Bardzo ważne dla przyszłości łowickiej mleczarni posiedzenie Rady Nadzorczej OSM, na którym dotychczasowy jej zarząd zamierzał proponować Radzie Nadzorczej przyłączenie do innej spółdzielni mleczarskiej a nawet do prywatnej firmy, zaplanowane zostało 16 sierpnia.

OSM Łowicz, fot. arch. NŁ
OSM Łowicz, fot. arch. NŁ

Tymczasem dziś, 14 sierpnia, dotarła do nas informacja o tym, że zarząd łowickiej mleczarni podał się do dymisji.

Informacja ta jest nieoficjalna i jak dotąd nie udało nam się jej potwierdzić bezpośrednio w zarządzie – tradycyjnie wiceprezes Wojciech Jezierski nie odbierał telefonu, a w sekretariacie powiedziano nam, że i on i prezes Karolina Strzelecka wyjechali.

Dymisja musiałaby być złożona na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej Dominika Uczciwka, ten jednak odmówił nam informacji w tej sprawie.

Pytany wprost o to, czy dymisja zarządu wpłynęła na jego ręce odparł: „Nie potwierdzam, nie zaprzeczam.”

Obszernie na ten temat przeczytasz w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

O sytuacji w OSM Łowicz pisaliśmy też tutaj:

OSM Łowicz: w prywatne ręce jak za Balcerowicza?

39 komentarzy

 1. temat bardzo gorący dla Rolników z powiatu łowickiego-zarząd, jak urzędnik, żyje na cudzy koszt, dolewam oliwy do ognia opisując wszechobecna w powiecie łowickim PATOLOGIĘ URZĘDNICZĄ i zachęcam do lektury poniższego linka

  https://lowiczanin.info/absolutorium-dla-wojta-gm-bielawy/#comment-19977

 2. Podali się do dymisji ale chcą zostać jak poprzednio. I chcą się “męczyć” dla dobra spółdzielni. Klanom Jezierskich, Strzeleckich i Dembowskich dziękujemy. Namęczyli się niech teraz z rodzinami odpoczną ale poza spółdzielnią.

 3. Rolnicy muszą walczyć o przyszłość OSM! Nie żadne spółdzielnie z Mlekovitą czy Mlekpolem, tylko Polmlek! Wtedy zakład i marka (!!) będą się rozwijały!

  • Masz rację, ale łatwiej jest straszyć prywaciarzem. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że wszyscy poza Polmlekiem mają interes przede wszystkim w likwidacji naszej marki. Tylko Polmlek jest zainteresowany utrzymaniem marki Łowickie na rynku.

 4. Niech rolnicy walczą o swoje udziały bo to pieniądze pokoleń, które za chwilę będą stracone!!!

 5. miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór …
  tyle w temacie
  TO O TYLKO POLSKA ŁOWICKA.
  jak się nie szanuje co się ma to …

  • Może jednak nastąpi przebudzenie i otrzeźwienie, wśród szanownych rolników jeszcze właścicieli, że mogą jednak wiele stracić i pójść na mocno niepewne, chyba “Lepiej ze swoimi płakać niż z obcymi skakać”.
   Dziwi mnie tylko postawa pracowników i reprezentacji zakładowej związków zawodowych, że nie pytają, co tu się dzieje i o co tu chodzi. Czy mają się zawijać, póki rynek pracownika, wraz z wiedzą, kontaktami i doświadczeniem do innych zakładów, a tutaj zostaną niech sami z programu “pierwsza praca” i nauczę się, to też się sprzedam lepiej ???
   Szczęście jest bardzo blisko, jeśli ……

 6. Do Wojtka. Jakie będziesz miał miejsce przy korycie? Domyślam się że bogate ?

  • Sam nie wiem bo jest taki jeden co koryto chce sprzedać.

  • Naiwni jesteście. Żadne z nich nie będzie już potrzebowało koryta. Wezmą to, co “wynegocjowali” i znikną, o to chodziło od samego początku. Nie po to robią to, żeby dalej pracować.
   Z takimi pieniędzmi można ułożyć sobie życie w każdym zakątku świata. Będą leżeć pod palmami i śmiać się ze wszystkich głupich co im na to pozwolili. Tyle w temacie.

   • Wcale sie nie zdziwie jak zrealizuja ten scenariusz!Ukradli tyle milionow,starczy i na dobrego adwokata gdyby organy scigania chcialy to wyjasnic!

 7. Ponoc było tak ci dostawcy co dawali w łape mieli lepsze ceny za mleko ci co nie dawali minimalne albo karani bakteriami somatycznymi. Wszystko zaczynało się od kierowców i szło dalej, a dokąd zaszło to już sami wiemy.Następna sprawa powinno się rozliczyć radnych bo szli tylko do rady by pilnować własnych interesów.Najgorsze to jest to że panowała zmowa milczenia a tylko dlatego że wszyscy praktycznie umoczeni w jakieś ciemne sprawy.Zapewnie Prokuratura i CBA jak tylko będzie chciała będą mieli pełno roboty.

  • Gruba kreska ………………..
   Są ludzie, którzy ogarną ten temat, wyprowadzą i wezmą pieniądze dopiero od osiągniętego efektu, a nie sowite, czy się stoi, czy się leży, fura firmowa na dojazdy do domu się należy.
   Gdyby Rada umówiła się z obecnymi rządzącymi, trochę inaczej nie mieli by problemu, bo albo OSM by działał jak należy albo rządzący musieliby się dokładać do interesu już dawno albo wogóle nie wchodzili by na te stołki.
   Fajnie jest wejść, pobawić się i jakby co spakować tonister, jak się nieudało. A komu kelner ma teraz przekazać rachunek do uregulowania ???

  • …za ciezka prace im te pieniadze po prostu sie nalezały!!!…

 8. Panie Ziobro,panowie z CBA-czyncie swoja powinnosc,rozliczcie tych zlodziei…

 9. Do Wyborca. A kto będzie chciał nadstawiać kark za czyjeś bagno? Niech naprawiają ci co do tego się przyczynili. Nałapali kasę, niech oddadzą. Dostawcy chcieli więcej za mleko, to mają. Nie interesowało ich to co może się zdarzyć. Co prawda zarząd im naobiecywał.

 10. Całe zamieszanie w OSM to robi Wojciechowski z swymi kumplami. Jak oni się dostaną do koryta to dopiero się będzie działo.

  • Chwała mu za to. Póki co miło jest słyszeć kwik świń odganianianych od tego koryta.

  • Wojciechowski kto go niezna, specjalista od mieszania czyimyś rękoma. Jak taki Patriota to niech złoży zawiadomienie do Prokuratury a nie z zawinkla pokrzykuje bo wybory tuż tuż.

 11. Panie Janie wróć

 12. Kierowcy rozkradli Łowicz….

 13. W Łowiczu to już chyba wszyscy są umoczeni w rozjebanie tego miasta .. każdy ma coś za uszami.. dziękuje panu kalinskiemu za 12 lat leżenia , dziękuje obecnym kandydatom za lenistwo i brak wiary… najlepszy pomysł ostatnimi czasy to upić wszystkich i założyć różowe okulary na łowickie ryje.. dziękuje nie jade z wami

 14. Tak niestety musiało się to skończyć. Łowicz znika z mleczarskiej mapy kraju. Bojownicy pokroju Dąbrowskiego, Miziolka, Strzeleckiej czy Wałachowskiego pozamiatali ten zakład. W stosunku do trójki liderów był już od kilku lat do tyłu. Przeganiać zaczęły inne mniejsze. Niestety nic nie stoi w miejscu … Karta Łowicza się zamyka jak Rypina. Pamiętam zjazd w Nieborowie, gdzie prym wiedli Panowie z Łowicza … Jakubowski, Wałachowski … scenariusz prawie już nieodwracalny to niestety zniknięcie Łowicza z rynku bo jest w takim stanie, że nikt go nie chce. Sami się pozagryzaliscie …

  • … i nie szukajcie winy po horyzontach. Solidarnie każdy radny i każdy z obecnego i przeszłego Zarządu dorzucił swoje pięć groszy. Wszyscy wiedzieliscie, że biegły fałszował sprawozdania finansowe. W tym roku w opinii oczywiście nie stwierdził żadnych zagrożeń. Wiedzieliscie jak rozliczano się w ramach konsorcjum. Bawcie się dalej … mleczarski światek o was zapomina.

   • Co ty pieprzysz ten biegły jest też biegłym w Mlekpolu i tam też fałszuje? A my chcemy do Mlekpolu więc może to też tykająca bomba idąc twoim rozumowaniem.

  • Marka wcale nie musi zniknąć z rynku. Polmlek ją z wielką chęcią zostawi!

 15. Czy nikt z kandydatów na burmistrza Łowicza się tym nie zainteresuje? Kilkaset miejsc pracy was nie obchodzi? Do roboty!!!

 16. Bardzo dobry pomysł zwłaszcza ten pierwszy SIEWIERSKI ŁUKASZ on juz wczesniej chciał sie dostać do władzy ale go wyczuli i chcieli go pogonic a teraz moze wrocić i to w wielkim stylu SIEWIERA KSYWA ZORRO NA PREZESA …..!!!!!

 17. Sierierski i Frąsiak na prezesów dawać ich raz dwa niech juz kończą to siedzenie na L4 I TERAZ NIECH ONI SIE NACHAPIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. Jaja, po prostu to są jaja.

  • Takie sytuacje się zdarzają, niestety poznaje się ludzi po tym jak kończą, a nie jak zaczynają.
   Na tą chwilę najważniejsze jest utrzymanie tego co jest, wprowadzenie zarządu komisarycznego, niezablokowanie pracy spółdzielni, utrzymanie ilości dostarczanego mleka i sprzedaży produktów z zakładów. Wkrótce ruszą szkoły, ruszy też sprzedaż asortymentów produkowanych przez OSM.
   Jakiekolwiek rozmowy co do przejęć i sojuszy powinny być przerwane, prosząc o wyrozumiałość zainteresowane strony.

   • Biuro dalekich podróży też powinno zostać zawieszone, na wyjazdy zagraniczne powinny jechać tylko te osoby, które są niezbędne.
    To samo się tyczy biura podróży krajowych.
    Totalne zamrożenie wydatków, tylko realizacja remontów niezbędnych do utrzymania ruchu.
    Aż do opanowania sytuacji.
    Na rozliczenia zawsze jest czas i trzeba to zostawić historii.
    Najważniejszy spokój i metodyczne działanie. Będzie OK, jest wciąż dużo osób życzących dobrze i chcących pomóc.
    A teraz wszystkie ręce na pokład.

   • Jeśli Rada ma “głowę” to nie wprowadza się, żadnych byłych pracowników, jakkolwiek byliby zasłużeni i na jak krótkimdługim L4 przebywają.
    W pierwszym etapie sama przejmuje ster, utrzymuje firmę, szybko szukając osób spoza układu. Osób, które mają przygotowanie do tematu i poprowadzą OSM do kolejnych etapów., bez jakiegokolwiek kumoterstwa.

 19. Mało tego ta sprawa powinna trafić w ręce prokuratury, tyle pieniędzy wyprowadzić z zakładu w ciągu roku, szok!!!

 20. Jesli to bedzie oficjalna wiadomosc to powinni szykowac cele dla tych pasozytow-złodziei,rozliczyc ich z kazdej złotowki!!!