W niedzielę 8 września na Nowym Rynku odbędzie się jedna z największych imprez plenerowych w Łowiczu – Księżackie Jadło, czyli Festiwal Dobrej Żywności. Pokaz kulinarny poprowadzi finalista programu MasterChef, kucharz Mariusz Szwed, zaś muzyczną gwiazdą wieczoru będą zespoły Wilki i discopolowy Weekend.

Fot. Oficjalna strona zespołu Weekend.

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 14, poprowadzi ją twórczyni ludowa Anna Staniszewska i gawędziarz Eligiusz Pietrucha.

Podczas Księżackiego Jadła odbędzie się konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na najsmaczniejszą łowicką zupę ogórkową. Kulinarnym gościem i członkiem jury ocieniającego smak zupy będzie w tym roku finalista 3. sezonu programu MasterChef, kucharz Mariusz Szwed. W przerwach pomiędzy muzycznymi występami poprowadzi on warsztaty kulinarne. Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą łowicką zupę ogórkową zaplanowano na godz. 18.

Nie zabraknie też muzycznych atrakcji. O godz. 14.30 do tańca spróbują porwać publiczność chłopaki z Hit Boyz, zaś o godz. 16.45 początek koncertu greckiej grupy Dimitris Zorbas. Tłumów pod sceną można się spodziewać o godz. 18.30, kiedy na scenę wkroczy zespół Weekend, który zyskał popularność dzięki przebojowi „Ona tańczy dla mnie”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Wilki z liderem Robertem Gawlińskim, którego koncert zwieńczy tegoroczną odsłonę Księżackiego Jadła – początek tego koncertu o godz. 20.

Program imprezy: 

14.00 – otwarcie imprezy
14.15 – 15.45 – konkurs kulinarny na najlepszą „Łowicką zupę ogórkową”
14.30 – występ zespołu Hit Boyz
15.45 – 16.45 – pokaz kulinarny Mariusza Szweda
16.45 – 18.00 – występ zespołu Dimitris Zorbas
18.00 – 18.30 – rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego i wręczenie nagród
18.30 – 20.00 – występ zespołu Weekend
20.00 – występ gwiazdy wieczoru – zespół Wilki

Zespół Weekend dostał najwięcej Waszych głosów

9 komentarzy

  1. Najlepiej poproszę o odpowiedź od burmistrza miasta bo on wszystko planuje ale po co to pchać się w centrum jak są błonie łąki w okol A nie najlepiej centrum ale jak się uda to piszemy w gazecie nowy piekarnik i fakt

  2. Do której ten burdel bo nie wiem na którą wrocic do domu na Naokoskiego żeby spokojnie zaparkować i wejść do domu A nie siedzieć w samochodzie i czekać jak burdel się skończy i podjada z parkingu przyjazne

  3. weekend -zespół jednej piosenki

  4. a miała być LADY GAGA

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.