Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Romańczuk oraz członek senackiej komisji rolnictwa i rozwoju wsi senator Przemysław Błaszczyk byli 28 sierpnia gośćmi na posiedzeniu rady nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

Przewodniczący RN OSM Łowicz D. Uczciwek i wiceprzewodniczący K. Kucharczyk. fot. Tomasz Matusiak
Przewodniczący RN OSM Łowicz D. Uczciwek i wiceprzewodniczący K. Kucharczyk. fot. Tomasz Matusiak

Mówili o planach utworzenia swego rodzaju holdingu handlowego, który skonsolidowałby różne, polskie podmioty rolnicze (nie tylko mleczarskie), takie jak spółdzielnie czy państwowe zakłady. Na razie jest to tylko pomysł nowego wiceministra, który wymaga szczegółowego omówienia przez parlamentarzystów – konkrety mają być ogłoszone już niedługo.

Rada nadzorcza OSM Łowicz podjęła też wczoraj decyzję o zwołaniu zebrań rejonowych, na których właściciele spółdzielni zostaną zapoznani z różnymi propozycjami, co do dalszego jej funkcjonowania. Rozpoczną się one we wrześniu.

O tym co dalej będzie się działo wokół spółdzielni w najbliższym czasie – przeczytasz w jutrzejszym Nowym Łowiczaninie.

77 komentarzy

 1. Nie wiem tylko jaka jest ta średnia płaca w mleczarni.

 2. Koledzy poczekajmy z odejściami do walnego jeśli delegaci uwierzą w te bajeczki zarządu że Łowicz samodzielnie może istnieć to wtedy uciekajmy. Nie możemy w nieskończoność finansować tej spółdzielni pani prezes zarabia 6 krotne średnie zarobki w spółdzielni a zastępcy 4.5 pytam się za co? Za 1.1zl za litr surowca? Po co aż 3 prezesów ? W największych jest po 2!!! Przy takiej pensji to fakt dobrze i miesiąc dluzej. Skoro radni już uciekają z mlekiem tzn że jest zle!!! Ciekawe czy terminowo za sierpień przeleją.

  • Miejmy nadzieję, że mniejszość nie narzuci woli większości. Cała nadzieja w delegatach, że staną po stronie rolników i szybkie połączenie stanie się faktem. Do dzieła.

 3. Apel do PRACOWNIKÓW OSM ŁOWICZ!
  Nie dajcie prowadzić sie na rzeź jak stado baranów! Ta rada to jest porażka! ten zarząd z urodziwą panią Iwonką , to sa jakies jaja! Nie bądźcie bezczynni. Nie dajcie się żadnym debilom uszukać! Rozmawiajcie z rolnikami! Uratujmy spół∂zielnie!

 4. Wzywamy Uczciwka , zastępce, Miziołak ( tak Miziołka też!) , aby wstąpili dla przykładu do KOmitetu obrony Spł∂zielni OSM Łowicz! To może opóźnić wywóz taczkami!

 5. a Uczciwek 😉 i Miziołek wolą do Polmleku czy do Mlekpolu, co?
  Czy p.Iwonka z zarządu chce radykalnych zwolnien, redukcji zatrudnienia i wymazania Łowicza ze świadomości POlaków? Czy pani Iwonka nasza prezeska zdaje sobie w ogóle sprawę z decyzji które będą podjęte za jej plecami a ona to podpisze? Podpisze? Czy nie? Niestety ludzie bez kalibru nie mają szans uratowac spółdzielni. Szczególnie pozdrawiamy Uczciwka.Uczciwek to wielki TAKTYK , strateg jest! Rada nie ma prawa podjąc decyzji o zniszczeniu nas.

 6. a Uczciwek 😉 i Miziołek wolą do Polmleku czy do Mlekpolu, co?
  Czy p.Iwonka z zarządu chce radykalnych zwolnien, redukcji zatrudnienia i wymazania Łowicza ze świadomości POlaków? Czy pani Iwonka nasza prezeska zdaje sobie w ogóle sprawę z decyzji które będą podjęte za jej plecami a ona to podpisze? Podpisze? Czy nie? Niestety ludzie bez kalibru nie mają szans uratowac spółdzielni. Szczególnie pozdrawiamy Uczciwka.Uczciwek to wielki TAKTYK , strateg jest! Rada nie ma prawa podjąc decyzji o zniszczeniu nas!

 7. są radni naszej rady nadzorczej, którzy podpisali , że ida z mlekiem do Polmleku! Znamy nazwiska tych radnych. Niech oni lepiej sami zrezygnują z bycia w radzie. NAzwiska będą ujawnione wkrótce!

 8. Zachęcamy do przystępowania do Komitetu Obrony Mleczarni. Walczmy i nie oddajmy mleczarni niemcom (polmlek), mlekpolowi (PSL) albo żydom (Mlekovita) !!! Niech piorun strzeli tych, którzy podnoszą rękę na nasze dobro !!! Protestujmy razem na Zebraniach Rejonowych !!!

  • Do W jak rozumiem jesteś jednym z właścicieli Łowicza, więc jako jeden z właścicieli pozwoliłeś, żeby twój interes zadłużył się tak jak to dzisiaj wygląda a teraz w konkurencje plujesz, Mlekpol PSL bo prezes kiedyś startował z ich list, Mlekovita Żydzi.. całe Podlasie żydów, Polmlek niemiecki kapitał bo prywatny właściciel?
   Gadaj zdrów i Twój cały interes prowadź w stronę Rotru w Rypinie..

   • Tak dokładnie jak piszesz. Ludzie wyciągają pomocną dłoń chcą ratować pomoc płacić lepsze ceny za mleko rozwijać a tu są rzucane takie obelgi. Wstyd i hanba. Mam nadzieję że osm Łowicz i ci wszyscy co obrzucają błotem tych co chcą pomóc podziela los Rotru.

 9. A dlaczego Mlekovita się tak nie narzuca ??? Firma większa niż Mlekpol wg każdego rankingu – nawet tego, który sporządza Polska Izba Mleka, gdzie Pan Borawski jest prezesem. O co tu chodzi ???

 10. Ratuj się kto może

  Szanowni rolnicy i reszta utopionych w Łowiczu , nie liczyłbym na zbyt wiele obecny marionetkowy zarząd jest podstawiony do szybkiego i taniego przejęcia , brak fachowej wiedzy której nie da się zdibyć na magazynie hurtowni i elementarny brak kultury osobistej połączony z chamstwem niczego dobrego nie wróży

 11. Przejęcie oznacza:
  1. redukcja zatrudnienia ( wg mnie o około 35-40%!)
  2. cena lekko do góry , aby podpuścić rolników trochę, ale po 3-4 miesiącach poniżej średniej krajowej!
  Fakt że jacyś radni podpisali jakies kwity że przechodzą z mlekiem do konkurencji tj skandal.
  3. Ten zarząd nie ma nawet w kilku procentach kompetencji potrzebnych do prowadzenia takiego podmiotu.

  Załoga jest za mało aktywna na polu ratowania spółdzielni

 12. Oczywiście że ja i moi koledzy będziemy głosować za połączeniem z Mlekpolem. Mamy dość finansowania chorych ambicji kolejnego zarządu. Czas dostać godziwe pieniądze za tą ciężką pracę. Jeśli Łowicz się nie przyłączy to zgnie z mapy polski jak Rotr a ja chcę obronić to co budował mój dziadek a kontynuował ojciec.

  • spróbujcie “oczyścić zakład”, przekształćcie w Spółkę Akcyjną, wpompujcie trochę z banku lub funduszu i dalej albo to utrzymajcie albo sprzedajcie, to coś Wam z tego Łowicza zostanie, przy odrobinie szczęścia i jak rynek pomoże. A poza tym skupcie się na swojej produkcji i tym co oferuje rynek. W biznesie nie ma sentymentów. Ktoś płaci lepiej, trzeba brać to lepiej. Te konie które macie nie uciągną tego wozu, a raczej go wywrócą prędzej.
   Nigdy nie oddałbym się pod panowanie kolejnej spółdzielni, bo to takie same bagno jak łowicz, może lepiej upudrowane teraz.

  • Rolnik do Rolnika

   Każdy zagłosuje jak mu sumienie podpowiada, ale prawda jest taka, że jak Mlekpol przyjdzie to długi spółdzielni pokryje z udziałów Łowicza taka ich praktyka. Niech nikt sie nie łudzi, że Grajewo przyjdzie i wpompuje swoją kasę na długi, których jest już około 100 mln złotych (to nie jest wiedza tajemna, wystarczy zobaczyć sprawozdania Spółki) do takiej sytuacji doprowadziły lata zaniedbań i stara technologia w zakładach. I niech Rolnik chwali tak spółdzielni, bo prawda jest taka, że Mlekpol nie będzie chciał (to mu się nie opłaca) utrzymać marki Łowicz kiedy ma swoje prężnie działające ;(

   • A skąd weźmiesz te udziały na pokrycie długów? Tej kasy dawno nie ma udziały w osm Łowicz w chwili obecnej to czysty zapis księgowy!!! Więc kto by tego nie przejął to musi spalacic zobowiązania osm Łowicz

   • Zapewniam cię, że rolnicy mając do wyboru markę albo o 30 groszy wyższą cenę nie będą się zastanawiać nawet minuty. Mam nadzieję, że zwycięży rozsądek oraz demokracja. I mniejszość nie narzuci woli większości.

   • Rolnik do rolnika

    No i widzisz chłopie tu właśnie wychodzą braki w wiedzy właściciela tj. Ciebie rolniku bo jesteś właścicielem tej mleczarni. A wkłady, które wszyscy wnosili przez wszystkie lata podlegają zwrotowi w momencie zakończenia współpracy.

   • Rolnik do rolnika

    Fakt, że zazwyczaj to 3 lata czekania, ale to są Twoje i moje pieniądze, które nam się należą. Jeśli Łowicz przejdzie do innej Spółdzielni na prawach o spółdzielczości to pokryją tą stratę właśnie z tych udziałów. Kwestia, przepływu gotówki to kwestia zdobycia finansowania (do pokrycia bieżących zobowiązań) od banku jednak udziałów już nie będzie i nie będziesz miał jak ich odzyskać czy to taka trudna logika?

   • Nie musi tak być, nawet jeśli to i tak lepsze to niż powtórka z Rypina, czyli brak wypłaty za 3-4 miesiące oraz całe udziały. Zresztą jakby się nie opłacało to by nie było zainteresowania ze strony innych mleczarni. To w zasadzie ostatnia szansa, by Łowicz został na powierzchni, a nie utonął jak Rypin.

 13. Siekiera , motyka , bimber , szklanka już skończyła się sielanka

 14. Znamy już terminarz zebrań rejonowych?

  • Człowiek Waldka

   Tak. Będą protesty. Jak podniesiesz rękę za połączeniem to ci uschnie !!! Spróbuj to zobaczysz.

   • Zaczyna się, to jak straszenie PIS-em. Nie lękajcie się, jeśli chcecie doić za 30 groszy więcej.

   • W du…e mam markę ważne abym miał dobrą cenę stabilny odbiór ludzie mieli pracę a produkcja została utrzymana w zakładach Łowicza. Także zachęcam wszystkich delegatów do głosowania na Mlekpol tą spółdzielnie której boi się każda konkurencja bo widzą że bardzo dobrze prowadzą ten biznas.

 15. Moim skromnym zdaniem osm powinien stać się częścią Biedronki 🙂 Tak samo jak w us walmart ma swoja mleczarnie tak i w pl Biedronka powinna mieć swoją. Dostawcy zyskają pewny zbyt towaru. Stracą inne mleczarnie bo automatycznie wylecą z sieci:)

 16. ta Rada z Uczciwkiem ale również ( tak tak!!!) z Miziołkiem Maryjanem przejdzie do historii jako rada , która doprowadza do sytuacji w której tylko bycie sprzedanym czy przejętym może uratowac chociaż częśc majatku naszej Spółdzielni! Rada przejdzie do historii w niechlubny sposób, jako ostatnia rada OSM Łowicz. Przykre. No ale czego się po Uczciwku spodziewać, co? No czego? CZy po Miziołku?

 17. Klocuch klocuch klocuch klocuch klocuch klocuch klocuch klocuch klocuch klocuch

 18. “Nowy ” zarząd w krótkim czasie PRZEKONA WSZYSTKICH,że tylko bycie przejętym nam zostaje! Prezesem Mlekowity jest Pan Sapiński ( kompetencje, doświadczenie, MOC) , a prezeską OSM Łowicz jest…. pani Iwonka.
  I tak to jest kochani. Rada nie była w stanie podjąc personalnych decyzji, które by dawały jakąs nadzieję na samodzielne trwanie OSMu.Brawo Uczciwek i brawo Miziołek! Wasz wybór wiecepreza ds handlu to szczał w tzw stopę ( szoda że nie Waszą!, tylko spółdzielców- kilka tysięcy osób!!!!:((((((
  DO ZOBACZENIA W POLMLEKU ( lub jesli całkiem nie zwariowali w Mlekpolu)

  • Miejmy nadzieję, że trochę zwariowali i z kimś się połączą. Wtedy rolnicy też powariują mając 20-30 groszy więcej za litr 😉 Oby

  • Te 3 wybory, do zarządu to same tuzy i ludzie na trudne czasy. Dajmy im czas, niech se porzadzom. Co tam Łowicz, mleko ktoś zawsze od nas odbierze. Nie ma co się mleczarnią przejmować. O siebie się trzeba martwić. Byle za dużo w zapłacie nie utopić.

 19. A w Krużewnikach ty był ? Aaaaa

 20. Wie ktoś, kiedy zostanie oficjalnie ogłoszone połączenie z Mlekpolem? Bo w przeciwieństwie do niektórych tu obecnych jestem rolnikiem i wolałbym przestać doić po 1.10, a zacząć po 1.40 bez względu na markę.

  • Możesz przejść swobodnie i doić – czyżby Cię nikt nie chciał ? Bydgoszcz niedaleko i co nie przyjmują ? A tak serio to: większość sądzi że M stał się firmą w comie – typowe przedsiębiorstwo, które osiągnęło już swój górny pik, ile ten prezes ma lat, finansuje się pieniędzmi rolników regularnie podnosząc udziały, nepotyzm jest tu posunięty do granic możliwości – gorzej z tym być nie może – zobaczcie kto obsługuje transport i czy to nie zbieżność z dyrektor handlu – kiedyś im kibicowałem ale to już minęło. BTW to ciekawie obserwuje się ten zlot trolli z różnych stron.

   • Janko-słuszny głos, nepotyzm w spółdzielczości osiągnął granice absurdu, czy tyczy M.l, M.a, nawet i P.a. Okazuje się, że tylko tam, gdzie prywatny (właściciel, korporacja, fundusz), nepotyzm jest na dużo niższym poziomie. Sama forma spółdzielczości jest super ale niestety doszła do granic i już dalej nie poradzi sobie z oporem materii. A mleko można dawać gdzie bądź, wolny rynek. Dlaczego rolnik ma oddawać mleko po cenie -30% do rynku, a mleczarnia już może sprzedać po cenie rynkowej ?

   • Nie pisz P.a tylko Piątnica – chodzi o ojca i syna w zarządzie : ) moim zdaniem trochę zbyt daleko posunięte stwierdzenie z wyczerpaniem spółdzielczej formy ale trafne co do liderów rynku : )

  • Jak delegaci będą mieli na tyle zdrowego rozsądku i zagłosują za połączeniem z Mlekpolem to możne jeszcze w tym roku. Tym bardziej że prezes Borawski przy zielonym świetle za połączeniem deklarował już od października cennik Mlekpolu. Choć patrząc na to co robi nowy zarząd i RN to wygląda na kontynuację trendu po poprzedniej ekipie.

   • Jakby Łowicz miał 2 mln litrów/dzień też by się finansował z pieniędzy rolników, jak Mlek.l lub Vita, a że ma ich coraz mniej to jest w czarnej d…e, cięcie kosztów i modlenie się o szczęście, może być już za późne. No i pytanie jaka jest granica wytrzymałości banków finansujących całe to coś. Jest kilka rozwiązań, żeby wyjść z opresji cało ale trzema zmienić myślenie. Jak komuś się wydaje, że ktoś przyjdzie i coś da, to tak było do 1989r. Mamy 2018 – drugą połowę.

   • Mlekovita nie jedzie na udziałach. Jedyny wyjątek wśród spółdzielni. Reszta duje rolników na pieniądze z potrąceń za mleko i jest na inwestycje jak w Mlekpolu czy Piątnicy…kroplowka się ucina i zaczynają się ,, łowickie historie,,

  • Jeżeli będą tylko 3 mleczarnie w Polsce to będzie tak jak obecnie w Danii. Jedna mleczarnia Arla, a w kasie pusto, chcą wypuścić obligacje na 200 mln euro. I też rolnikom płaci coraz mniej już poniżej średniej w Polsce i gdzie teraz rolnicy mają iść? Więc bracia rolnicy może ostrożnie z tym łączeniem.

 21. Wiceminister … hmmm … ludzie ten człowiek to pomyłka !!! Kto go tam ściągnął … : ) Ten facet na Jasną Górę może się i nadaje ale nie do przemysłu. Jak ktoś z tej rady mu uwierzy to niech się lepiej uda do lekarza czy ma mózg. Firma gdzie prezesuje to ogon Podlasia. Facet wyratowany przez Mlekovitę. Zero umiejętności zarządczych : ) Ot można próbkę poczytać http://forum.poranny.pl/tadeusz-romanczuk-z-mleczarni-t115356/

 22. Panowie Uczciwek i Kucharczyk zasługują na uznanie – wiedząc, że nie dzieje się najlepiej, mieli odwagę wziąć wszystko na tzw. “klatę”, wiedząc, że narażają się na tzw. “hejt” zarówno ze strony zwolenników poprzedniego, jaki i obecnego zarządu. Panowie – reprezentujecie racjonalizm i odpowiedzialność, w samym centrum prywatnych i politycznych ostrych rozgrywek różnych frakcji – brawo! Podziwiam i gratuluję!

  • Również tak uważam. Wyjątkowo pozytywne postacie i do tego racjonalne. Większość ludzi zostawiła by to w ch….

  • Dobra robota Panowie Radni. Klawo jak cholera Egon! A takie to to pytania techniczne się nasuwają, ile w tym tygodniu wpłynęło wypowiedzeń umów dostaw mleko? ilu pracowników złożyło wypowiedzenia? ile należności jest wątpliwych lub nieściągalnych? To taka laurka za krycie poprzedniego zarządu i wykreowanie obecnego. Bawcie się dalej, nie przeszkadzamy, kolejny odcinek to Gang Olsena wraca do gry.

  • Idziemy dobra driga. Droga Rotru Rypin hahaha a ja głupi już się cieszyłem że od października będę miał cennik z Podlasia jednak tylko głupi ma jeszcze nadzieję ☹️ cóż dajmy spełnić ambicje nowej pani prezes a my dostawcy szybka ewakuacja bo za chwilę okaże się że oddajemy mleko za darmo i tak już zdecydowanie za długo finansujemy ten tonący okręt.

 23. A my tam ryjemy, mleko pozyskujemy, mieliście czas. Teraz to sobie radźcie sobie sami. Może w przyszłym tygodniu znowu bank przyjedzie, a może nie jeden. Przymiarki pod F01 jakie minusowe. Niech ten spec minister coś kasy przywiezie ale swojej. Co to będzie, co to będzie …

 24. Ucho prezesa

  Niech żyje bal , umarł król niech żyje król i takie tam inne , wraca stare nie koniecznie dobre , marzenia o spijaniu śmietanki skończą się co najwyżej na wylizaniu kanki po mleku lub buta prezesa, w nagrodę za wierność w myśl zasady zarządzanie poprzez kryzys . Judasz to był pikuś przy tych wszystkich sprzedawczykach którzy teraz walczą o ochłapy z pańskiego stołu .

 25. Iwonka, Łukasz, Agatka, Tomek, Ania

  Teraz kułwa my.

 26. Nowy Zarząd, złożony ze starych pracowników, zajęty był przydziałami, którą furę złapać (stare już są ale zawsze paliwo za darmo), jaki se tel wybrać, z jabłuszkiem, a może od koreańca, jak załatwić sprawę starych L4, na spotkanie z pracownikami nie znalazł czasu, trudno, to i wkrótce pracownicy znajdą sobie inne zajęcia, i będą chodzić na spotkania z innym zarządem w innej firmie. Kierowca dostaje dzisiaj 6000zł, rozsądny handlowiec z językami 7-10.000zł, do ręki, na produkcji 4000zł. Biedronka lub Lidl lepiej płaci, niż w OeSeM na produkcji.

  • Guciu jeszcze zapomniałeś o tych delegacjach które ciągną na Przemysłową żeby zaznajomić się z nowym zarządem, a czas biegnie.

 27. Jaki Pan taki kram. Mamy kompletnie nie kompetentnych ludzi i na kluczowych stanowiskach oraz w radzie. Za nic mają przyszłość firmy i ludzi. Dobrze, że jest rynek pracownika. Kto ma instynkt samozachowawczy właśnie szuka nowego zajęcia lub przechodzi do innej firmy. To samo się dzieje z rozsądnymi dostawcami mleka lepiej dać sobie spokój dostarczać mleko do innego zakładu, a za udziały coś tam się sądownie wyszarpią, jak będzie z czego.

 28. Nowy Zarząd dwa tygodnie i jakoś nie ma zwolnień ludzi którzy przez półtora roku działali na niekorzyść. Zwolnili parę osób z handlu nawet nie czekając na nowego prezesa, a co z resztą. Chaosu ciąg dalszy. Brak podsumowania brak informacji jakie plany. To są ludzie z mleczarni. Żadnej informacji o nowym prezesie a już podobno wybrany.

  • Grzybowska nigdy nie grzeszyła jakimś polotem albo wyczuciem chwili. Człowiek rzeczywiście wybrany z zewnątrz. Wiadomo że pracował i musi się z poprzednią pracą rozliczyć ibod razu nie przyjdzie ale przedstawić by to mogli lub napisać chociaż do wszystkich okólnik.

 29. Po tych wszystkich operacjach na żywym organizmie, po zakończonych pogrzebach, dobrze wcześniej wpisać nazwiska rolników mieszaczy, którzy doprowadzili do tego stanu i go z uporem kontynuują.
  My sobie zapiszemy w swoje papiery. Nasze beczki już Was ominą, mleka nikt nie będzie brał, pozostanie dawanie mleka w mlekomaty albo łowicki bazarek.

 30. A kto właściwie nadał tych ludzi do zarządu, co?!?!?!?!? Ciągli ci sami mieszają! Jaieś plany są. Podobno tez rozmowy były o sprzedaży części majatku spółdzielni!!!! Jakiś odział miałbyć sprzedany, co nie p.Dominiśku?:((

 31. A kto właściwie nadał tych ludzi do zarządu, co?!?!?!?!? Ciągli ci sami mieszają! Jaieś plany są. Podobno tez rozmowy były o sprzedaży części majatku spółdzielni!!!! Jakiś odział miałbyć sprzedany, co nie p.Dominiśku?:((

 32. hahahaha święte słowa. Czy radni na powaznie uważają, że ten zarząd jest w stanie uratować spółdzielnię? To jakies jaja są. No nic. Tak czy siak: rolnicy znowu dostaną w d. Tym razem jednak : pracownicy też! Żarty się skończyły

 33. Dramat trwa a nawet zamienia sie pomału w tragifarsę!
  I rzeczywiście byłoby śmiesznie gdyby nie było strasznie: w mlekowicie prezesem jest p.Sapiński ( wielkie doświadczenie, kompetencje, kilku doradców). Prezeską Łowicza jest natomiast pani Iwonka!
  Rolnicy i nasi wspaniali radni nie zauważają, że każdy skutek ma wcześniejsza przyczynę. Podobnie jak niektóre plemiona w Afryce , gdzie nie ma skojarzenia narodzin dziecka z aktem seksualnym ( 9 miesięcy to zbyt długi okres żeby skojarzyć skutek-dziecko z przyczyną: at seksualny:-)).

 34. George Orwell

  Przesłanie Starego Majora, jest animalizmem. Dla zwierząt powolnych w myśleniu, animalizm zostaje zredukowany do hasła:”Cztery nogi dobrze, dwie nogi źle”. Po jakimś czasie zszokowane zwierzęta spostrzegają, że świnie zatrzymują mleko i jabłka tylko dla siebie. Jednak po jakimś czasie z powodu braku żywności morale wśród zwierząt upada. Folwark Zwierzęcy rozpada się… dobrze poczytać i zrozumić

 35. Poldek-rozszyfrowałeś mnie,ja sie tego nie wstydze ze jestem tranzystorem i śmigam po Łowiczu w damskich fatałaszkach,w końcu mamy demokracje
  .

 36. ZEBY TEN OKRĘT DALEJ PŁYNOŁ GDZIE JEST PROROK CBA .I WSZYSKICH KIEROWNIKÓW NA BRUK TO SKOCZOM TE KLANY .I KOMBINACJE !!.A JAK NIE BĘDZIE KLANÓW I KIEROWNIKÓW TO WYSIĄŚĆ ZA KIEROWCÓW I DOSTAWCÓW .BEZ NIE KOPĘTĘTNYCH DOSTAWCÓW NIE BĘDZIĘ KOBINACJI KIEROWCÓW .DLACZEGO JEDEN CZY DRUGI MÓŚII ZASÓWAĆ A DRUGI KOMBINOWAC I NIC NIE ROBIĆ ??????….

 37. A POLMLEK nie próżnuje jeździ i kusi dostawców nawet 1.5 i choćby dzisiaj samochód przyjedzie..

 38. Ten okręt idzie dokładnie śladem Rypina, DOKŁADNIE, może nie dopłynąć do końca października.
  Ruchy oficerów na szachownicy przewidywalne, poprostu teraz my.
  Wcześniej było tej firmy poprostu szkoda, a teraz cytując wieszcza z Czarnolasu vel. Kochanowskiego:
  „Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”

 39. No to się miszcz objawił sztuk mleczarskich w OeSeMie.
  Ile to proszkownia w kszakach leżała ?
  Jakie tam byznesy szły w tym Bielsku i dlaczego piardło ?
  A kto to finansował i dzięki komu ciepła woda była ?
  Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki …
  Przestań nas karć, Boże zagniewany.

 40. Co się będzie działo rozpierdola mleczarnie a taka była mocna na rynku i prężną aż rozwalili to co pan Dąbrowski zbudował przez kilka lat !!!! Złodzieje kradną

  • Dokładnie,bedzie to samo co z preznie działajacymi stadninami koni

   • Poldek-wizjoner.

   • A co ma do zaoferowania piszący jako anonim w rzeczywistości tzw”związkowiec transwestyta”?Zaproponuj coś pozytywnego dla naszego zakładu a nie pisanie bzdur i składanie kwiatow przed pomnikami w damskim przebraniu!Tak panie Anonim-Andrzeju,jesteś związkowcem to zainterweniuj a nie pisz bzdur tranzystorze!

   • Poldek-hetuś homoś.

  • A to popsuło się przez ostatni rok??? Psuło to się odkąd kupili zadłużone mleczarnie i pakowali w nie nasze pieniądze. Owszem Prezes Dąbrowski zrobił wiele dobrego ale ale i wiele złego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.