Dopiero w trzecim przetargu miastu udało się wyłonić wykonawcę budowy wiaty na targowisku miejskim w Łowiczu. Zanim jednak przetarg został rozstrzygnięty radni zwiększyli kwotę na wykonanie robót o ok. 400 tys. zł.

Przetarg wygrała firma AM-FOR Arkadiusz Fortuna z Włocławka z ceną 1.715.000 zł, udzielając przy tym rękojmi przez 72 miesiące.

Targowisko XXI wieku?
Targowisko XXI wieku?

W wiacie targowej na targowisku odbywać się ma handel towarami bezpośrednio z samochodów. Zaprojektowano pasaż handlowy dla klientów o szerokości 5 m, pełniący jednocześnie funkcję przejazdu dla pojazdów handlujących.

Na tym ciągu zabronione będzie stawianie pojazdów i elementów kramów handlowych. Stanowiska handlujących będą zlokalizowane po obu stronach pasażu. Na stanowiskach handlujących nie są przewidywane stoły lub lady handlowe. Każdy sprzedawca ma sobie samodzielnie to zagospodarowywać. Wiata będzie miała ok. 66 m długości, 16 m szerokości, w najwyższym punkcie blisko 7 m wysokości, powierzchnia utwardzenia z kostki wynosić zaś będzie 1.117,5 m2.

Wiata ma stanąć do 28 sierpnia 2019 roku, roboty rozpoczną się wczesną wiosną.

Więcej w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

1 komentarz

  1. Łowiczanin

    Extra. Chyba będzie to wyglądało lepiej niż obecnie. I najważniejsze, moim zdaniem, żeby było miejsce na parking dla przyjeżdżających, wytyczonych, bezpłatnych np. ok. 100 miejsc parkingowych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.