W ramach 18 edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski, gościć będziemy w Łowiczu Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis z dyrygentem José Maria Florêncio oraz kontratenorem Jakubem Monowidem.

Capella Bydgostiensis
Capella Bydgostiensis

Koncert, który odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 19.30 w katedrze w Łowiczu nosi tytuł „Platynowy jubileusz”. W tym roku orkiestra obchodzi jubileusz 55-lecia.

Program już został ustalony, będzie można usłyszeć utwory Antonio Vivaldiego. Partnerem lokalnym festiwalu jest od 2006 roku Łowicki Ośrodek Kultury.

Warto podkreślić, że Capella Bydgostiensis występowała w salach tak prestiżowych, jak np.: Filharmonia Narodowa w Warszawie, Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Schauspielhaus w Berlinie, Schloss Mirabell w Salzburgu, Pałac Królewski w Sztokholmie, El Escorial w Hiszpanii i wielu innych.

Koncert w Łowiczu będzie ostatnim bezpłatnym koncertem w ramach festiwalu. Finał zaplanowany jest 2 września w sali koncertowej filharmonii przy ul. Narutowicza. Bilety na koncert finałowy kosztują jednak 60 i 50 zł (ulgowy).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.