W najbliższy wtorek 3 lipca o godz. 19.30 w bazylice katedralnej w Łowiczu nastąpi inauguracja jubileuszowej, 30. już odsłony Międzynarodowego Festiwalu Organowego Johann Sebastian Bach 2018.

Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania muzyki organowej w najlepszym wydaniu, ale też do poznania ciekawego wydawnictwa płytowego.

Prof. Wiktor Łyjak urodził się niedaleko Łowicza – w sąsiednich Skierniewicach. Poprzez organizowanie festiwalu organowego już od trzech dekad jest jedną z najważniejszych postaci w muzycznym życiu naszego miasta. fot. Tomasz Matusiak

Otwarciu festiwalu będzie towarzyszyła premiera płyty pt. „Domaniewice – Koncert dla Matki Bożej” prof. Wiktora Łyjaka, wybitnego organisty i dyrektora artystycznego festiwalu. Materiał został zarejestrowany w Sanktuarium Matki Bożej Domaniewickiej Pocieszycielki Strapionych na słynnych organach w kształcie orła. Przy okazji tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie też publikacja o historii organów bazyliki katedralnej w Łowiczu, której autorem jest również prof. Wiktor Łyjak.

Koncerty w ramach festiwalu będą odbywać się w każdy wakacyjny wtorek o godz. 19.30 w bazylice katedralnej (łącznie będzie ich 9). Bilety w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy będą do nabycia bezpośrednio przed koncertami w przedsionku katedry.

W koncercie otwarcia wystąpią organista Wiktor Łyjak oraz związana z Operą Narodową śpiewaczka Anna Lubańska (mezzosopran).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.