Na Wędkarski Dzień Dziecka zaprasza w najbliższą sobotę, 27 maja dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat zarząd łowickiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

Kwietniowe zawody spławikowe, fot. PZW Łowicz
Kwietniowe zawody spławikowe, fot. PZW Łowicz

Zawody odbędą się nad zalewem za laskiem miejskim w Łowiczu.

Zapisy uczestników na rozgrywane w ramach Dnia Dziecka zawody spławikowe ruszają tego dnia w godzinach porannych od 7 do 8. Początek zawodów przewidywany jest około godziny 9, mają potrwać ok. 2 godziny.

Młodsze dzieci proszone są o przybycie z opiekunami. – Mamy atrakcyjne nagrody ufundowane przez sklep wędkarski z targowiska – zachęcają wędkarze. Wśród nagród są m.in. wędki, kołowrotki, składane wędkarskie siedzenia, podbieraki, siatki czy też różne rodzaje zanęt i drobniejszy sprzęt wędkarski.

Każdy uczestnik zawodów ma łowić własnym sprzętem wędkarskim używając tylko jednej wędki spławikowej. Każdy z uczestników powinien posiadać również siatkę do przetrzymywania złowionych ryb. Uczestnicy zawodów nie muszą być członkami PZW.

Ponadto łowiccy wędkarze zapowiadają już kolejne zawody – przeznaczone dla dorosłych członków koła PZW Łowicz. W niedzielę, 11 czerwca w godzinach wczesnoporannych na Bzurze w okolicach niebieskiego mostu w Bednarach odbędą się Spinningowe Mistrzostwa Koła PZW w Łowiczu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.