Biskup łowicki Andrzej F. Dziuba wydał bardzo ważny dla diecezjan dekret. Wiemy, co zmieni się, od najbliższej soboty, 30 maja.

fot. Archiwum NŁ

Rząd ogłosił, że wchodzimy w czwarty etap odmrażania gospodarki. Duża część zmian wejdzie już od najbliższej soboty, 30 maja. Od tego dnia nie będą obowiązywały m.in. limity uczestników zgromadzeń religijnych.

W związku z tym, z dniem 30 maja biskup łowicki Andrzej F. Dziuba odwołuje udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych mszach św. wiernym diecezji ło­wickiej i przebywającym na jej terenie.

„Przypominam jednocześnie, że zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej” – czytamy w dekrecie biskupa z 28 maja.

Podczas uczestnictwa w liturgii należy przestrzegać przepisów sanitarnych, w tym m.in. obowiązku zakrywania nosa i ust, od którego w kościołach nie jesteśmy zwolnieni.

Biskup łowicki: zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób dotyczy też mszy świętych

10 komentarzy

  1. Sgghgfdtu

    Taki suchy ten dekret…. aż nie chce się iść. Można też inaczej, choćby tak jak biskup Ryś…. Ale cóż, tylko przykazania i obowiązek

  2. Maci obowiązek uczestniczenia we mszy świętej a przede wszystkim dawania na tacę. To możecie robić nawet wbrew regułom sanitarnym.

  3. 150 wesela i imprezy a w kościele bez limitu
    Ich ból jest lepszy niż twój

  4. Pan Dziuba to może wydawać DEKRETY ale swoim podwałdnym pracownikom w sutannach =szczególne tym ,którzy wykorzystywali seksualnie dzieci A ODE MNIE WARA!!!!!!!!!!!

  5. Z takimi brudnymi łapami nie można udzielać dyspensy ani odwoływać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.