Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przedstawił dzisiaj, 19 maja, wytyczne, według których przeprowadzone zostaną matury oraz egzaminy zawodowe i ósmoklasistów. Poznaliśmy także terminy rekrutacji do szkół średnich.

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa, przesunięte zostały terminy egzaminów dla uczniów. Matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego – i potrwają do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Dla maturzystów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, dodatkową sesję zaplanowano od 8 do 14 lipca. Wyniki matur zostaną podane do 11 sierpnia, zaś poprawki zaplanowano na wrzesień.

Z kolei egzaminy ósmoklasistów potrwają od 16 do 18 czerwca (drugi termin 7-9 lipca), a ich wyniki zostaną podane do 31 lipca. Od 15 czerwca do 10 lipca absolwenci podstawówek będą mogli składać dokumenty do szkół ponadpodstawowych. Ostateczne listy przyjętych poznamy 19 sierpnia.

Dariusz Piontkowski mówi też o wytycznych, według których przygotowane zostaną egzaminy dla uczniów. Na pewno będą objęci obowiązkiem zasłaniania nosa i ust. W sali egzaminacyjnej mogą znajdować się osoby w odległości 1,5 metra od siebie.

Znamy termin rozpoczęcia matur. Kiedy powrót do szkół?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.