Nie udało się Weronice Kaźmierczak znaleźć w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek podczas 14. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbył się w węgierskiej miejscowości Gyor. Lekkoatletka zajęła miejsce czternaste, ale już sam awans do finału można rozpatrywać w kategoriach sukcesu.

Fot.: Elżbieta Gawrych-Kaźmierczak

Wśród czternastu startujących dziewcząt wynik Weroniki jaki osiągnęła, 160 m, nie dał jej szansy na dobrą lokatę końcową i została sklasyfikowana na ostatniej pozycji. Możliwości miała dużo większe, gdyż podczas samego konkursu eliminacyjnego pokonała wysokość o 5 cm wyższą, a jej rekord życiowy to 170 cm. Gdyby go osiągnęła byłaby w gronie najlepszych. Złoty medal zdobyła Ukrainka Yaroslava Mahuchikh, będąca współrekordzistką świata i aktualną mistrzynią świata juniorek młodszych, która osiągnęła wynik 189 cm. Tym razem się nie udało, ale trzeba mobilizować siły na rok przyszły.

– Cel minimum jakim był awans do konkursu finałowego został osiągnięty. Na pewno jednak dzisiejszy występ budzi niedosyt, albowiem rekord życiowy Weroniki wynosi 170 cm i z takim rezultatem, a nawet, jak się okazało z wynikiem 169 cm,  można było zająć miejsce w pierwszej ósemce. Zostały zatem popełnione jakieś błędy i ważne aby wyciągnąć z nich właściwie wnioski. Jestem przekonany, że za rok wywalczymy z Weroniką prawo startu w Beunos Aires i udamy się tam znacznie silniejsi – ocenił trener Mieczysław Szymajda.

Skok wzwyż U-17 – finał:

1. Yaroslava Mahuchikh (Ukraina) 1,89
2. Elena Kulichenko (Rosja) 1,87
3. Jessica Kahara (Finladia) 1,80
4. Panagiota Dosi (Grecja) 1,77
5. Rebecca Pavan (Włochy) 1,77
6. Irem Zehra Karababa (Turcja) 1,73
7. Lilian Turban (Estonia) 1,73
8. Eniko Kata Karpati (Węgry) 1,69
9. Bara Sajdokova (Czechy) 1,69
10. Amelita Taujanskaite (Litwa) 1,65
      Nadine Odermatt (Szwajcaria) 1,65
      Leja Glojnaric (Słowenia) 1,65
13. Maja Küssner (Niemcy) 1,65
14. Weronika Kaźmierczak (Polska) 1,60
 
Fot.: Elżbieta Gawrych-Kaźmierczak
Fot.: Elżbieta Gawrych-Kaźmierczak

Komentowanie nie jest możliwe.