Od ponad tygodnia można dostrzec zarys północnej części ronda, które powstanie w ul. Bolimowskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Nieborowską.

Wewnętrzna część ronda w ul. Bolimowskiej. fot. tb

Widoczne obecnie konstrukcje z krawężnika to fragmenty dwóch wewnętrznych pierścieni. Pomiędzy nimi ułożona zostanie granitowa kostka, tworząc, obok asfaltowej, uzupełniający pas do jazdy – podobnie jak na Rondzie Niepodległości. Centralny okrąg zostanie wypełniony ziemią, na której w finalnym etapie prac zasadzona zostanie zieleń. W sąsiedztwie widać też zewnętrzny pas krawężnika, który łączy się z krawężnikiem nowej ul. Bolimowskiej odchodzącej w kierunku ul. Warszawskiej.

Naczelnik Wydziału Inwestycji w ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że prace na inwestycji cały czas posuwają się do przodu, dziś np. układana jest kostka na jednej z dwóch zatok autobusowych w nowej ulicy.

12 komentarzy

 1. Czekam z utęsknieniem na zamknięcie przejazdu kolejowego na 3-go maja. To, co się dzieje na Warszawskiej jak jest zamknięty przejazd i korek sięga do mostu woła o pomstę do nieba. Objeżdżanie na podwójnej ciągłej. Co z tego że policja wyhaczy jednego jak i za nim pojedzie dziesięciu. Tamowanie ruchu, blokowanie. Masakra.

 2. Sondaż_opinia

  Odpowiem jako pierwszy – w mojej ocenie ratusz nie opracował żadnej organizacji ruchu zakładającej usprawnienie przejazdu w okolicach prowadzonych inwestycji. Sytuacje groźne jakie mają miejsce na łączeniu Warszawskiej z Bolimowską są nagminne. Objazd Bolimowskiej przez pobliskie osiedle i dziką drogę obok parkingu PKP jest co najmniej osobliwy. Ruch jak wiadomo idzie Nadbzurzańską, tam z kolei nic nie zostało wdrożone w zakresie rozwiązania problemu włączenia się do ruchu aut jadących z ww. ulicy do centrum. Itd. itp. i do du…py

 3. Widziałem ostatnio sondaże na stronie NŁ. 3 pytania i możliwość wyboru jednego z wariantów, m.in. czy gmina Zduny potrzebuje wicewójta. Prosiłem wówczas o analogiczny sondaż – czy Łowicz potrzebuje 2 wiceburmistrzów. NŁ nie zamieścił takiego sondażu. Kolejna próba. Tym razem proszę o sondaż – czy mieszkańcy Łowicza są zadowoleni z organizacji ruchu w mieście opracowanej na czas istotnych inwestycji drogowych? NŁ zapewne nie zamieści takiego sondażu, więc Szanowni wpisujcie swoje opinie na forum.

 4. Właśnie! Co z wiaduktem, bo nie dożyję!?

 5. Często tam bywam i widząc szerokość drogi że jak zwykle w Polsce na papierze się zmieściło a w realu to niech się martwią ci co będą jeżdzić.

 6. lepiej napiszcie dlaczego wiadukt stoi i nic się nie dzieje…

  • czytelnik

   Bo robią ten na Arkadyjskiej, zamknięcie obu przejazdów oznaczałoby totalny paraliż miasta. Sprawa przebudowy tuneli na Arkadyjskiej wyniknęła później.

   • A mały “wiadukcik” będą przebudowywać kolejny rok najprawdopodobniej. Gdzie na świecie kilkukrotnie większe potrafią w weekend lub nawet jedną noc. Poooooolska, biaoczewoniiii:D. Przepraszam za żart ale chyba jeszcze daleko nam do państw rozwiniętych. 🙁

 7. Łowiczak trzeźwo myślący

  Bardzo się cieszę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.