwona z p.Łukaszem dysponuja dalece niewystarczającymi kompetencjami jak na taką firme i jak na taką zapaść w firmie. Nie wnikam w intencje czy chca dobrze czy chca źle czy chca samodzielności czy żeby sprzedać/oddać spółdzielnie… Chodzi po prostu o format, o kompetencje, o profesjonalizm, o wizje, o umiejętności… Tego te wszystkie osoby maja niewystarczająco dużo. I podejrzewam , że wiedza o tym…:(( I to jest najgprsze:((

  • Obserwator

   Tam gdzie Karolina z mężem, Wojtek, Lechu.

 73. dała 2 grosze!!!
  łubudubu łubudubu
  niech nam żyje
  prezeska naszego klubu
  niech zyje nam
  łubudu łubudubu
  2 grosze!!
  dziękuuujemy dziekuuujemy

  2 grosze dla nas 2 miliony złotych dla niego!!!!

  Nic sie nie stało spółdzielcy nic sie nie stało
  nic sie nie stało spółdzielcy nic sie nie stało

 74. milkboss

  W ostatnim roku odeszło 1100 dostawców, także wbrew temu co się niektórym wydaje rolnicy też potrafią liczyć. A premia 2 gr to kompromitacja, premia powinna wynieść tyle, żeby chociaż do średniej krajowej dobić. Zamiast dbać o swoich to płaci się innym.

  • to cena jest niższa niż średnia krajowa?!?!??? To płacone jest mniej niż w mleczarence w Piździszewie?
   Ja pie….dole co za masakra.

   • Obiektywny

    hahahahah. ŚREDNIEJ KRAJOWEJ ceny w skupie TO NIE MAMY CHYBA JUŻ OD 10 LAT!!!!!! Za to m.in. dawna włada dostanie podobno 2 mln PLN!!!!!!

  • gabrysia

   2 mln PLN dla onego i onej , a rolnikom 2 grosze!
   taką mamy sytuacje:(((
   Módlmy się do Pana Boga Wszechmogącego i rychła wymiane zarządu i przynajmniej części rady

 75. Ciekawe dlaczego spółdzielcy /właściciele nie zatrudnili niezależnego (od tego zarządu i tej rady nadzorczej) prawnika do obrony interesu właścicieli. Chyba każdy sie zgodzi ,że interes właścicieli powinien być szczególnie chroniony. jeśli byly prezes rzeczywiście dostanie 2 mln PLn a choćby i o,5 mln PLN, to oznaczałoby że nikt , LITERALNIE NIKT nie mysli o ochronie interesu właścicieli.
  Pośrednim dowodem jest cena mleka skupowego , która od wielu wielu lat jest znacznie niższa niż w dobrze rządzonych spółdzielniach.

  • 2 grosze do litra ! Ja pie…ole !

  • Spółdzielca Sochaczew

   wielu z nas to masochiści. I dlatego nie zatrudnimy sobie prawnika. Nie chcemybronić intersów spółdzielców. Wystarczy że jest chroniony interes zarządu i że chroniony jest interes byłych zarządów!

   • Dlaczego nie zatrudniacie sobie prawnika? Odpowiem wam bo chytry jesteście. Nikt wam nie broni zatrudnić prawnika złóżcie się po tysiącu na początek i jakaś kancelaria się może znajdzie żeby pozew napisać. Za darmo nie ma.

   • Rolnik toruńskie

    do Prawnik: Nie jesteśmy skąpi! Nie mamy pieniędzy bo od wielu lat dostarczamy mleko w cenie grubo poniżej średniej i o 30-45 groszy niż w uczciwie rządzonych mleczarniach! Poza tym mysleliśmy że rada nadzorcza będzie bronić interesu spółdzielców/właścicieli. A dzisiaj się dowiedziałem z głośnych plotek, że podobno chcą wypłacić 2 mln PLN byłemu prezesowi. Więc czara goryczy się przelała. Rolnikowi 2 grosze a byłemy ( słabemu!) prezesowi – 2 mln PLN:(((

   • Dając mu dyscyplinarkę było o tym wiadomo. Sąd zarządził. Pooezedniemu zarządowi który zrobił z 50 mln długów daliście, chociaż byli tylko półtora roku. Najpierw trzeba myśleć a potem dopiero robić. Wezwijcie Strzelecką dlaczego zwolniła dyscyplinarnie byłego prezesa, przecież wiedziała jakie będą konsekwencje.

   • kasy nie było, nie ma i nie bedzie

    A kto bogatemu zabroni? Co tam, rolnika, stac na finansowanie kolejnych zarządów.
    Że Strzelecka 50 mln długu? A poprzednicy to ile długów zrobili? Zliczcie sobie wasze udziały i fundusze, bo te tylko na papierze, plus kredyty i może wtedy oczy się wam otworzą.
    W tej firmie kasy od lat nie było, kiedy wy to w końcu zrozumiecie? czepiliscie się teraz tych 2 baniek, zastanówcie się lepiej, gdzie przez te lata zniknęły setki milionów.

 76. nie dajcie sie zastraszyć oszustom!

  2 grosze, tylko nie płacz proszę
  2 grosze w zębach tu przynoszę
  Ci z sąsiedniej wsi zaczęli, myśmy skończyli
  prezes 2 mln złotych – patrzcie moi mili
  Więc doimy za półdarmo jak murzyni
  a zarząd z radą nic sie nie zmienili
  lecą w gumę z nami, jak żebraków traktują
  a sami w złocie się pławią i sie nie przejmują
  2 grosze, tylko nie płacz proszę
  2 grosze w zębach tu przynoszę
  Jeden grosik dla sierot, nie mają ojca, matki
  Staruchy i wariatki, pakuj Bolo manatki
  Drugi grosik dla chudzinek, nie jedzą kolacji

  • częstochowskie rymowanki

   żenujące wypociny

   • tak jest! 2 grosze do litra mleka premiito jest juz tak żenujące że głowa boli! Kiedy inni podwyższają cene o te 12- 15 groszy , to tu jest jakaś śmieszna premia o 2 groszy! TO JEST ŻENUJĄCA WYPOCINA!
    TO JEST ŻENUJĄCY SKANDAL! KUŹWA CO ZA SYF!

   • Heniek Stan

    te nie bądź taki krytyk literacki, ok?
    Dostaniesz dwa grosze do litra premii i na piwko ci starczy ( albo i nie starczy!:((

  • Nie pamiętasz już ceny z zeszłego roku? Teraz jest o 14 groszy wyższa i jeszcze źle?
   Było w zeszłym roku pisarstwem się zająć.

   • do ewy: tu 14 groszy wyższa niż w zeszłym roku a o tak NIŻSZA o 65 groszy niż w PIątnicy!
    Amen

  • częstochowskie rymowanki

   nie pasuje ci 2 grosze, to wez za te 2 grosze taksówkę, przyjedz do firmy i zapytaj sie zarządu, czemu dostałes tylko 2 grosze.
   co ku..a, odwagi brak? za to odwagi nie trzeba na uprawianie pisarstwa na tym smiesznym forum.
   prawników wam się zachciewa, rozliczac zarządy chcecie…ale kto pytam, WY? zaden z was w realu gęby nie otworzy. wiec dobrze, ze was doją, niech wam za mleko płacą nawet 50gr, bo za głupotę płacić trzeba.

   • dziękujemy za te obrzydliwe i złe życzenia jakie kierujesz w kierunku rolników. Mimo wszystko Tobie życzymy wszystkiego najlepszego : zdrowia, i wszelkiej pomyslności.
    Teoretycznie rolnicy niby mają przedstawicieli poprzez “swoją” Rada nadzorcza. No ale sam widzisz jak to jest z tą radą. Rada nie jest w stanie już trzeci rok wybrac wystarczająco kompetentnego jak na tak trudną sytuacje zarządu. A rada jakoś “przy zarządzie” się zmienia na niekorzyśc każdorazowo.
    Płacenie tyle ile teraz jest płacone za mleko skupowe – to jest KATASTROFA!!!:((

   • Heniek Stan

    niezalezny od rady i zarządu prawnik na 100% by się rolnikom przydał! To nie ma wątpliwości!
    Ogólnie czy to “systemowo” czy “personalnie”, ale interes właścicieli/spółdzielców nie jest w najmniejszym stopniu chroniony i własciwie reprezentowany, i tyle. I żadne gęganie tego FAKTU nie zakrzyczy! Dowodem już sma możliwość, że byłemu prezesowi wypłąca 2 mln PLN ! Już sama możliwość o ty świadczy i tyle. Plus dramatycznie niska cena za mleko w skupie! Dobre firmy płaca conajmniej 35 groszy więcej. To bardzo dużo!

 77. Z tą blokadą finansowania od maja to chyba prawda. Na koniec 2017 zobowiązania długoterminowe spółdzielni 52mln+46mln straty za 2018r =98mln!!! To jest 1/4 sumy naciaganej sumy bilansowa!! Ciekawe jakie pokrycie maj fundusz zapasowy bo udzialowy od dawna ciągnie ta spółdzielnie i jest bez pokrycia a udziały wypłacane są z bieżącej działalności. Ciekawe co to będzie w maju czerwcu.

  • TU KTOS SŁUSZNIE NAPISAŁ ,ŻE POWINNISMY JAKO SPÓŁDZIELCY 9 ROLNICY I PRACOWNICY) MIEĆ SWOICH PRAWNIKÓW , NIEZALEŻNYCH OD RADY NADZORCZEJ I ZARZĄDU. PRAWNIKÓW KTÓRZY BY W SĄDZIE WYGRALI SPRAWĘ Z BYŁYMI PREZESAMI I PREZESKAMI!
   MUSIMY MIEĆ NIEZALEŻNYCH OD TEJ WŁADZY PRAWNIKÓW, KTÓRZY OBRONIA INTERES WŁAŚCICIELI!!!!
   BO TO CO SIE TERAZ DZIEJE, TO NIEWYOBRAŻALNA KATASTROFA. POTRZEBA KOMPETENCJI DO WYJŚCIA Z TEGO KRYSZYSU! I UCZCIWYCH LUDZI!

  • Myśląca

   ZARZĄD DO WYMIANY W CAŁOŚCI! RADA ….TEŻ W CAŁOŚCI DO WYMIANY!
   A ROLNICY POWINNI SOBIE NIEZALEŻNEGO OD ZARZĄDU I RADY PRAWNIKA ZATRUDNIĆ ( TJ KILKASET PLN KOSZTU- MAŁA ZRZUTKA DO CZAPKI I UZBIERA SIĘ!).TYLKO NIEZALEŻNY PRAWNIK MOŻE OBRONIĆ ZAGROŻONE JUZ JAWNIE INTERESY SPÓŁDZIELCÓW!

  • Zygmunt R

   do Mateusz: czyli STO BANIEK!!!!! Nosz ku…wa !
   52 mln + 46 mln + 2 mln ( dla byłego prezesa) = 100 000 000 PLN spółdzielczych pieniędzy. Na które ciężko kuźwa rolnicy muszą pracować. A dajcie temu prezesowi byłemu nawet 5 mln PLN ,w sumie czemu nie? Nalezy mu się ! Co mnie to obchodzi!

 78. 2grosze dla rolników, dla byłego prezesa 2mln! dla swego ojca też parę mln? może jakiś medal? dla siebie i kolegow maszyny w promocji i atrakcyjne warunki spłaty mlekiem, tak rządzi przewodniczący! odejście kola i kalisza i zwiazane z tym straty za niezapłacone mleko w kole i linie technologiczną w kaliszu, dodatkowe 16mln dlugu,odejście ponad 1100 dostawcow ,tak sie rządzi a raczej bawi dojna zmiana !

  • wkur[...] nie na żarty

   alesz karwasz twasz jajca se robią rolników kuźwa!!!! Na taczke ich i wio!
   ROLNICY! MUSIMY MIEĆ SWOJEGO PRAWNIKA – NIEZALEZNEGO OD RADY I ZARZĄDU!!!!
   DOŚC TEJ HUCPY !

  • wku....wiony nie na żarty

   nosz ku…wa mać! jaja sobie robią z rolników w każdej chwili! żadnej kuźwa kompetentnej osoby tam nima!!!
   ROLNICY ! MUSIMY MIEC SWOICH PRAWNIKÓW W 100% NIEZALEŻNYCH OD RADY I OD ZARZĄDU! DOŚC KUŹWA TEJ HUCPY ! DOŚĆ BEZCZELNOŚCI CWANIAKÓW!

 79. dostawca.

  Do kadr i obrońcy…Takie informacje na zebraniach przedstawiła przew.rady i prezeska. Poprzedni zarząd nie dostał odpraw bo sam się podał do dymisji,jego dług to 30mln.obecny zarząd i rada dług ponad 16mln,przewodn.chwali bylego prezesa i mówi że należy mu sie odprawa jaką on chce 2mln.cuda w osm byly zawsze,np.cyki z parametrami mleka,efekty gospodarności widać,zwłaszcza CENE MLEKA !

  • pracownik

   efekty beznadziejcego rządzenia są ZAWSZE i WŁAŚNIE w cenie mleka w skupie widoczne.
   Nawet jesli np opłaca się w danej chwili kupować po 1,60 PLN/litr w przerzucie, to WŁAŚNIE świadczy o katastrofalnych błędach w zarządzaniu i prowadzeniu firmy przez dŻuższy okres czasu. O ile ja pamiętam ( a pamiętam) , to cena w skupie u nas jest niższa o te 25-50 groszy niz w dobrych spółdzielniach od conajmniej ….8 LAT! Albo wczesniej ( ale nie było mnie wtedy więc…)
   Obowiązkiem rady ( i zarządu!) jest bronienie interesu WŁAŚCICIELI!!!!!
   A to się nie dzieje:((

  • NO ALE P.DĄBROWSKI TO SAM ZREZYGNOWAŁ , CO NIE? I to był powód zwolnienia z pracy!!!!!
   Więc chęć p.przewodniczącego żeby być życzliwym byłemu prezesowi, którego lubi , to może być za mało . Potrzebna jest podstawa prawna….No i …..prawnik co by bronił interesó WŁASCICIELI CZYLI SPÓŁDZIELCÓW. A jest taki? Rolnicy ! Spółdzielcy! Wynajmijcie sobie swojego własnego prawnika!!!!!!!!!!!

 80. dostawca.

  Były prezes sam się podał do dymisji,poprzedni zarząd zwolnił go dyscyplinarnie,obecny zarząd i przewodniczący rady rozwiązali z byłym prezesem umowe o prace z końcem grudnia. czyli wychodzi na to że go z powrotem zatrudnili!?? a teraz ta odprawa 2mln? co jeszcze zrobi przewodniczący rady dla byłego prezesa? macie odpowiedz drodzy spółdzielcy dlaczego jest taka cena mleka i mleczarnia nad przepaścią! na co idą nasze pieniądze?!

  • rada i zarząd do wymiany w całości

   Pytasz : co jeszcze przewodniczący zrobi dla byłego prezesa?
   No właśnie pożyjemy zobaczymy.
   2 bańki a może 3 bańki? Czemu nie 3 bańki? Przecież 3 bańki jest więcej niz 2 bańki, nie?
   Ogólnie amy niesłychana afere.
   Ale ronicy chyba lubia być manipulowani

  • Czy w międzyczasie Pan Dąbrowski świadczył pracę na rzecz OSM Łowicz? Serio pytam, bo zawiązujemy społeczny komitet ( tym razem oczywiście już bez Wojciechoskiego!) i chcemy bronić interesu spółdzielców OSM Łowicz,. Sa prawnicy wśród nas! Tym razem miarka sie przebrała!

   • Pracownik III

    NIkt nie broni interesu włascicieli/spółdzielców już od wielu, wielu lat! :((
    Właściciele mają pecha do swoich reprezentantów w Radzie nadzorczej!
    Niestety jest to decydujace dla społdzielni. Sytuacja jest katastrofalna! Cena w skupie od wielu lat jest dużo niższa niż w przyzwoicie rządzonych spółdzielniach. Cena poniżej średniej krajowej świadczy o fatalnym rządzeniu! Pod względem ceny w skupie przegrywamy z wiekszościa spółdzielni w Polsce.

  • Do dostawcy. Ty chyba nie rozumiesz co piszesz. Najpierw piszesz, że poprzedni zarząd zwolnił go dyscyplinarnie, a obecny rozwiązał umowę o prace na koniec grudnia. Przecież dwa razy nie można nikogo zwalniać. to co piszesz to analfabetyzm jakiś jest.

   • do Kadry: jak to dwa razy nie można zwolnic?heheheh . A jak można przez wiele wiele lat płacić swoim własnym rolnikom o 20-30- ba nawet 40 i 50 groszy dpo litra mniej niż w dobrych mleczarniach ?!?!?!!?!? Można? Można! Można za to nagradzac milionami tych co są odpowiedzialni za takie beznadziejne rządzenie? Można? Można! Więc sprawa jest jasna. To jest firma “cudów”:((((
    Źli ludzi zawsze oszukują rolników! dlaczego? A bo mogą!:((((

 81. APEL DO SPÓŁDZIELCÓW! Nie dajcie się tak łątwo dymać!!!! Skontrolujcie na co idą Wasze pieniądze!!!!!! Milionowe odprawy, odszkodowania itd itd
  Nie dajcie się oszukać! Bądźcie czujni i rozważni!

  • Do Joli 11 marca 2019 at 22:52
   “Nie chce tylko musi, bo tak sąd nakazał za niesłuszne zwolnienie przez Strzelecką i pomówienia, które okazały się nieprawdziwe. Coś usłyszeliście, ale nie do końca prawdę”.
   To ty coś usłyszałas, ale niewiele. Sprawa w toku więc na razie nikt nie musi mu płacić A zwolnienie zapewne było słuszne. Jednak obecny zarząd zapewne chciałby mu zapłacić, by okazać wdzięczność. Więc pewnie zrobią co mogą być przegrać sprawę.

   • Pytanie brzmi: czy aktualny zarząd i częśc rady nadzorczej chce czy nie chce zapłacić odszkodowanie.
    No i czy “wychowankowie” zachowają się przyzwoicie?
    wiadomo:(((((

   • Ja domagam się conajmniej 100 000 PLN!!!!
    żebym miała na waciki!!:)))

   • Obrońca

    Skoro zarządowi Strzeleckiej za półtora roku rządów z 40 mln długu wypłacili i szumu na forum nie było, to dlaczego poprzednim nie można?

 82. Czy to prawda że pewna grupa radnych skupionych wokół przewodniczącego rady przez dzięki pomocy mleczarni korzysta z funduszy unijnych dla gospodarstw,a owe fundusze spłaca mlekiem po specjalnych indywidualnych cenach?? czyli są równi i równiejsi? teraz kazdy rolnik niech otrzyma nowy ciągnik a pracownicy nowy samochód a rada i przewodniczący niech za to płacą z wlasnej kieszeni!

  • czy to prawda że rada i zarząd rozdaje miliony PLN byłym członkom zarządu i innym pracownikom?
   Czy rolnikom/właścicielom też cos przypadnie?
   ja bym chciał 300 000 PLN może 330 000 PLN na traktor.
   Rado! Prosimy tez miliony PLN dla rolników! Nie rozdawajcie milionów PLN tylko byłym członkom zarządu, dobra?!?!?!?!
   Sąsiadowi mojemu, Gienkowi, z tego co wiem to by się przydało ok 500 000 PLN na nową oborę. Także prosimy, bo jak nie to idziemy dośadu i się okaże że nie tylko prezesom miliony się należa, ale tez rolnikom jako właścicielom też!

  • mi sie nalezy też 2 000 000 PLN! Mam podobnie jak człponkowie zarządu i niektórzy radni bardzo duże wydatki i potrzeby!
   A jk nie to chociaż niech zarząd wymienią, zeby cena wzrosła chociaz o te 20-25 groszy z litra!

  • Marzyciel

   A ja chcę gwiazdkę z nieba.

  • ja też chce 2 mln PLN! Mi też sie nalezy! Prosze rady i zarządu! Mi dajcie 2 mln PLN!
   A tamtemu nie dawajcie. Mi dajcie !

 83. Rolnik III

  a cena:
  w Sierpcu mam teraz ( za luty) : 1,57 PLN/litr
  A tu miałem : 1,23 /litr
  dziękuję i pozdrawiam decydentów

 84. …do ?!?!?!?!… tak na zebraniu mówił przewodniczący , pytaj dalej jego , może tobie też odpali

  • cp za syf

   jeśli to prawda z tymi milionami PLN dla niego, to to bardzo słabe jest! Bardzo słabe! I źle świadczy o nim samym i o jego ludziach teraz rządzących.
   Tj wyjątkowo fatalna sytuacja- zemści sie! I to bardzo. Ludzie nie lubia jak ich tak w h..a robic na żywca

  • ja też chce 2 mln PLN! Panie przewodniczący , Pani Iwonko , Panie Łukaszu, prosze chociaż o 1.5 mln PLN, ok?
   No, to z góry dziękuję

   • a ja bym chciała chociaż 200 000 PLN : zrobię sobie cycki, powiększe wargi i naciągnę twarz
    Z góry zarządowi i radzie dziękuję

 85. ?!?!?!?!?!!!?!?!?

  CZY TO PRAWDA Z TYMI MILIONAMI?
  : ”

  rolnik
  8 marca 2019 at 20:53 · Reply
  dlaczego przew.rady tak bardzo chce wyplacic byłemu prezesowi 2mln odprawy? swojemu ojcu za wierną służbe bylemu prezesowi też tyle wypłaci? jeśli tak,to rolnicy i pracownicy którzy odeszli też powinni po tyle dostać! “

  • Nie chce tylko musi, bo tak sąd nakazał za niesłuszne zwolnienie przez Strzelecką i pomówienia, które okazały się nieprawdziwe. Coś usłyszeliście, ale nie do końca prawdę.

   • Jak to jak to? To Strzelecka niesłusznie zwolniła czy słusznie?
    jaka wtedy była cena skupu? Około 30 groszy niższa w porównaniu z dobrymi mleczarniami niz dzisiaj!!!! A jaka teraz jest cena w skupie w porównaniu z dobrymi mleczarniami” Około 35 groszy niższa niż w dobrych mleczarniach!!! Czyli i wtedy i teraz jest TRAGEDIA!!!!!

 86. W związku z bulwersującymi informacjami z ostatnich dni módlmy sie do Pana Boga o wymianę zarówno zarządu jak i rady nadzorczej. Brak woli do rozliczeń poprzednich zarządów świadczy o konieczności wymiany CAŁEJ kadry rządzącej
  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.

  Amen.

 87. Trochę prawdy c.d.

  Wobec braku merytorycznych argumentów pozostała im ostatnia deska ratunku – mowa nienawiści okraszona dużą dozą fake news- ów. Jest dużo analogii pomiędzy tym co się dzieje w polityce i w OSM.

  • heniek stan

   do “Troche prawdy”, uważaj chłopie co piszesz, bo sie kompromitujesz.! To że ten zarząd jest słaby nie znaczy że poprzedni nie był słaby! Był nawet słabszy! I dlatego potrzebna jest wymiana tego zarządu tak samo jak tamtego! Tyle że z nieco innych powodów ( choć kilka podobnych powodów też jest!):
   średnia cena skupu w Polsce: 1,47 PLN /litr
   Średnia cena Piątnica: 2,09 PLN/lit
   Sierpc: 1,56 PLN/litr
   a tu….?????:((((((((
   wszystko w temacie .

   • Heniek nie wstawaj

    Ja też słyszałem o tym że są spółdzielnie, które płacą 2 złote… za 2 litry. Jedna z nich ma chyba swój zakład w Raciążu ale o szczegóły to radzę spytać byłych naszych prezesów bo podobno w tej firmie pracują.

   • handlowiec terenowy

    do Heniek nie wstawaj: jacy prezesi pracują w POlmleku? Znasz konkrety jakies czy tylko takie pogaduchy tu uskuteczniasz?

 88. Trochę prawdy

  Zagorzali zwolennicy układu, który ukształtował się w polskiej polityce przy okrągłym stole, nie mogą znieść tego, że w Polsce rządzi PiS. Zostali bezpowrotnie odsunięci od władzy bo społeczeństwo zobaczyło że jest opcja, która potrafi rządzi tak aby ludziom żyło się lepiej. Jednak beneficjenci dawnego układu z uporem maniaka walczą o to żeby było tak jak było. Jednym z narzędzi tej walki potomków UB-kow, SB-ków oraz innych sprzedajnych ludzi z dawnego systemu jest przemysł pogardy.

  • precz z komuną

   masz racje! TYLKO WYIANA ZARZĄDU I RADY MOŻE URATOWAĆ SPÓŁDZIELNIE PRZED UPADKIEM.
   TO JUŻ KAŻDE DZICKO W ŁOWICZU WIE.

   pozostajemy bez szacunku dla ostatnich trzech zarzadów

   • Trochę prawdy

    Problem dla ujadających polega na tym że ten Zarząd udowadnia iż firma jest w stanie funkcjonować samodzielnie wbrew temu co robił poprzedni “zarząd”. Nie jest przypadkiem w tym wszystkim to że Polmlek jest firmą mocno powiązaną z PO.

   • Trochę prawdy c.d.

    A propo tych podobieństw i postawy Zarządu pani która rozchorowała się w okresie zebrań rejonowych w ubiegłym roku. Przypominają mi się słynne słowa niejakiego Rostowskiego “pieniędzy nie ma i nie będzie”. To wszystko firmowane przez chłopski PSL.

 89. dostawca.

  Wojciechowski uciekł z osm,gdy mleko mu nie przechodziło w bakomie to wrocił do łowicza a przew.dał mu miejsce w radzie! kółko wzajemnej adoracji! Co do rozliczeń,czy przew.rady pociągnie do odpowiedzialności swojego ojca,zaufanego wspólnika byłego prezesa?prosze samemu sobie odpowiedzieć a zrozumiecie tragedie mleczarni.

 90. dostawca.

  Dlaczego na zebraniach przewodniczący rady i prezeska nastawiają rolników przeciw pracownikom? to nowa polityka rządzenia? sami się tylko wybielają . skonfliktowanym tłumem łatwiej manipulować .

 91. dostawca.

  Dlaczego na zebraniach przewodniczący rady i prezeska nastawiają rolników przeciw pracownikom ? to nowa polityka rządzenia ? sami się tylko wybielają . skonfliktowanym tłumem łatwiej manipulować .

 92. Uczciwi Spółdzielcy

  W związku z bulwersującymi informacjami z ostatnich dni módlmy sie do Pana Boga o wymianę zarówno zarządu jak i rady nadzorczej. Brak woli do rozliczeń poprzednich zarządów świadczy o konieczności wymiany CAŁEJ kadry rządzącej
  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.

  Amen.

 93. w spółdzielni dzieje się zle a krzykacz siedzi cicho !!??? przew.rady też cicho a na zebraniach chwali byłego prezesa ??!! takie dostali polecenie ?? dziwne !!?? reszte domyślcie sie sami drodzy spółdzielcy!

  • PAnie Wałachowski! NALEŻY OCZYŚCIĆ SPÓŁDZIELNIE!!!

   • Henryk Zal

    Wałachoski nie jest juz podobno w radzie, Raczej p.Wojciechowski powiniene zadziałac w kierunku rozliczenia …3 ( TRZECH!) ostatnich ekip!

   • Spostrzegawczy Stanisław

    tylko żadnych rozliczeń mi tu w morde jeża! rozliczeń im sie zachciało w dupe węża! Nie ma żadnych rozliczeń i nie będzie!! czy wy se zdajecie sprawę ze skali jaka by była jakby było rozliczenie? ludzie trzymajcie mnie!!! A poza tym : jak się nie rozliczy to pensje lecą i żyje się lepiej ( znajomum i rodzinie). a rolnicy zawsze w dupe dostają i tu się nic nie zmienia! jak mają tką rade to i w dupe musza przyjąć.

   • pAn Wojciechowski podobno nie był ostatnio zadowolony że p.Janek D nie jest już prezesem. I dlatego jest taka cisza wokół chopa

 94. rolnik 1.

  przew.rady z zarzadem zrezygnowali z rozliczeń poprzedniego zarządu bo poprzedni zarząd miał ciekawe dane na temat działalności byłego prezesa i jego podwładnychgdyby tak się nie stało niektórzy oglądali by świat w kratke.czyli mamy kółko wzajemnej adoracji !!! przew.rady pilnuje starego układu !!

  • ja pier..ole co za syf! POdziwiam cierpliwość rolników i pracowników do tych skur…ynów! Ale miarka się przebrała! ~co za granda!!:((((

 95. Ekipa z Sochaczewa

  Buziaczki , całuski mordy wy moje
  jak widzę nic się nie zmieniło na
  lepsze , psy wieszaliście i dalej
  wieszacie
  Chomiczku trzymaj się dzielnie
  stanowiska bo za bramą już tylko
  smród oj smród

  • Chomiczku pozdrawiamy cie cieplusio, kochany, no trzymaj się i mysli pomału o dłuższym zwolnieniu lekarskim ( aby tradycji stało sie zadość:((((

 96. rolnik 1

  2 groszowa premia to jakiś głupi żart!??? to są pieniądze ze sprzedarzy sieczkarni??? a rada nadz.z zarządem mają pretensje że rolnicy nie chcą oddawać mleka za darmo!! dzięki takim ludziom osm stacza się w przepaść.

  • do rolnik1: piszesz :”stacza się w przepaść”, a owinieneś napisac:” STOCZYŁ SIĘ W PRZEPAŚĆ”.
   Trzymanie tego zarządu jest gwarancja tragedii- i to dosłownie.
   To jest katastrofa to rządzenie- a dowodem tragicznie nieska cena za mleko w skupie! Przypomnijmy że Piątnica płąci teraz juz ponad 2 PLN/litr!!!

 97. od września do grudnia przew.rady z zarządem zrobili 16mln długu! brawo ekonomiści! kominują ,wzorem byłego prezesa,jak zmienić statut społdzielni i pozbawić rolnikow ich udziałow! może przew.rady z wlasnej kieszeni wyplaci udziały!

 98. dlaczego przew.rady tak bardzo chce wyplacic byłemu prezesowi 2mln odprawy? swojemu ojcu za wierną służbe bylemu prezesowi też tyle wypłaci? jeśli tak,to rolnicy i pracownicy którzy odeszli też powinni po tyle dostać!

  • CO!?!?!?!?!?!?!?!

  • Prawnik

   Było nie zwalniać niezgodnie z prawem. Za głupotę byłego Zarządu i Rady sąd zasądził słuszną kwotę.

   • tak się robi biznesy

    Bravo Janek, mało ci tego, co wyciagnales z mleczarni przez prawie 30 lat, teraz wydoisz rolników do samego końca. tak się robi biznesy, patrzajta się ludzie i uczta!

   • Czy p.Iwonka nie jest aby wychowanką p.Jana D.?

    hahahahahahaha
    masakra trwa w najlepsze!
    Nicv ku®…wa nie potrafią. NIC!!!!:(((

  • 2 miliony PLN odprawy czy odszkodowania?
   A to w spół∂zielni nie ma już prawników?
   Czy nie można było wykazać, że złe , bardzo złe zarządzanie , skutkujące niską w porównaniu z dobrymi mleczarniami, ceną mleka w skupie ma miejsce już od 6-7 lat?

 99. Fakty i mity

  http://www.polishclub.org/2011/04/18/mleczny-interes-andrzeja-g/
  Tak Polmlek płaci uczciwie za mleko jak uczciwy jest jego właściciel.

 100. ….

  • Stasiu I Alina

   nie oddamy naszej pani prezeski nikomu!!! żadnej prywatnej firmie przejmującej naszą nieszczęśliwą firmę. Panie prezeska zostanie do końca do rozliczenia ostatniego kwitu!

  • 1,57 PLN/litr – Sierpc
   1,17 PLN/litr – tu
   I wszystko w temacie rządzenia!:(((

  • były spółdzielca

   no tak ale FAKTY są tez takie,że Polmlek płaci około 45 groszy więcej niż tu. Więc litości!
   A ciekawe czy nasi spółdzielcy/rolnicy wiedzą dlaczego tak mało mają płacone za dostarcane do spółdzielni mleko? Czy wiedzą, że przyczyną jest słabiutkie rządzenie conajmnije od 5-6 lat bez przerwy. czy wiedzą, że słabiutkie rządzenie cały czas się pogarsza? WYSTARCZY PORÓWNAC NASZĄ CENE SKUPU Z DOBRYMI SPÓŁDZIELNIAMI NA PRZESTRZENI OSTATNI LAT- różnica się pogłebia na naszą niekorzyśc!!

 101. Pracownica Polmleku

  Czy przewodniczący Rady (i prezydium rady ) jest zadowolony z pracy i wyników obecnego zarządU/
  Bo różne plotki chodza po ludziach….:(((

  • Gabrysia Z

   A maj się zbliża wielkimi krokami….
   Ciekawe kto już jest ZA sprzedażą za te 5-6 mln PLN prywaciarzowi?
   Ja znam conajmniej 6 osób…
   Czyli ilu jeszcze brakuje?
   To byłmaj pachniała Saska Kępa szalonymi zielonym bzeeeeem
   :((((

   • Robert_Mejus

    A jakie to ma znaczenie .I kto to jest prywaciarz ???
    Tereaz właścicielem tez jest prywaciarz a właściwie kilku .To co sie zmieni ???
    Niech to będzie właścicielem sam Papież -ważne aby Firma sie rozwijała a nie zwijała jak teraz .

    … a aby Polska się rozwijała dostatnio …a ludziom żyło sie lepiej .
    Kropka

   • Gierek ! Gierek! Gierek! Gierek!!!!
    Cena: 1,17PLN/litr
    A w Sierpcu bym miał: 1,56 PLN/litr
    Wszystko w temacie:
    Gierek Partia!

   • Konsument

    Jeszcze do Jana D dopóki w Zarządzie Łowicza będą ludzie z produkcji to produktów dobrych nie będzie. Strzelecka próbowała to zmienić, to Panowie z produkcji na zwolnienia pouciekali, a teraz jak dorwali się do rządzenia, to już na całego produkcję pieprzą. Produkcja górą!! Klient nam nie podskoczy!!

   • Jaś i Małgośka

    to trzeba wyjaśnić wszystko do spodu! Bez ukrywania zadnych faktów i wątpliwości. Ludzie aż huczą od plotek na ten drażliwy wszystkich temat. A rada cichutko , na palcach , aby tylko nie mącić błogiego spokoju zarządu

   • Gabrysia Z

    do Roberta: pomlelelek tj prywaciarz , która nas weźie za 5 mln PLN , no może 10 mln PLN.
    Więcej nie da ! Dlaczego nie da? BO NIE MUSI DAĆ WIĘCEJ , PONIEWAŻ NASZA WARTOŚC PRZY UDZIALE WIADOMO KOGO JEST KONSEKWENTNIE ZMNIEJSZANA:((((

  • Pracownik

   Konsument ma rację nie będzie ceny mleka takiej jak w Sierpcu i Piątnicyjak będzie taka jakość produktów. Pan Przewodniczący powinien postawić zadania Zorro bo to jego dział kładzie tą mleczarnię.

  • Królowa krowa

   Jak widać po poniższych i powyższych wpisach kwik świń odpędzonych od koryta jest donośny. Zgubiło je to że jeden z knurów przekonał w pewnym momencie pozostałych nieudaczników do sprzedaży koryta. To był ich początek końca. Miotła dosyć ładnie powymiatała, a psy szczekają i karawana jedzie dalej.

   • Kaeolcia

    Wiersz
    “świnsko wszędzie, knurowo wszędzie,
    co
    to będzie
    co to
    będzie
    wszędzie widze same świnie i przy korycie i
    te oderwane od
    koryta”

  • Krojone

   Ten ser Księżak to miał konkurować z Królewskim, a wyszło tak jak tu piszą. Ser nie wychodzi. Dąbrowski nową serownię zafundował w Kutnie obecnej Pani Prezes i byłej Pani Prezes, a to nie tu był problem. Jak nie umiesz jeździć to i mercedesem nie pojedziesz. Ale Zorro już wie co tu zrobić.

  • Henryk R

   ale chodzi o zarzond Łowicza , tak?

 102. prezeska zostanie do końca i wyjasnienia

  NIE ODDAMY NASZEJ PREZESKI PODMIOTOWI PRZEJMUJĄCEMU!!!Wystarczy że poprzednia prezeska przeszła do podmiotu przejmującego! To już chyba wystarczy panie Tomku, co nie?!?!?!?

  • Pomlele nas weźmie za 5 baniek w maju

   co się te chłopy do tej ceny za mleko w skupie tak przypi…dolili!!!!! Maja tylko 80 groszy za litr mniej niz w PIątnicy by mieli i 55 groszy za litr mniej niż w Sierpcu by mieli! Więc o co chodzi w morde jeża!!!!! Odwalta sie od rządzących , bo chcą dobrze ino im nie wychodzi! A jak sie ni podoba to poaszli do Mlekpola albo Polmleka! Rolnicy pamietajta! Cena nie jest najważniejsza! Najwazniejsze by żyło się RZĄDZĄCYM i “nadzorującym” lepiej. A to kosztuje , więc dlatego cena mleka jest jedną z najniższych w POlsce!

   • Konsument

    Do Jana D Nie będziesz miał ceny jak w Sierpcu dlatego, że produkty łowicza to jeszcze większa przepaść niż cena mleka. Ser w plastrach Księżak opakowanie takie jak w Sierpcu, a ser tragedia. Termin do 4 sierpnia kupiony w sklepie firmowym, żadnego dużego oczka jakieś maluciutkie podłużne, miękki jak topiony, a smak to ohyda. Ceny z Sierpca długo nie będzie.

  • Rodzina( nazwisko znane redakcji)

   ja jestem debeściak! A to że cena za mleko najniższa w Polsce? a kto by sie przejmowac takimi głupotami
   BY ŻYŁO SIE LEPIEJ ( RODZINIE)

 103. byly dostawca

  cześć chłopy! To jaka Wam teraz zarząd płaci cene za mleko? Mi wychodzi w Sierpcu o 47 groszy do litra więcej niż miałem!!!
  Męczycie się z tym zarządem jak niezguły! Weźcie taczki i wio z nimi!!!
  Słyszałem że była prezeska pracuje w Polmleku. A ta nowa gdzie będzie pracowac od czerwca? Tu sie mówi już bez ogródek, że w maju was weźmie prywaciarz. Ale chyba bez prezeski juz :(((

  • humorysta

   prezeski nie oddamy!

  • Ludzie wezcie na wstrzymanie…mialo nie byc nas od wrzesnia pozniwj od Grudnia nastepnie od lutego Marca itd….. sytuacja coraz lepsza wnioskujac po zebraniach czekamy na podwyzke….. pozdrawiam

   • Nic dodać, nic ująć. Wreszcie jakiś normalny głos. Były “pożal się Boże” przewodniczący straszył brakiem pieniędzy na wypłaty za mleko już we wrześniu 2018.

   • były rady(A)

    dajse coś na wstrzymanie, ok?
    Sie przyp…alają o tą niska cene za mleko w skupie ! Przyczepili się, że cena jedna z najniższych w POlsce jak rzep psiego ogonka!!! A może radni lubia jak cena jest najniższq w POlsce? A może wolą żeby cena była niska! A kto im kuźwa zabroni lubić niską cene za melko w skupie? No w morde jeża!

   • płacone macie za mleko z kredytów bankowych i to wg was lepsza sytuacja? zapomnijcie o podwyżce, zresztą jak banki zakręcą za chwilę kurek, to nie zobaczycie juz zadnej wypłaty.

   • dramat trwa nadal

    ALE DLACZEGO ONI TAM NIC SENSOWNEGO NIE ROBIĄ!!!!!!! OD SIERPNIA TO JUZ MOZNA BY GÓRY PRZENIEŚĆ!!!! ludzie przestńmy sie oszukiwac. Cena za mleko w skupie jest miernikiem prawdziwymi i mówiącym o prawdziwym rządzeniu. Pozdrawiamy przewodniczącego rady.

   • Robert_Mejus

    A ja czekam na CUD !
    Będziemy wegetować po wsze czasy .Zebrania mogą byc codziennie .
    Lepiej to będzie jak zobaczę jakąkolwiek podwyżkę ,której nie ma od 10 lat .
    To proste.
    Fakty a nie zebrania -bo tam mozna opowiadać niestworzone historie

   • KONIEC JEST BLIŻSZY NIŻ SIĘ IWONCE WYDAJE

    Do Robert: fakt! te spotkania to jest jakaś kompletna paranoja!!!! Katastrofa moralna i merytoryczna.
    Nie ma odpowiedzi na pytanie dlaczego cena za mleko skupowe dla spółdzielców jest jedną z najniższych w Polsce? Nie ma też odpowiedzi na pytanie co zrobić , aby tę sytuację zmienić? Bo to mędrkowanie jest po prostu żenujące ZERO ZERO ZERO!
    3X ZERO!

  • Nowa to na l4. Ciekawe co zrobią z Zorro i z Chomikiem. Chomik to pojęcia o marketingu nie ma w czasach gdy Internet rządzi naszą stroa od roku nie aktualna. Jest na niej że mamy produkty pod marką Jogser, a gdzie takie są. Dla każdego NOWOŚĆ to nowy produkt a dla naszego marketingu nowość to nowe opakowania. Jak tu ma być lepiej jak na stronie takie kwiatki.

   • humorysta

    hahahahahahahahahahaha

   • Garsija

    Ala weź na wstrzymanie. W tym marketingu to nie ma nikogo z marketingowym wykształceniem. I co z tego że Pani Prezes pójdzie na L4 Zorro wszystko wie. Zorro co to jest Marketing?

   • same debeściaki a cena 55gr niższa

    zorro wymiata! zorro je debeściak. Iwonka jest większa debeściak. chomik jest największy debeściak!

   • Heniek Łowicz

    co wy ku..wa z tą ceną mleka!!! Wiadomo, że jest jedna z najniższych w Polsce ( podobno Piatnica płaci ŚREDNIO 1,95 PLN/litr!!!!!!!!!!!; Sierpc ŚREDNIO 1,56 PLN/LITR itd itd), ale czy to jest najwazniejsze? Czy nie jest ważniejsze żeby rada nadzorcza dobrze się czuła i nie była denerwowana! Czuy nie jest wazniejsze żeby członkowie zarządu mieli spokój i nie musieli się nadwyrężać jakimiś trudnymi działaniami? Nie wolno ich denerwować , niewolno mieć pretensji do zaerządu , poniewaz oni nie chcą sie stresować!

   • Gabrysia zakochana

    jak to chomik pojęcia nie ma, co?!!?!?!? Chomik to geniusz w morde jeża marketyngowy

 104. Do Joli:. A to źle, że znaleźli pracę i nie kopią dołków pod obecnym zarz.jak oni wcześniej pod nimi? A Jasiek pracuje dla Mlekpolu, i co to już nie jest źle widziane? Tego nie skomentujesz złośliwie????

  • Tak to świetnie, że znaleźli pracę w firmie, której chcieli jako zarząd sprzedać OSM Łowicz. Może muszą coś odpracować?

   • Grażyna

    Znaleźli? Tą pracę to mieli zaklepaną jak tylko wracali do Łowicza. W Łowiczu musieli na nią zarobić.

  • Jasiek robi dla Mlekpolu? Ciekaqwe gdzie to wyladuje Iwonka i Łukaszek?
   hehehe
   A z Meksyku to prosimy o przywiezienie troche suszonej wołowiny

  • Prawo i Sprawiedliwość

   Pracę “znalezli” ale pilnowania forum nie odpuszczają. Nie Karola?

   • ozywiście! Razem z rządzącymi planujemy obniżenie wartości firmy i następnie kupno ( w imieniu nowego pracodawcy) za te 10-12 mln PLN.
    O udziałach należy zapomnieć panie W i panie W i Tomeczku

   • Carol & wojteczek

    taie rządzeniu musi doprowadzić do przepadku udziałów, to jest oczywiste dla każdego , kto mysli swoja własna głową!

 105. Szlachta z Exportu

  Cześć Rolnicy. Co wam przywieźć z Meksyku? Muszelki i garść paciorkow? Dojcie te krowy za grosze a my się pobawimy za Wasze.
  A co kto nam zabroni? Viva Mexico.
  Potem se pojedziemy do Las Vegas

 106. Dajcie na wstrzymanie, przecież w wywiadzie Pani Prezes jasno dała do zrozumienia, że kupowanie przerzutu jest bardziej opłacalne niż utrzymywanie dostawców i całej tej otoczki. Co prawda to myślenie krótkowzroczne, ale z jej punktu widzenia bardzo opłacalne 😉

  • Ble ble ble

  • która to tera jest prezeską? tp jest jakas lepsza niż sama p.Strzelecka? O Jezu!!!1 Tylko Strzelecka!

  • Panie Wojciechowski tyle Pan pyskował pod mleczarnią a teraz głowa w piasek? Wyjaśnij nam Pan na zebraniach rejonowych parę prostych spraw :

   1/czemu płacimy naszym dostawcom 1,20 zł/l a zarząd kupuje mleko od handlarzy po 1,65 ? Jaka to logika, jak ma to zatrzymać rzekę uciekinierów z mlekiem do konkurencji?
   2/czy to prawda że jeszcze 6 m-cy temu przerabialiśmy 1,5 mln litrów dziennie, a obecnie nie ma 800 tysięcy przerobu, a serownie pracują co drugi dzień?

   • 3/w handlu prezes z grupy hopków nie daje rady, sprzedaż dramatycznie spadła bo 0 40%!!!, produktów nie ma na półkach, sprzedawcy pozwalniani, i co jak zabraknie chińczyka to będzie koniec? Czy rada weżmie za to odpowiedzialność?
    4/Czy to prawda że dla wybranych pracowników eksportu mleczarnia sponsoruje wyjazd do Meksyku, pytamy po co czy tam coś sprzedajemy ? Może wyjazd z Itaką byłby tańszy? Ktoś to liczy?

   • 5/Jakie efekty przyniosła praca Pana od jajek za 50 tysięcy miesięcznie mająca zresrtrukturyzować dział handlu? Śmiech na sali na ostatnim zebraniu , nikt nie potrafił dać odpowiedzi!
    6/i na koniec czy prawdą jest że banki dały termin do maja , a jeżeli sytuacja finansowa się nie poprawi to zakręcają kurek z finansowaniem , co wtedy ma Pan pomysł.
    Czekamy na Pana odpowiedź bo martwimy się gęsto czy jeszcze zostać czy oddać mleko do konkurencji.

   • Przypominam że Waldek Wojciechosi nie jest w zarządzie tylko w radzie nadzorczej.
    Pan Waldek nie ma wpływu na błędne decyzje zarządu.
    Gdyby p.Jan Dąbrowski mógł doradzić coś Panu Waldkowi , to chyba by mu kazał rozpędzić ten zarząd na cztery wiatry! A tak mamy to co mamy.
    Rada jest zadowolona z ceny w skupie. No bo chyba gdyby nie była zadowolona to by pogadała z p,Wojciechoskim , co nie?

   • Po to się jeździ do takiego Meksyku żeby zacząć sprzedawać. Meksyk do nas nie przyjedzie chociaż my Łowicz. Pytanie czy to dobry kierunek bo w Top agrarze podawali że mleko w Ameryce najtańsze.

   • Ale jaja

    do Danki: jadą do Meksyku?!?!?!?!?!? Meksyk !!!! W dupe węża!! Szykuje się wielki sukces. Ja pier….ole!!!! Co za gnój!
    Jezusie, ależ ci rolnicy mają cierpliwość do tych jaj!
    Coś niesamowitego!!!!

   • W Meksyku będą wielkie biznesy!!!!! Meksyk!
    Cała rada niech wyemigruje do Meksyku

  • Lista 100 najbogatszych Polaków Forbes m.in.:
   miejsce 31- Andrzej Grabowski
   miejsce 40- Jerzy Borucki
   Współwłaściciele Polmleku, a można było…?

   • Gabrysia

    hehehehehe ale .
    A tamta się załamała i powiedziała, że kradziez była na brdzo dużą skalę.!!! W tamtej mleczarni w Kazachstanie – kradzież była tak duża, że to obniżało cene w skupie o 15 centów czyli w przeliczeniu o 50 groszy z litra mleka!!! A jej maz nie przyznał sie , ale nie umiał wytłumaczyć dlaczego więc cena w skupie była taka niska! Kryminał

   • Tak dynamika wzbogacenia się na dostawcach odpowiednio 50% i 66%. Współwłaściciele OSM Łowicz nie chcą być parobkami u tych panów. Chcą pracować u siebie. Jeśli fakt z finansowaniem przez banki się potwierdzi to w maju wypłaty może nie być i co wtedy?

   • trzeba zapytac cwaniaków dlaczego cena w skupie jest aż tak niska! w morde jeża!

   • Ciekawe ile tych milionów to przetransferowane z Łowicza w ostatnich dwóch latach. W Łowiczu milionowe straty a tam milionowe zyski i cały zarząd Strzeleckiej tam pracuje i mężuś też i paru byłych radnych też poszło do Polmleku a nasza obecna rada chowa głowy w piasek i udaje że to ok.

   • Rolnik III

    do Joli: a kogo masz na mysli mówiąc “rada”? Wg wielu obserwatorów rady “nie mamy”. Bo przeciez gdybyśmy mieli , to by to wszystko naczej wyglądało. Nadzieje związane z p.Wojciechoskim okazały sie złudne. Tak długo jak ten zarząd bedzie se rządzi, tak długo będzie bardzo żle i coraz gorzej. A radnym jak widac to w ogóle nie przeszkadza. Cena mleka w skupie odzwierciedla fatalne rządzenie. Do mnie dzwonią z Sierpca i nie tylko i gdybym przeszedł to bym miał minimu 35 groszy więcej niz tu….:(((

  • Filipek

   Pani Prezes to powinna mieć lepszy marketing a tam kogoś od PR a nie bez autoryzacji sama rwać się do wypowiedzi.

 107. cześc spółdziecy! To o ile macie teraz cenę niższa niz w normalnych dobrych mleczarniach, o 50 groszy/litr mniej czy może o …85 groszy /litr mniej (w porównaniu z Piątnica to chyba nawet więcej:(((
  trzymajcie się no i koniecznie trzyajcie ten zarząd dalej. W konkurencji “NAJNIŻSZA CENA MLEKA SKUPOWEGO W POLSCE” MACIE SZANSE NA ZŁOTY MEDAL
  HAHAHAHA

  • halinka Kiepska

   to jest ośmiornica czy nieudacznictwo?

   • i jedno i drugie. a cena w stosunku do uczciwych, dobrze rządzonych spółdzielni rośnie w tempie szybkim1 Do Mlekpolu: 45 gr, do `sierpca- 53 gr, do RYk- 48 GROSZY itd itd itd itd
    Tragedia!
    Radni! POBUDKA!!!!!!

 108. Łowicka ośmiornica

  Jesteście zbyt ślepi żeby dojrzeć że wracają stare układy , tylnymi drzwiami wracają tłuste koty wypasione na waszej krzywdzie , one spijają śmietanę i będą spijać jak pijawki tak długo aż wyssają wszystko albo posrają się z przeżarcia , jezteście zapatrzeni tylko w cenę skupu chociaż jak za wodę to i tak dobrze wam płacą możecie sobie myśleć co chcecie , i tak klamka zapadła a złodzieje doją do końca tylko nie krowy a was obudzicie się niedługo z palcem w dupie

  • Krzysztof

   Módl sie do Pana Boga z ufnościa i otwartymi sercami , aby uwolnił nas od wszystkich złodziei , oszustów i malwersantów. gdziekolwiek i kiedykolwiek by byli , nich Pan Bóg Wszechmogący uwolni nas od wszystkich cwaniaków i oszustów. To jes aż tak proste. Prośmy Pana Boga, aby rozbił wszystkie układy , które nas okradają!

   • czytelnik

    autor: “żona tamtego złodzieja załamała się psychicznie i wzmożyła moralnie i zaczęła sypac sama z siebie. A ludzie od prywaciarza dowcipkuja sobie na temat kochanki tego drugiego, że niby ów dla tej swojej kochanicy kradł niesamowicie i za byle kasiore sprzedawał każda informację! Mówią, że każdą informajce zdobywali albo za kase albo za…OBIETNICE POSADY! I teraz też tak jest
    Mają podobno 2-3 miliony PLN “ciemnych” pieniędzy na tamat prywatyzacji !”

  • często rolnicy wolą “swojego” cwaniaka, ale znanego niż obcego uczciwego fachowca.
   I tak to niestety jest.
   Rolnik woli przyjmowac w d.pe!

  • rolnik III

   eee tam nie ma żadnej ośmiornicy moim zdaniem w OSM Łowicz! To są jakieś paszkwile nieudaczników! ośmiornica to jest jakaś mafia. a my tu nie mamy do czynienia z żadną mafią! nikt kuźwa nic nie kradnie!!! my tylko nie wiemy dlaczego cena za mleko w skupie jest o 45 groszy niższa niż w sierpcu i o 52 grosze niższa niż w Rykach i o 75 groszy niższa niż w Piatnicy! zarządzanie jest dobre! nikt nie kradnie! tylko cena w skupie dla spółdzielców jedna z niższych w kraju! tak więc nie ma problemu , co nie ? panśtwo radni , życzymy dobrej nocy, śppijcie spokojnie i niech was sumienie nie rusza

  • obserwator

   do Łowicka ośmiornica: jakie powracjaą…???? A czy te uklady kiedyolwiek odeszŻy żeby wracać taraz? Nigdy niw skończyły sie i trwaja non stop w najlepsze. Nic się nawet na 5 minut tu nie zmieniło! To że p. Strzelecka przyszła na kilka miesięcy na prezesk, to była jakaś zmiana? Ona teraz w Polmleku jako kierowniczka oddziału pracuje . hehe to sa jaja niesamowite. No ale rada lubi tak

 109. siekiera motyka bimber szklanka
  w nocy przerzut
  w dzień śmietanka
  siekiera motyka bimber drut
  kasa płynie i jest miód!

  • Robert_Mejus

   A to źle czy dobrze ???

   • jeśli kasa płynie do spółdzielców to bardzo dobrze , jeśli do oszustów to bardzo źle.
    Patrząc na sytuację dzisiejsza i doświadczenia z ostatnich dwóch lat, to …
    ” nową przypowieść Polak sobie kupi ,
    że i przed szkodą i po szkodzie głupi”.
    Dedykuję ten cytat Szanownym Paniom i Panom radnym

   • a co to za pytanie w ogóle ?:((

   • Robert_Mejus

    Helenka
    Pytanie jest jak najbardziej prawidłowe .I nie wiem dalej o co chodzi .Opisane tutaj sprawy nie są obce właścicielowi .Ma tez internet i na pewno dziesięć razy to sprawdził .A jeżeli wie o tym bo tez ma internet to nie ma w tym nic dziwnego .Właścicielowi wolno wszystko i z własnej firmy może zabrać co mu się chce .I nie jest to żadna kradzież .Właściciel może wszystko ,bo to jego a nie moje .To nie jest Firma państwowa ale prywatna .To w czym jest sprawa .????

   • Robert_Mejus
    Piszesz ‘WŁAŚCICIEL”….A ja jednak uważam, że to zbyt daleko idące uproszczenie. Powinieneś raczej pisac o PRZEDSTAWICIELE WŁAŚCICIELA! A TO JEST DUŻA RÓŻNICA! Przedstawiciele czyli radni !!!!
    A radni moga :
    1 być źle poinformowani
    2 za mało kompetentni
    3. być podatni na manipulacje i oszustwa
    4. moga mieć ( jeden z drugim) złą wolę
    5 moga być osobiście chciwi
    itd itd
    Dlatego sprawa jest delikatna. Bo w prawdziwie prywatnej firmie właściciel nie tolerowałby takie zarządu dłużej niż minute!!!!!! Tyle trzeba , aby podpisać zwolnienie z pracy

   • Robert_Mejus

    Co ty Helenka wypisujesz ???
    To jest firma prywatna i to prawdziwie prywatna .To ,że właścicieli jest kilkunastu nie ma znaczenia .
    Na Świecie istnieje tysiące spółek akcyjnych świetnie rządzonych Nic tutaj nie jest uproszczone i niec nie jest innego .
    Właściciel wie co robi i o wszystkim wie .A może robić co zechce ,bo to jego .I te całe dywagacje to tylko pic .Jak będzie chciał to firmę zlikwiduje i tez nikomu nic do tego .A całe to bajanie jest niepotrzebne.

   • Robercie! Właścicieli nie jest kilkunastu! Właścicieli jest kilka tysięcy!!!!!!
    Jestem pewna, że 99% z nich nie chce , aby cena za mleko w skupie było o ponad 50 groszy /litr NIŻSZA niż w dobrze rządzonych spółdzielniach!!
    Niektórzy radni byc może chcą żeby cena w skupie była tak dramatycznie niska….;pytanie dlaczego??

  • wkurzony spod Sochaczewa

   dlaczego cena za mleko o ponad 45 groszy /litr mniejsza niż w Sierpcu? Dlaczego cena za mleko skupowe jest o 65 groszy /litr niższa niż w Piątnicy? Co to do jasnej cholery ma być? Myslicie że rolnicy to nie umieją liczyć? Każdy ma kalkulator! Co to za rządzenie że różnica jest a ż tak wielka? Co rada na to?

  • wkurzony spod Sochaczewa

   dlaczego cena za mleko o ponad 45 groszy /litr mniejsza niż w Sierpcu? Dlaczego cena za mleko skupowe jest o 65 groszy /litr niższa niż w Piątnicy? Co to do jasnej cholery ma być? Myslicie że rolnicy to nie umieją liczyć? Każdy ma kalkulator! Co to za rządzenie że różnica jest a ż tak wielka? Co rada na to?

 110. NIECHAJ WSZYSCY SPÓŁDZIELCY , NIECHAJ WSZYSCY UCZCIWI RADNI MODLĄ SIE O JAK NAJSZYBSZĄ WYIANĘ ZARZĄDU NA KOMPETENTNY I ZAANGAŻOWANY. NIECH PAN BÓG W NIEBIE DOPROWADZI DO SZYBKICH POZYTYWNYCH ZMIAN W SPÓŁDZIELNI.
  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.

 111. grupa uczciwych

  ponawiamy apel ( bo nic sie nadal nie dzieje!!!!!:((.
  APELUJEMY O PRZYGLĄDNIECIE SIĘ :
  1. handel przerzutami ( ceny, płatności, przepływy pieniędzy!!!, firmy, “firemki”, rodziny etc!
  2. handel smietaną! to jest oczywiste !!!!!!
  3. masło- bloki!
  4. Kutno!!!!
  Czekamy , ale nie w nieskończoność

  • kpt Żbik

   no a teraz znów: tamten powiedział , że nie było złodziejstw! A tamci ze to była kradzież zuchwała i to na dużą kwote!( OKOŁO 800 000 PLN ROCZNIE NAJMNIEJ). A TAMTEN NA TO ŻE 800 TYS PLN TO tamci brali na śniadanie.WYCHODZI około 4 000 000 PLN rocznie.
   A nadzór nie był zainteresowany aż do momentu kiedy żona tamtego nie wytrzymała nerwowo, załamała się i zeznała jak było!!!!! A na Policji oszacowali, że to jest kwota między 9 mln PLN a 13 mln PLN rocznie.

   • nie do końca tak było!!! Żona tamtego oszusta ( tego co to go niby już nie ma…) doznała załamania nerwowego i zaczęła sypać! a z drugiej strony ta druga ( kochanka) z zazdrości chciała tamtego wrobić mimo że chłop pracował jak szef coś koło 25 lat! I sprawa się rozbiła o głupie 4 mln PLN od prywaciarza , tego co to nazwy nie mozna wypowiedzieć. Stad na pewno kradli w sumie około 16-18 mln PLN rocznie. A to już jest kuźwa rozbój !

  • siekiera motyka bimber szklanka
   w nocy przerzut
   w dzień śmietanka
   siekiera motyka bimber drut
   kasa cała jest jak miód!

  • te, cwaniaczku, weź powiedz szybko; MASŁO MASŁO MASŁO MASŁO MASŁO..( Z BUTÓW ZAWSE CI WIDAĆ!)

  • grupa idiotow

   ojej, nikt nie wysłuchał waszych apeli z forum lokalnej gazetki? nie było ogłoszenia wyników kontroli na tablicy ogłoszeń w portierni osm?? To niedopuszczalne, szok i skandal!
   błagam was, nie ośmieszajcie naszej firmy.

   • oj nie dokazuj nie dokazuj intelektualnie, ok? Inteligencja to nie jest powtarzanie głupot o portirnii bez sensu

   • Heniek Toruńskie

    do grupy idiotów: a zerknijcie na protokoły z obrad rady nadzorczej i wtedy inaczej zaśpiewacie wszyscy! Okazuje się że pomalutku dobieraja się do skóry cwaniakom!!!!!!!

   • komu się dobierają? poprzedni zarząd (cały) pracuje w firmie, która chciała przejąć Łowicz i nikt się do nich nie dobiera. radni niektórzy też tam poprzechodzili i kto się do nich dobiera. czy tu coś trzeba dodawać.

   • 07 zgłoś się

    żona tamtego po załamaniu nerwowym zaczęła sypac na całego. Chodziło nie tylko o przerzuty i o handel śmietaną czy masłem w blokach, ale załamana mówiła bardzo duzo o produkcji sera i kosztach z tym zwiuązanych. Mówi sie o przekretach nawet na 10 000 000 PLN! To samo szwagier tamtego starego prezesa na początku udawał twardziela, ale jak mu dano do odsłuchania nagrań, to natychmiast zmienił front i zaczął sypac tez tamtego prezesa! Wg informatorów; chodzi o kwotę ponad 15 mln PLN w dwa lata ( przed rokiem 2017!)

   • Helena I Darek

    do Eli: mówi sie coraz bardziej otwarcie o rozmowach jakie TERAZ (!!!) sie odbywaja z tamtym podmiotem!!!! Wszystko wskazuje na to że wielu naszych znajomych ze szczytów władzy negocjuje warunki …..
    No ale rolnicy( na szczęście nie wszyscy!!!) lubia być oszukiwani przez cwaniaków i oszustów

   • Jaka żona po załamaniu nerwowym zeznania takiego kogoś nie mogą być brane pod uwagę bo taki ktoś to żółte papiery jestem blisko produkcji i masła w blokach przed 2017 to prawie nic nie robiliśmy.

 112. Antoni R ( Łowicz)

  Wzywam Wszystkich Uczciwych Spółdzielców do ufnej modlitwy do Pana Boga o rychła zmianę zarządu na kompetentny zaangażowany i uczciwy. Módlmy sie , aby nasi radni otworzyli wreszcie oczy na prawde i przestali udawać że nie trzeba zmian na szczytach władzy.

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.

  • Te modlitwy to coś jednak dają. Wyniki coraz lepsze, sprzedaż coraz większa . To tylko 2018 do du.. ale tego nieudolnego zarządu już nie ma co nas pogrążył. W radzie zostały jeszcze niedobitki z tamtej rady. Ciekawe co teraz mówią.

   • To co ich Karolcia nauczyła, że wirtualna księgowość. Taka Jadźka to co mądrego wymyśli. Sadzi się na królową Rady ale to już ostatnie podskoki.

   • Helena Łowicz

    do Kasi: hahahahahahahahahahahaha
    nie żartuj dzieczynko nie żartuj

   • G+R+T+B i inni Torun Lowicz

    Handelek przerzutami, śmietaną, maselkiem etc etc etc
    Państwo radni, ….czekamy i niezapominamy

  • Robert_Mejus

   Antoni R(Łowicz)

   Co Ty wypisujesz i zawracasz głowę Najwyższemu .
   Przecież ten zarząd i poprzednie i następne wybierają ci sami ludzie .
   Tak wybierali i tak mają .
   To co wczoraj to były głąby i źle wybrali a od dzisiaj od 12.00 to już dobrze wybiorą ????
   Too tych co wybierają trzeba zmienić na kompetentnych .
   Coś ci nie poszło

   • Antoni R ( Łowicz)

    do Robert_Majus :Modlmy się więc do Pana Boga , aby wymienił radnych na sensownych i mądrych a nieuczciwych pokarał ogniem piekielnym!
    Amen

   • Robert_Mejus

    Myślę ,że to jest poza zasięgiem Najwyższego .Oleju do głowy nie naleje .Sądzę ,że nikt od modlitwy nie zmądrzał .
    Jak Najwyższy daje rozum to nierówno .Ale ci co mają olej w głowie chwalą Najwyższego tym rozumem .A pozostali -no to niedoróbki -takie też się zdarzają .
    Myślę ,że modlitwa o rozum w głowie będzie bezskuteczna .

   • Helenka (Lowicz)

    Hehehehe
    Nie masx Ty Roberto najlepszego zdania o radnych. I fakt: toleruja takie juz jaja, ze chyba nikt nie ma.;((
    Szkoda OSMu

   • Rozbawiony

    Kolejny zarząd niedobry? Osm Łowicz chce trafić do księgi rekordów Guinnessa. Wszyscy się z nas śmieją że właściciele dobrą firmę położyli.

   • do Rozbawionego:lepiej wymienić słabiutki zarząd jak najszybciej niż fałszywie trwać w katastrofie! Polska i tak sie z nas śmieje , ale nie dlatego , że uczciwi radni podejmuja trud wymiany słabych zarządów. Na przykład Panu Wałachowskiemu wspólnie z kilkoma innymi uczciwymi rolnikami udało się doprowadzić do usunięcia zarządu p. karoliny Strzeleckiej , dzięki czumu udało się chwilowo utrzymac działanośc gospodarczą spółdzielni. ( pani Strzelecka pracuje już w firmie , która była bardzo zainteresowana kupnem naszej spółdzielni) itd itd cdn

   • Robert_Majus

    Brawo Rozbawiony
    Dokładnie tak jest .
    Mało ,że to właściciele kładą firmę -to jeszcze się z tego nabijają .
    Takiej komedii to jeszcze nie było w Polsce

   • Robert_Majus

    Edek

    Działalność Firmy nie polega na wymianie Zarządów bez końca ale na produkowaniu z zyskiem wyrobów .
    A na tej stronie w koło Macieju o wymianie Zarządów .Może się zdarzyć ,że w Łowiczu braknie ludzi do zarządów OSM .To trzeba będzie łapankę urządzić na ulicy.

   • Do Roberta_Majusa: zgadzam sie z Tobą. I dodam : TEN ZARZĄD NIE JEST JEDNAK W STANIE PRODUKOWAC Z ZYSKIEM WYROBÓW. I PEWNIE DLATEGO WIĘKSZOŚC CHCE JEGO WYMIANY!
    Produkowanie (i sprzedaż) z zyskiem wyrobów, manifestuje się tzw dobrym wynikiem. W spółdzielczośc zaś ten dobry wynik manifestuje się w dobrej cenie za mleko w skupie ( można powiedziec, że w cenie na bieżąco wypłacane sa zyski). A skoro cena niższa niz w dobrych mleczarniach nawet o 50 groszy , to znaczy że “nie produkujemy z zyskiem wyrobów”!

   • Robert_Majus

    A następny zarząd już będzie umiał zrobić zyski .A jak nie będzie umiał to następny będzie umiał .A jak nie on to następny .

   • nie będzie już żadnego następnego zarządu czy następnej nowej prezeski! Bedzie kierownik odziału Łowicz

   • Jeśli to sprawi, że rolnicy dostaną znaczne podwyżki, a zakład będzie się rozwijał to czemu nie 😉

  • G+R+W+J+R+T

   przerzut, śmietana itp.

   radni pozdrawiamy Was serdecznie z Torunia

 113. Królowie życia z Sochaczewa

  Buziaczki , całuski jak pewnie wiecie czekamy w cieniu do maja by powrócić w chwale na stare śmieci , znamy tu każdy kąt i uważnie czytamy wszystkie komentarze .Cieszymy się niezmiernie iż dane nam będzie na nowo współtworzyć dobrobyt choć w nieco okrojonym składzie gdyż wymaga tego biznes plan który jest już na ukończeniu notabene jak kariera części łobuzów którzy niezbyt pochlebnie wyrażają się tutaj o przyszłych mocodawcach .

  • z cienia wyszliscie, do cienia wrócicie, hahaha. na bazar, buraki sprzedawać, cwoki.

  • smieciarze

   świetnie, że znacie każdy kąt, to się wam przyda na etacie sprzątacza magazynów i terenu. każdemu wedle jego możliwości, bo nowemu pracodawcy , jesli taki nadejdzie, niepotrzebne śmieci z przeszlosci, panowie….

   • Królowie życia z Sichaczewa

    Czytaj ze zrozumieniem i pakuj walizki

   • Królowie życia z Sichaczewa

    Sprzątanie z przyjemnością zaczniemy od takich jak ty , nie masz szacunku do ludzi śmieciarz to ktoś kto sorząta po tobie , twojej rodzinie więc w czym jesteś lepszy ?

  • never come back

   Już raz były powroty sławnej dwójki i z hukiem ponownie wylecieli, he he. Wiecej zadnych już nie będzie.

  • ten zarząd prowadzi nas ku bycia przejętymi przez prywaciarza. takie sa fakty. rada chyba to widzi albo nie widzi , nie ma to znaczenia, bo co Tomeczek może? Iwonka tupnie i po sprawie. Szkoda samodzielnej działalnośc, poniewaz samodzielnośc przy dobrym zarządzaniu jest oczywiście wielokrotnie lepsza niz bycie przejętym. no ale co jak rada taka to i samodzielnośc krótka:*(((

  • Królowie życia z Sochaczewa

   Aha: przerzut będzie sprawdzony do spodu: konsekwentnie, dokładnie, skrupulatnie- każda fakturka będzie z każdej strony przeglądnięta! CENY BĘDĄ PORÓWNANE : jaka cena tu a jak a rynkowa? Straty będa policzone a odpowiedzialni sytrat z nazwiska i imienia wskazani!!!!! to samo śmietana: ceny będa porównane i obliczymy dokładnie co do złotówki straty. Wskażemy odpowiedzialnych nieubłaganym palcem sprawiedliwości. Prywaciarz przeca nie może se pozwolic , aby być okradanym, co nie?
   pozdrawiamy uczciwych radnych z rady nadzorczej OSM

  • a ja jestem za Polmlekiem ! Chcę , aby nas przejął prywaciarz i żeby było dobrze. jesli rolnicy przez to straca udziały to trudno- sami sobie rolnicy winni. Pragnę zapewnić swoją lojalnośc wobec przyszłego właściciela !
   Żeby nie było że byłem kiedykolwiek przeciwny przejęciu!

 114. To jak z tą podwyżką ceny skupu mleka? ILE I OD KIEDY? Bo kierowca nie był w stanie powiedzieć.

  • Sierpc najlepszy !!!!

   u nas w Sierpcu znowu podwyżka ( od czasu jak przeszłem z Łowicza to juz trzecia podwyżka od listopada!!!! Teraz dodają mi 14 groszy dodatkowo!!!!. I mam teraz 1.72 PLN/litr. A ile płaci szanowna pani prezeska Iwona i szanowny pan prezesek Łukasz? hehehehehehe
   A radni u was chociaż maja jakąs cene przyzwoitą? Tu w Sierpcu – cennik dla wszystkich jednakowy! Radni nie mają więcej płącone za dostarczane mleko w skupie!

   • Nie, tam to już na przerzut stawiają, a od dostawców to samochody prawie puste jeżdżą 😉

 115. grupa uczciwych

  Do Radnych! Prosimy o spowodowanie kontroli w obszarze przerzut oraz śmietana!!
  Czekamy do środy.

  • grupa idiotow

   Tak jest, grupo uczciwych! A wyniki kontroli to tutaj czy na tablicy osm w portierni opublikować?? ha ha ha, ludzie ogarnijcie się i nie ośmieszanie na forum całej Polski.
   czy naprawdę wszyscy muszą wiedzieć, że u nas są sami idioci?

   • Obserwator Sochaczew

    CZY MA SIE TOBĄ KTOŚ ZAJĄĆ ZA TO OBRAŻANIE I OD IDIOTÓW WYZYWANIE? KTO CI DAŁ ĆWOKU PRAWO WYZYWAĆ UCZCIWYCH SPÓŁDZIELCÓW, KTÓRZY CHCĄ ABY ICH WŁASNOŚĆ( WŁASNOŚĆ!) BYŁA WRESZCIE NORMALNIE PORZĄDNIE KOMPETENTNIE ZARZĄDZANA?! NASZA TROSKA PRZEJAWIA SIĘ M.IN. POSTULATEM O KONTROLE W ZAKRESIE HANDLU PRZERZUTAMI I ŚMIETANĄ. I TYLE W TEMACIE. NASTĘPNE KONTROLE POWINNY DOTYCZY KOSZTÓW PRODUKCJI ORAZ SAMEJ KSIĘGOWOŚCI.
    CZY RADNI ZADZIAŁAJĄ? MAMY NADZIEJE, ŻE TAK I TO POMIMO OPORU I NEGACJI ZE STRONY ROZMAITYCH ĆWOKÓW

   • grupa idiotow

    do Obserwator Sochaczew
    Uczciwy i mądry Spółdzielca idzie do Zarządu i Rady i patrząc się im w twarz składa swoje postulaty dot. kontroli swojej własności.
    Kim że więc są tchórze, które anonimowo, na forum składają swoje ządania? Nie ośmieszaj się więc, tylko zacznij działać, jak przystoi na uczciwego dostawcę, a wtedy nie zaboli cię, jak ktoś nazwie pewne rzeczy po imieniu.

   • H+R+T+R+G+M+D i inni

    boimy się poniewaz jesteśmy dostawcami a z doświadczenie wiadomo jak to bywa z tym co to ZADAJĄ NIEWYGODNE PYTANIA. To każdy spółdzielca wie czym to grozi… Tyś cyba nie jest zorientoany w sytuacji, pewnie jesteś od tego prywaciarzaco chce nas przejąc za 5 baniek:((

   • DO GRUPY IDIOTÓW: tak sami żeście się zdefiniowali najlepiej.

   • grupa idiotow

    Jestem bardzo dobrze zorientowany, bo pracuje tu 20 lat. Jeśli dostawca/spoldzielca/członek, czyli właściciel, boi się dochodzić swoich spraw to sorry, brak mi do was szacunku. Moge nawet powiedzieć, że czytając to co tu piszecie, czuje wstyd i zażenowanie. mleczarnia mając takich właścicieli skazana jest na UPADEK.

  • do grupy idiotów: wydajesz o sobie nienajlepsze świadectwo . Poza tym manipulujesz i nie wiesz o co chodzi z tym strachem dochodzenia swoich spraw czy kwestii kontrolnych w spółdzielni. Udajesz tzw głupka. Jest zupełnie oczywiste,że gdyby kontrola włascicielska była prowadzona prawidłowo, to nie doszło by do takiej katastrofy!BRAK realnej kontroli spowodował że konsekwencje błędnych decyzji mogły być realizowane przez miesiące i lata!Teraz przecież to samo: radni “boją się zmienić zarząd”, więc jest jak jest

   • grupa idiotow

    Właściwie, to o co w końcu chodzi Tobie, bo w powyższej wypowiedzi to sam sobie zaprzeczasz?

   • Jezu jak ty nic nie kumasz! Chodzi mi o to , aby wyjaśniĆ DOKŁADNIE , do spodu dlaczego mamy płącone za mleko skupowe o 45-75 groszy mniej do litra niż dobre mleczarnie!!!! Wszystko ! Reszta to sa brednie cwaniaków i oszustow, którzy żeruja na pracy tysięcy ludzi!

   • grupa idiotow

    I co, będziesz to wyjaśniał tu, na forum lokalnej gazetki, jako Gall Anonim?
    Chłopie, to Ty niczego nie kumasz, jak połowa tych co tu wypisuje o potrzebie kontroli i nadzoru spółdzielni. Jedź do firmy i żądaj odpowiedzi od osób zarządzających i nie ośmieszaj się, pisząc te wszystkie anonimowe farmazony.

  • Skoncentrujcie się może lepiej na jakości dostarczonego mleka.

  • handelek przerzutami i śmietaną!!!
   ( o maśle póxniej)
   hahahahahahahahahah
   ale wiadomo że radni nie ten tego teges. wszystko gra i koliduje w morde jeża:((((

 116. pracownik wkurzony

  Spółdzielcy! zastanówcie sie dlaczego macie za mleko mniej nawet o 70 groszy do litra w porównnaniu z dobrze rządzonymi społdzielniami. Przestańcie się sami siebie oszukiwać!!!!
  Zmieńcie sobie zarząd! POproście kilku radnych żeby zrezygnowali dobrowolnie!
  Nowy zarząd da szanse na jakiś sensowny byt i rozwoj spółdzielni.
  Ci ludzie, co “oamiętają” czasy Janka D i w ogóle co działali w tym czasie, który doprowadził do te katastrofy nie sa przeciez w stanie nic senswownego zrobić.
  Sierpień, wrzesień , październik ,listopad, grudzień, styczeń, luty…..
  Pół roku i ..nic.

 117. No i co ??? Taki był Pan Jan amerykanski. Av jak tam drugi Jan D. Ech juz nie ma uslug doradczych oplacanych przez zorine. jak cztery lata temu mowilismy że bedzie jak jest to się smieliscie.

 118. mgr. Jan Z. Kwiatkowski

  Widzę, że jakas sensowna grupa domaga sie m.in. kontroli przepływów handlu przerzutami i śmietaną!
  Popieram ten pomysł i podpisuje się pod tym postulatem obiema rekoma!!!!

  • pracownik III

   wg mnie to jest klucz do zrozumienia aktualnej katastrofy: śmietana i przerzut!!!
   Nono widze, że coraz więcej ludzi zaczyna myśleć głowami!

   • Nie ma to jak samemu sobie odpowiedzieć

   • hehehehe kwestia przerzutów i śmietany – zaboli oj zaboli co poniektórych! A tu widze już zabołało!!! hehehehe

   • pracownik III

    do Quwerty: ty też sobie sam odpowiedzna pytanie: jaki jest pow∂ó tej katastrofalnej sytuacji spółdzielni objawiającej się tak niską cena za mleko skupowe( nawet o 80 groszy/litr niższą niż np w Piątnicy)?
    Sam sobie odpowiedz!

 119. Ci , którym zależy

  Wzywam Wszystkich Uczciwych Spółdzielców o ufna modlitwe do Pana Boga o rychła zmianę zarządu na kompetentny zaangażowany i uczciwy. Módlmy sie , aby nasi radni otworzyli wreszcie oczy na prawde i przestali udawać że nie trzeba zmian na szczytach władzy.

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.

  • STANISŁAW TORUŃ

   AMEN

  • Łowiczanin

   Amen

  • Wojtek bez portek.

   Lepiej pomódl się o rozum dla siebie.

   • Stanisław Toruń

    do wojtek bez portek: a ty czegoś sie uczepił tu jak rzep psiego ogona, co?
    Jezeli nie rozumiesz, że sytuacja jest fatalna , poniewaz jest TRAGICZNE ZARZĄDZANIE i jeżeli nie rozumiesz, że tylko wymiana zarządu ( in gremio) da nadzieję/szanse na przetrwanie i potem ewentualny rozwój i jeżeli nie rozumiesz, że rada sama z siebie nie jest w stanie praktycznie nic( NIC!) zrobić, to tówj problem.
    Natomiast mamy w Polsce wciąż jeszcze wolnośc religijna i można sie modlić. Twoja reakcja świadczy, że skuteczności naszych modlitw. Jesli mamy przetrwac to zarząd musi odejść.

   • Robert_Mejus

    Wojtek ma zupełną rację .
    A co da wymiana zarządu .Powołają drugi dokładnie taki sam .
    Lepiej pomódlmy sie aby wymienić tych co powołali taki zarząd –to da więcej

  • kontrola potrzebna!!!

   kontrola potrzebna!!!
   17 lutego 2019 at 22:23 · Reply
   prosimy uczciwych radnych( są tacy!!!) , aby domagali sie JAK NAJSZYBSZEJ kontroli kosztów produkcji oraz kontroli przepływów handlu przerzutami i śmietaną!!!!! Najlepiej z 3 ostatnich lat!!!!!!
   Podpowiadamy to uczciwym radnym tu na forum, bo się boimy , więc sie nie wychylamy tu ze swoimi nazwiskami itd

 120. Kolego niczego nowego nie odkryles. Wiadomo że Łowicz jest szykowany dla prywatnej firmy finansowej zzachodu. To zachód chce rozwalić polska spółdzielczość a sprzedajne polaczki im w tym pomagają. Po co teraz jest przeżut mleka z tej firmy? Po to żeby ją u nich zadłużyć.

  • Skąd niby ten dodatni wynik finansowy? Z przeżutu w kredyt. Zapłata za mleko zapadnie i tak właśnie ta firma kupi Łowicz a wszyscy prezesi będą zadowoleni i będą mogli spać spokojnie bo zrealizują zyski i żaden prokurator nie będzie ich ganiał. Gdzie dziś jest ten krzykacz co tak bronił osm przed przejęciem? Dlaczego usunięto Dominika z przewodniczącego? Bo on chciał dobrze tylko poprzednie zarządy bały się o swoje dupy !!! A chłopy jak głupie to tak mają Brawo!!!!!

  • Robert_Mejus

   Pomyliłeś się.
   To nie zachód chce rozwalić polską spółdzielczość .Bo ta nie liczy się w ich konkurencji .
   To nienormalne i z innej epoki stosunki własnościowe same zniszczą taką spółdzielczość .
   Wszystko się w Świecie zmienia ale spółdzielczość tego nie zauważyła .
   Zachód nic nie musi robić .Samo się zawali

  • Żabcia_Monisia

   Może Pan Grzegorz by się uspokoił. Niech Pan zajmnie się swoim mlekpolem. Ciągle robi Pan ferment i wymyśla niestworzone rzeczy. Jaki ma Pan w tym interes. Chce Pan zniszczyć naszą spółdzielnię, efekty widać w oddziałach Ramom i Bydgoszcz, poprzez głoszenie kłamstw ludzie w niewiedzy przenoszą się. Pańskim działaniem powinny zająć się odpowiednie służby!!

  • grupa myślących rolników Łowicz

   APEL do RADY OSM ŁOWCZ!
   Prosimy o niezwłoczne przeprowadzenie kontroli kosztów produkcji za ostatnie 3 lata oraz podanie do PUBLICZNEJ wiadomości wyników tej kontroli.

   • rząd sie wyżywi

    Gówno ci pokaża!
    Ona im nic nie pokaze:((((
    Ona chyba nimi pomiata? Kto wie?
    Katuj!
    Tratuj!
    Ja przebaczę wszystko ci jak bratu.
    Męcz mnie!
    Dręcz mnie
    Ręcznie!
    Smagaj, poniewieraj, steraj, truj!
    Ech, butem,
    Knutem,
    Znęcaj się nad ciałem mem zepsutem!
    Za cię,
    Dla cię
    W szmacie
    Ja
    pójdę na kraj świata,
    Kacie mój!
    CZYLI ZE ŻADNEJ KONTROLI KOSZTÓW NIE BĘDZIE!Anjak ci sie nie podoba to wypie…alaj do Ryk

  • kontrola potrzebna!!!

   prosimy uczciwych radnych( są tacy!!!) , aby domagali sie JAK NAJSZYBSZEJ kontroli kosztów produkcji oraz kontroli przepływów handlu przerzutami i śmietaną!!!!! Najlepiej z 3 ostatnich lat!!!!!!
   Podpowiadamy to uczciwym radnym tu na forum, bo się boimy , więc sie nie wychylamy tu ze swoimi nazwiskami itd

 121. Harry Potter

  Wyszło szydło z worka. Od początku roku prowadzone są rozmowy odnośnie przejęcia osm. Wstępnie ustalona data to przełom maja i czerwca. A rolnikom wciska się propagandę sukcesu. No cóż większość z nich to ciemna masa, która gładko wszystko łyka. Żal na to patrzeć. Po przejęciu nie będzie już kreatywnej księgowości. Jeśli ktoś liczy jeszcze na jakieś udziały to niech sobie dalej żyje w utopii. Hahaha.
  A jeszcze jedno. Po przejęciu będą grupowe zwolnienia (około 25% załogi).

  • ROLNIK SOCHACZEW

   przecież wszyscy wiedza ,że wierchuszka rozmiawia na wysokim szczeblu z Pompelelekiem. Tamci daja sobie czas do maja- w maju wezma nas za……maksymalnie 15 mln PLN!!!!!
   Czyli udziały rolników adijos amigos, good bye!!!!! A swoja droga to nie wiedziałem że można się tak tanio sprzedac. O “ONA” cwansza niż piękniejsza i cały czas NEGOCJUJE swoją przyszłość w POMPELELEKU!
   Podobno poprzednia prezeska OSM Lowicz pracuje juz dla prywatnej firmy POlmlek. To jest dobra ścieżka keriery dla członków zarządu:(((((( Oj radni radni w h., lecicie:(((

   • radni za nic nie odpowiadają

    do rady: trzymajcie dalej ten zarząd trzymajcie. Wy jako radni i tak ZA NI NIE ODPOWIADACIE!!!! Czy ktoś z rady odpowiedział w ostatnich dwóch latach za cokolwiek? Czy przewodniczący rady za co kolwiek odpowiedzieli ? za tą bryndze co mamy? członkowie zarządu “LĄDUJA SOBIE NA CIEPOŁYCH POSADKACH w firmach , które starają się nas przejąć za przysłowiową złotówkę. Gdzie tu kuźwa sens i logika , co?

  • heheh sensu i logiki brak. A le rzeczywiści