W środę, 16 stycznia, w Sądzie Rejonowym w Kutnie rozpoczął się proces przeciwko wiceburmistrzowi Żychlina Zbigniewowi G., któremu prokuratura postawiła w akcie oskarżenia zarzut niedopełnienia obowiązków.

Wiceburmistrz Żychlina Zbigniew G. na ławie oskarżonych. Fot. Dorota Grąbczewska
Wiceburmistrz Żychlina Zbigniew G. na ławie oskarżonych. Fot. Dorota Grąbczewska

W sprawie chodzi o przebieg ul. Pomorskiej, w części należącej prywatnych właścicieli. Poprzez wydanie oświadczenia, iż dane zawarte na mapie z 9 października 2009 roku odpowiadają danym na dzień 31 grudnia 998 r., miał poświadczyć nieprawdę w ten sposób miał działać na szkodę właścicieli.

Sąd przesłuchał zarówno oskarżonego Zbigniewa G. jak i państwa Lewandowskich. Podczas procesu sądowego okazało się, że w trakcie postępowania przygotowawczego, wiceburmistrz Zbigniew G. przyznał się do winy, natomiast podczas wczorajszej rozprawy oświadczył, że się nie przyznaje.

Więcej o rozpoczętym procesie przeczytasz w tym i w przyszłym tygodniu w nowym Łowiczaninie dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

3 komentarze

  1. oba złodzieje

  2. powinni i burmistrza dopisac do tego

  3. Zwykłe czepialstwo z mojej strony: “dane zawarte na mapie z 9 października 2009 roku odpowiadają danym na dzień 31 grudnia 998 r.” Gmina Żychlin rzeczywiście posługuje się mapami dróg z roku śmierci księcia Mieszka I? 😛