Uroczystość oddania do użytku dróg gminnych i powiatowych w gminie Kocierzew Płd., które zostały dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Urzędu Marszałkowskiego, odbyła się dzisiaj, 12 lutego, w Wiciu. Uczestniczył w niej m.in. wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Chodziło przede wszystkim o inwestycje na drogach gminnych: modernizację drogi w miejscowości Różyce Żurawieniec oraz budowę przepustu na rzece Witoni na drodze w Kocierzewie Południowym.

Powodem do spotkania się w Wiciu było również oficjalne oddanie do użytku odcinka drogi powiatowej z Łowicza do Wicia, który jest częścią poddanego modernizacji ciągu dróg o długości 26 km.

Symbolicznego przecięcia wstęgi na drogach dokonali m.in. wojewoda Tobiasz Bocheński, radny Sejmiku WŁ Waldemar Wojciechowski, wójt Agnieszka Wojda, wicemarszałek WŁ Zbigniew Ziemba i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Anna Gajek-Sarwa. Następnie poświęcili ją dwaj proboszczowie, ks. Mariusz Szmajdziński z Boczek Chełmońskich i ks. Krzysztof Chmielewski z Kocierzewa Płd.

24 komentarze

 1. Księdza się czepiacie a pozostałego dziadostwa to już nie. Sam z siebie nie przyszedł, ktoś go zaprosił… Czyż nie wasza pani wójt od siedmiu boleści. Imprezki i popijawy to może u siebie w domu a nie w godzinach pracy za pieniądze podatników. w XXI wieku kawałek drogi zrobili i feta jakby to chociaż metro było.

 2. O Boże! Ten ksiądz swoją wagą nie grzeszy.

 3. Zrobił i coś co mieszkańcom się po prostu należy i zrobili do tego imprezę na której byli sami dla siebie. Sami sobie pogratulowali i sami siebie chwalili. Czy tak powinien wykorzystywać czas pracy urzędnik państwowy? Za to im płacimy?

 4. KIEDYŚ BEZ KACYKA PARTYJNEGO DZIŚ BEZ KSIĘDZA NIC SIĘ NIE ODBĘDZIE!!! BIEDNĄ POLSKĘ KROJA Z KAŻDEJ STRONY!?,

 5. Wszystko ok tylko po co tam ksiądz. Ciemnogród.

 6. ŻENADA!!!!!!!

 7. mieszkaniec

  my mieszkańcy na budowę tej niby gazowni nie wyrażamy zgody .a ktoś to forsuje na chama . może kropidło by pomogło , odpędzić tego szatana .

 8. mieszkaniec

  przy okazji powinni podjechać i poświęcić dzisiejsze rozpoczęcie budowy smrodowni czy gazowni pomiędzy Boczkami a Wiciem . na polu od aktywisty .

 9. Borkowski imprezuje

 10. A gdzie ci radni i sołtysi cy byli tak uroczyście zapraszani???

 11. To teraz trzeba się modlić, żeby dziury po zimie nie powstały.

 12. Walduś jak zawsze nie wie o co chodzi, parodia, parodia, parodia …:)

 13. ILE KASY ZAINKASOWALI PROBOSZCZOWIE ,BEZ KASIORY SIE NIE ŚWIECI

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.