Temat zarobków powołanego na zastępcę burmistrza Łowicza Mariusza Siewiery powrócił na sesji Rady Miejskiej 28 grudnia. Choć Mariusz Siewiera ma być zatrudniony już od 1 stycznia, to burmistrz Krzysztof Jan Kaliński nie podał kwoty jego wynagrodzenia.

Mariusz Siewiera, fot. arch. NŁ
Mariusz Siewiera, fot. arch. NŁ

Temat wywołał radny Jacek Wiśniewski, kiedy radni zastanawiali się gdzie należy szukać oszczędności. Jego zdaniem realne koszty zatrudnienia drugiego zastępcy można oszacować na około 12,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Od razu zareagował burmistrz Krzysztof Jan Kaliński mówiąc, że zarobki jego zastępcy nie są jeszcze ustalone i, że nie będzie to na pewno tak wysoka kwota. Mówił, że Mariusz Siewiera jest na to stanowisko powołany, ale jeszcze nie został zatrudniony. To nastąpi 1 stycznia i wtedy będzie można mówić o zarobkach (które w przypadku zastępcy burmistrza są jawne).

Radny Jakub Wolski określił zatrudnienie Mariusza Siewiery mianem „eksperymentu”, życząc, by był on udany. Podkreślał, że radnym klubu PiS nie chodzi w tym wypadku o osobę Mariusza Siewiery, ale o samą zasadność funkcjonowania w mieście dwóch wiceburmistrzów, bez względu na to kto by nimi był.

Mariusz Siewiera i Michał Sobczak oraz ich komitety poparły Krzysztofa Kalińskiego w drugiej turze wyborów burmistrza Łowicza
Mariusz Siewiera i Michał Sobczak oraz ich komitety poparły Krzysztofa Kalińskiego w drugiej turze wyborów burmistrza Łowicza

45 komentarzy

 1. Każdy z was przyjąłby i posadkę i pensyjkę czyż nie, rąbnij się w piersi i pomyśl czyż nie?

  • Bycie prostytutką to też prosta i lekka robota a jednak nie każdy się rwie do tego zawodu.

 2. Brawo ! Panie Mariuszu ! Masz Jaja.

 3. A Arturek – co służył “zawija sreberka”

 4. skoro praca będzie rozdzielona na trzech burmistrzów- to prosty rachunek – podzielić sie gażą z Siewierą, to cwaniak i sprzedawczyk Kalin- niech swoje odda część albo zmniejszyć zarobki naczelników i dyrektorów jednostek.

 5. Mamy żywy przykład że nie o Łowicz chodzi i dobro jego mieszkańców lecz o stołek.
  Jak szybko można porzucić swoje ideały, a koło Burmistrza na balkonie nie stał bo pewnie ze swoim elektoratem był na Grillu koło Muszli.

  • Ameryki nie odkryłeś, ta cała banda myśli tylko o jednym, przecież na tym polega polityka.

 6. Na pewno zarobi mniej niż nowy – jakże potrzebny i kompetentny – wiceminister cyfryzacji 😉

 7. Dajcie mu 20 tysięcy co mu żałujecie

 8. Za 5 lat zagłosujecie na Burmistrza Cipińskiego i też nic się w mieście nie zmieni. To nie ma znaczenia kto gdzie będzie i za ile pieniędzy.

  Będą kandydować nowe Siewiery, nowe Wolskie, nowe Sobole i nic się nie zmieni, miasto nadal będzie tą samą zapadłą dziurą, którą jest teraz, bo im na was nie zależy głupie ksinżoki.

 9. Jak by nie patrzeć Kaliński już go załatwił jak Kosiorka w poprzedniej kadencji z fuchą w mieście.

 10. Referendum, referendum, referendum!!!

 11. Ciekawe kto wybrał tego historyka nassty raz????????????????????????????????????????????????

  • Jakto kto…wszyscy ci krótkowzroczni, których kupił za publiczną kasę. Nauczyciele, urzędasy i inne d…włazy. Niestety elektoratu wystarczyło akurat na niego.

 12. Mariusz to z defykacją dla Ciebie 🙂 Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać, i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika.

 13. Tą decyzją burmistrz doczeka się REFERENDUM !!!

  • Dokładnie. Kaliński -dziala bez strategii, lekceważy sobie przeciwnika jakim jest Siewiera, wystawia go na internetowy lincz, zwleka z podaniem szczegółów itd. karmi Łowiczan tanią —drogą sensacją przez co sam nieuchronnie skończy jako jeniec.

 14. Jak Siewiera ma być wiceburmistrzen od 1 stycznia to powinien po północy stanąć koło Kalińskiego i życzyć Łowiczanom śmiesznego 2019 roku……
  No chyba, że się boją ludzi i są zwykłymi tchórzami.

 15. Przez ostatnie 12 lat w mieście nie było drugiego wiceburmistrza. Miasto zaoszczędziło na tym etacie wiele pieniędzy, a teraz wyda na niego krocie. Jeśli Siewiera jest taki oszczędny, na jakiego się kreował w tamtej kadencji, to może zrezygnować z tego etatu, żeby nie obciążać miejskiego budżetu, a jednocześnie żądać od Kalińskiego, żeby ten zrealizował jego postulaty wyborcze w zamian za poparcie w Radzie Miejskiej. W takiej sytuacji Siewiera mógłby wypełnić obietnice dane wyborcom, a jednocześnie uchronić budżet miejski przed wątpliwym wydawaniem pieniędzy na etat drugiego wiceburmistrza.

 16. Zbednym wiceburmistrzem jest Bończak. Kropka.

 17. Mariusz “Prawdziwa Zmiana” Siewiera, kiedyś “WIELKI PRZECIWNIK” Kalińskiego, a teraz przy jednym korycie!!! Trzeba mieć “CHARAKTEREK”;) Ciekawe, czy wie, co to honor?

  • Akurat w tym wypadku honoru to nie ma pan Kaliński. Tamten wykorzystał tylko okazję a dziad w pończochach to dopiero nie ma honoru.

 18. Czy ten “orzeł”, który w poprzedniej kadencji tak przyglądał się skrupulatnie wydatkom miejskim, policzył, ile będzie NAS MIESZKAŃCÓW kosztował etat drugiego wiceburmistrza przez 5 lat? I czy Siewiera zastanowił się, czy w mieście w ogóle jest potrzebny etat drugiego wiceburmistrza, gdzie w Łowiczu jest hulające zadłużenie, a liczba mieszkańców może niedługo drastycznie zmaleć? DRODZY MIESZKAŃCY, jak myślicie, czy ten “orzeł” to lokalny patriota, czy zwykły karierowicz, który chce dobrze żyć z publicznych pieniędzy???

 19. Jak zwykle ile ile. Może warto spytać się czym będzie się zajmował? Jeśli jest prawdziwym specjalistom za jakiego się podaje to może znajdzie się w nielicznym gronie takich oso w naszym magistracie.
  Wydaje mi się że chłopak chce udowodnić to co obiecał podczas wyborów i nie pozwoli sobie na lipę. Piszę to jako jego wyborca. Chciałbym zobaczyć co potrafi. W Łowiczu mamy wielu krzykaczy a mało osób które biorą odpowiedzialność za swoje słowa. Mamy przykład Smigiery który nagle zaginął po wyborach.
  Eksperymenty mają to do siebie że aby poznać ich wyniki trzeba je najpierw przeprowadzić.

  • ps. stadnina koni Walewice w której dotychczas pracował pan ,,prawdziwa zmiana,, ma milionowe długi.
   a bodajże pan siewiera był zastępcą księgowego?????
   może ktos wie więcej. ???

  • jakim kuźwa specjalistom – PAJACEM od medali z kartofli myślał że błyśnie by za chwile mało się nie spalić ze wstydu.
   ZACHOWUJE SIĘ JAK PAJAC I TYLE W TEMACIE.

 20. Tymi ukladami to chyba powinna sie zajac prokuratura. Bo niestety za wszystko zaplaca mieszkancy. Strach sie bac.

  • niedługo sami na sobie będą lody kręcić bo im zwykłych mieszkańców braknie do ruchan.. w tyłek.

 21. To już powinno być ujawnione i na poziomie najniższej krajowej bo jak można inaczej zarabiać na zbędnym stanowisku!!!!!!!!

 22. Nowy Łowiczanin…. zamiast koncentrować się na zarobkach sugeruję skupić uwagę na zakresie obowiązków wiceburmistrza, postawionych celach i odpowiedzialności. Tyle chyba można od Was wymagać, hm?

 23. Odniosę się do tytułu:
  Wiadomo, że za dużo.

 24. Wstyd Kalińskie, Bończaki, Cipińskie… Wstyd i kropka. Jestem zawiedziony jako wyborca.

  • Ty jesteś “zawiedziony” jako ich oponent 🙂

  • Trzeba było nie głosować na obecnych włodarzy miasta ja akurat się wylamalem i dobrze chociaż wciąż rządzą w Łowiczu

  • Pisiorki, odpowiedzcie na pytanie, czy Wy proponując koalicję nie chcielibyście wiceburmistrza dla Wolskiego? 8 lat temu chcieliście na Starym Rynku umieścić Kasiorka, na szczęście bezskutecznie

   • Z tego co jest powszechnie znane to Kalińskie proponowały Pisiorkom koalicję, ale Ci nie chcieli wchodzić w taki chory układ. I bardzo dobrze. Troszkę znam Pana Wolskiego i na pewno by nie chciał żyrować takiej komedii.
    Szczęśliwego 2019

 25. Kaliński czeka z prezentem dla mieszkańców na 2019 rok do ostatniej chwili….

  • Prezenty dla mieszkancow miasta w 2019 roku na pewno się posypią , niewątpliwie będą hojne . To jest strategia wyborcza ŁnŁ, swoim wyborcom “skromne” nagrody w postaci podwyżek przed wyborami dla reszty owoce z koszyka, tani barszczyk i hojne nagrody w Nowym Roku w postaci podwyżek opłat, podatków, innych danin.

 26. Kaliński może poda wysokość zarobków Siewiery mieszkańcom w czasie składania życzeń noworocznych mieszkańcom tłumacząc: ni mata fajerwerków, ale mata nową Gwiazdę w łowickim Ratuszu i tak ma być – to prawdziwa dziwa zmiana