We wtorek, 8 października 2019 roku, zespół trenera Konrada Ścibora rozegrał u siebie zaległy mecz 4. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem UKS AP Champions-2007 Łowicz, którzy pokonali GKS Bedlno 1:0 (0:0).

Fot.: Konrad Ścibor.

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Obydwa zespoły mocno walczyły o przejęcie prowadzenia nad rywalem. W pierwszej połowie żadnej z drużyn się to nie udało.

Dopiero w drugiej odsłonie łowiczanie wykorzystali swoją szansę, gdy bramkarz Bedlna wyszedł wysoko z bramki. Michał Pawlina podjął szybką decyzję i ze swojej połowy zdecydował się wyprzedzić bramkarza, co przyniosło spodziewany efekt w postaci bramki, która ostatecznie okazała się na wagę trzech punktów, gdyż żadna już w tym meczu nie wpadła. 

– Mecz niczym pojedynek bokserów w walce ciężkiej, czyli obie drużyny wiedziały, że jeden cios może zakończyć walkę. I tak właśnie było w tym meczu. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Pierwsza połowa na 0:0 i całkowicie zasłużony wynik, gdyż żadna z drużyn nie stworzyła takiej sytuacji, gdzie bramkarz musiałby poważnie interweniować. Natomiast w drugiej części, na początku spotkania, inicjatywę przejęli gracze z Bedlna i przez pierwsze 10 minut dosyć mocno naciskali. W 46. minucie, po naszym zagraniu prostopadłej piłki między obrońców do naszego napastnika, bardzo wysoko z bramki wyszedł bramkarz drużyny gospodarzy, aby wyprzedzić naszego napastnika i przejąć piłkę. I tak się też stało – wybił piłkę, ale przechwycił ją na naszej połowie Michał Pawlina i lobbował bramkarza ze swojej połowy, co wymagało wielkiego kunsztu piłkarskiego i szybkiego podjęcia decyzji, ale mu się to oczywiście udało. Bramka ze stadionów świata i w końcowym rezultacie dała nam zwycięstwo. Bedlno to bardzo dobry przeciwnik i im więcej z nimi gramy, tym widać większy progres w grze. Podczas meczu mieli bardzo duży procent posiadania piłki na własnej połowie, świetnie tworzyli przewagę w swojej strefie niskiej, wykorzystując do gry bramkarza, grali dużo na jeden kontakt, dlatego bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo ten mecz był rzeczywiście dla nas trudny i rzeczywiście był to mecz na szczycie – opowiedział AP, trener Ścibor.

Zwycięstwo pozwoliło drużynie AP utrzymać pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek ligowych. To ważne zwycięstwo.

Zaległy mecz 4. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
UKS AP Champions-2007 Łowicz – GKS Bedlno 1:0 (0:0); br.: Michał Pawlina (46).
AP: Kacper Ceroń – Jan Burzykowski, Adrian Kołodziejczyk, Maksymilian Mularski – Oliwier Pietrzak, Jakub Barański, Michał Pawlina, Szymon Koza – Kacper Tomaszkiewicz. Na zmiany wchodzili: Oskar Dańczak i Jakub Świdrowski.

1. UKS AP Champions Łowicz (1) 5 15 24-7
2. GKS Bedlno (2) 5 12 11-5
3. SKS Astra Zduny (3) 5   9 15-14
4. MGKS Białka Biała Rawska (4) 5   6 16-9
5. MUKS Pelikan-2007 II Łowicz (5) 5   3 10-25
6. MLKS Widok II Skierniewice (6) 5   0 3-14


6. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1 (2019.10.12-13):
MUKS Pelikan-2007 II Łowicz – GKS Bedlno (s, godz. 14.30)
UKS AP Champions-2007 Łowicz – SKS Astra Zduny (n, godz. 9.00)
MGKS Białka Biała Rawska MLKS Widok II Skierniewice (s, godz. 10.30)

Fot.: Konrad Ścibor.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.