W internecie znowu zrobiło się głośno o byłym ministrze spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło, pośle PiS Witoldzie Waszczykowskim. Wszystko za sprawą doniesień o tym, jakoby miał otrzymać „propozycję” lub wręcz dyspozycje od prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by kandydować na burmistrza Łowicza.

Witold Waszczykowski fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Informacje takie podały m.in. portale internetowe wp.pl oraz fakt.pl. Inny portal napisał prześmiewczo, że to Łowicz jest tajemniczym „San Escobar” ze słynnej wpadki polityka.

O wiarygodność tych doniesień pytamy Krzysztofa Selentę, dyrektora biura posła Waszczykowskiego w Łowiczu, ale on zdecydowanie zaprzecza. – Nigdy nie było takiej propozycji od prezesa Kaczyńskiego – przekonuje.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że były minister miał otrzymać propozycję, by kandydować na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, w którym się urodził, ale ją odrzucił, ponieważ liczy na wejście do europarlamentu.

42 komentarze

 1. A to nie Wojtek miał być z ramia POPISLD?

 2. Czy Nowy Łowiczanin włączył się w brudną kampanie przeciwników PiSu i próbuje ośmieszyć ogłoszoną w niedzielę listę? Sorry ale tak to wygląda.

 3. Proponuję pozew przeciwko redakcji NŁ, to wówczas odechce się wprowadzać w błąd czytelników.

  • A wystarczyło tylko zapytać Pana Witolda Waszczykowskiego, a teraz może być kłopot.

  • Nowy Łowiczanin włączył się w kampanię przeciwników PiSu? Publikacja takich informacji jednoznacznie wygląda jakby miała skompromitować PiS.

   • Agnieszka Antosiewicz

    Szanowni Czytelnicy, prosimy o zwrócenie uwagi na fakt, iż w artykule, rozpowszechniona przez niektóre ogólnopolskie media pogłoska zostaje zdementowana. Krzysztof Selenta, dyrektor biura posła Witolda Waszczykowskiego w Łowiczu, czyli osoba z jego bliskiego otoczenia mówi: “Nigdy nie było takiej propozycji od prezesa Kaczyńskiego”. W wydaniu gazetowym piszemy nadto, że przewodniczący struktur powiatowych PiS w Łowiczu, Marcin Kosiorek podaną przez fakt.pl informację traktuje w kategoriach żartu. I takie są nasze ustalenia. Pozdrawiamy, zespół NŁ

 4. a escobar z zatorza wolski co teraz robi?

 5. Pani Agnieszka Antosiewicz miała zostać właścicielem NŁ?

 6. a kandydat wolski miał kandydować na ministra spraw zagranicznych w escobar

 7. Nie ma co się zastanawiać złożyć ofertę obecnemu że z imprezami na na błonie by nie blokować miasta i ulic i nie robić bałaganu w centrum i może być ten sam bo wszyscy mówią pięknie przed wyborami takie moje zdanie

 8. Fakt jak zwykle podaje informacje wyssane z palca. Nie warto czytać tych bzdur.

 9. PiS ośmieszylby sam siebie wystawiając swojego byłego ministra na Burmistrza miasta z 30 tysiącami mieszkańców. Także wątpię w to…

 10. No to się PiS popisał… Wolski kandydatem z łapanki na zapchaj dziurę.

 11. Sama bajka całą dobę.

 12. Ucho Prezesa może być tylko jedno. Nie bawcie się w podróbkę

 13. Tak, a Schetyna powalczy o urząd w Kiernozi.

 14. Powielanie głupich artykułów najbardziej żenujących tabloidów? Nie tego się Kochana redakcjo spodziewałem…

 15. Czyżby NŁ robił za B r u k o w c a ???

 16. Pan Witold to wybiera się na emeryturę. To nius z pogranicza kabaretu. Wyjęty z filmu Ucho Prezesa.

 17. Karol z Karolewa

  Waszczykowski miał propozycję jednocześnie na burmistrza Łowicza, wójta Chąśna i biskupa ordynariusza łowickiego. W “Fakcie” tyle prawdy, ile w TVN, którego hasłem reklamowym jest: “cała prawda całą dobę”. A powołując się na stary sowiecki dowcip tyle w “Prawdzie” izwiestii (wiadomości), co w “Izwiestiach” (to była druga sowiecka gazeta) prawdy.

 18. Pan Witold właśnie wybiera się na polityczną emeryturę. Ten nius jest tego przykładem. To wiadomość kabaretowa godna Ucha prezesa

 19. Pan Witold wybiera sie tam,gdzie można wincy wydoić kasy….hahaha