Trwa montaż drewnianych elementów konstrukcji wiaty targowej na miejskim targowisku przy ul. Sikorskiego w Łowiczu.

Montowane elementy: drewniane dźwigary, łączące przeciwstawne stalowe słupy i drewniane płatwie spinające poprzecznie dźwigary dają już wyobrażenie jak będzie wyglądać wiata i jak wpisze się w krajobraz targowiska. Za montaż drewnianej konstrukcji odpowiada firma Rem-Bud Stefana Kudzi z Brzeczy.

Podsłuchaliśmy też pierwszych opinii i uwag. Obserwujący prace mówili, że konstrukcja jest za wysoka, inni z kolei, że za niska, ktoś miał uwagi do ustawionych pod kątem słupów. Ale generalnie konstrukcja robi pozytywne wrażenie. – Ciekawie to wygląda ale ocenimy, jak będzie złożona w całości i pod dachem, wtedy „usiądzie” i nie będzie robić wrażenie zbytnio wysokiej – powiedział nam jeden z mężczyzn.

Co sądzisz o wiacie na miejskim targowisku?

Loading ... Loading ...

Przypomnijmy, że wiatę buduje na zlecenie ratusza firma Am-For z Włocławka, koszt jej budowy to 1 mln. 715 tys. zł, będzie miała długość 66 m, szerokość 16 m, wysokość w najwyższym punkcie 6,45 m i całkowitą powierzchnię zabudowy – 1.080 m². W przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w środę, rozpocznie się montaż poszycia dachu.

17 komentarzy

 1. Znactwo i nażekactwo to domena Polaków.Jeszcze mi brakuje stwierdzenia że kiedyś było lepiej .Bo jak było błoto to i tak było więcej ludzi.A nie którym to i portfele ukradli i była jakaś atrakcja.Jnni mogą sobie gadać co chcą ja uważam że wiata będzie piękna i będzie ozdobą i schronieniem dla sprzedających i kupujących.

 2. Szanowni malkontenci. Niejaki Filip napisał Wam na Faceboooku kilka ciepłych słów. Ma racje. Mam nadzieje Filipie, że się nie obrazisz, że wkleję to, co napisałeś:
  “Jak ja kocham ten naród….. tylko narzekać i narzekać i lepiej nic nie robić 🙂 ale może i racja – kto nic nie robi nie popełnia błędów. Nie pozdrawiam”
  Trafiłeś w dziesionę!

 3. Mam kolegę który używał określenia fachowiec od jeb..ia owiec i to jest wlaściwe dla łowickich kołtunów.

 4. Chciałbym wiedzieć w czym przeszkadza tym łowickim głupkom wysokość wiaty a także znawcom konstrukcji twierdzącym że jest stara.Cieszcie się chamy że wogóle coś się robi.

 5. Stanowczo za wysoka ta wiata, do tego powinno się przed ułożeniem kostki zrobić mocowanie pod te słupy i ciekawe jak tak kostka wytrzyma ten montaż….
  Niedokładnie przemyślana inwestycja

  • Przecież tam były założone specjalne fundamenty pod te słupy. Zastanawa mnie co innego. Czy wytrzyma ciężar śniegu zimą jak napada go za dużo?

   • Burmistrz już się zabezpieczył na taką ewentualność. W czwartek będzie głosowanie za podniesieniem podatków od nieruchomości.

  • Za wysoka? Przecież ludzie w Łowiczu wysocy 😂 a po za tym to jak będzie burza to przed błyskawicami lepiej ochroni targowiczan.

  • Nie znasz się to nie gadaj głupot

 6. Odzież bhp…. Klapki kupione na naszej targowicy 😀

 7. Wy w ogóle widzieliście hale targowe w XXIw? Czy w Łowiczu wszystko trzeba spier…… ć . Rece opadają i nie tylko….

 8. Normalnie Star Trek. Odlecialem.

 9. Płatwie, nie płatwy…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.