Dziś, 8 listopada, w Strykowie odbyły się Gminne Warsztaty Zabaw Twórczych. Była to już trzecia edycja artystycznego wydarzenia, do udziału w którym zapraszani są twórcy z całej Polski.

fot. ljs

Warsztaty zainicjowane przez Krzysztofa Wosika, artystę plastyka i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie do tej pory współprowadzili Tadeusz Wieczorek  – malarz abstrakcjonista z Poznania oraz Małgorzata Kalinowska – projektantka mody z Gdańska. W tym roku była to malarka i nauczycielka zajmująca się m.in. tkaniną artystyczną Elżbieta Szymańczuk ze Świebodzina.

fot. ljs

W każdej edycji udział biorą reprezentacje wszystkich szkół działających na terenie gminy Stryków – zarówno nauczyciele, którzy wykonują prace plastyczne pod kierunkiem zaproszonego artysty, jak i uczniowie, którzy pracują pod okiem organizatora warsztatów.

Co roku dorośli i dzieci poznają nowe techniki plastyczne. Tym razem były to: collage, assemblage oraz patchwork, za pomocą których uczestnicy warsztatów mieli wykonać portret. I jak to w świecie artystycznym bywa, dosłowność zastąpiła metafora, która uczyniła zajęcia plastyki innymi niż zwykle.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.