Fotel wiceburmistrza Strykowa za kilka dni pozostanie pustym. Potwierdzając docierające do naszej redakcji nieoficjalne doniesienia, wiceburmistrz Bożena Motylińska poinformowała, że złożyła rezygnację. Burmistrz Andrzej Jankowski od najbliższego poniedziałku, 29 października, udziela swojej zastępczyni urlopu, a co będzie dalej, ma się okazać po drugiej turze wyborów.

Wiceburmistrz Strykowa Bożena Motylińska. fot. ljs

Wiceburmistrz Motylińska powiedziała nam, że powodem jej decyzji są względy osobiste i zdrowotne, odmówiła jednocześnie dalszych komentarzy w tej sprawie.

Z naszej rozmowy z przebywającym dziś, 25 października, na urlopie burmistrzem Andrzejem Jankowskim wynika, że rezygnacja wiceburmistrz Bożeny Motylińskiej została złożona we wtorek, 23 października. Jak tłumaczy burmistrz, decyzji w sprawie rozpatrzenia rezygnacji jeszcze nie podjął, odkładając ją na “po wyborach”. Uprzedzając nasze pytanie o ewentualną nową obsadę stanowiska burmistrz Andrzej Jankowski poinformował, że w tej kwestii nie czyni aktualnie żadnych ruchów i nie prowadzi rozmów, bo jakiekolwiek kroki w tym względzie również determinuje czekająca go druga tura głosowania. W dalszym toku rozmowy usłyszeliśmy, że wbrew obiegowym opiniom, nie ma obecnie kandydatury, która byłaby brana pod uwagę, ale jeśli już, to burmistrz powierzyłby stanowisko komuś młodemu.

Przypomnijmy, że w niedzielę, 4 listopada, w drugiej turze wyborów na burmistrza Strykowa spotkają się Andrzej Jankowski i Witold Kosmowski.

Szerzej o przedwyborczej sytuacji w kolejnym gazetowym wydaniu WG.

10 komentarzy

 1. Rychło w czas. Ciekawe czy to wyjdzie na zdrowie p. Jankowskiemu i p. Motylińskiej

 2. Zagranie przed wyborami jak z Macierewiczem po wygranej Jankowskiego wyzdrowieje i będzie po staremu

 3. I bardzo dobrze. Takich mamy radnych niestety. Jak w Gminie Głowno mecenasową Wójt chciał zatrudnić po odejściu na emeryture to radni zrobili raban i zatrudnił kogoś innego.

 4. Odnośnie P. Jakowskiego i P. Motylińskiej Jak wiecie burmistrz rządził 12 lat.Czy ktoś z tych mądrych którzy na niego głosowali wiedzą, że w Strykowie instnieje coś takiego jak Jednostka Robót Publicznych?To dzięki tym ludziom (ciężko pracującym) mamy tak czysto w mieście, opielone, odśnieżone. Ale ci ludzi nawet nie maja gdzie zjeść śniadania czy ogrzać się zimą.Śniadania są jadane ze szczurami wśród kontenerów do których wrzucane są śmieci.Nie do pomyślenia żeby to w XXI wieku ludzie ciężko pracujący jedli śniadania na wysypisku!Przepraszam czy Burmistrz o tym przez 12 lat nie wiedział?

 5. Głos Strykowa

  Chyba wynik głosowania pomógł zrozumieć i podjąć decyzję. Jeszcze ABW do czegoś dojdzie po rozgłośnie dwukrotnym w gazetach. Mimo to Pani miała przełożonego i to jego decyzję, brak kontroli wpływają na pracę urzędu.

 6. Ile odprawy teraz dostanie Pani Motylińska ??

 7. Maciej Szychowski

  Krzykacze! Bohaterzy, kryjący się za imionami..

 8. Już dawno do tego powinno dojść!!!

 9. wiadomo co na drogę !!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.