1 marca o godz. 16 w muzeum w Łowiczu rozpocznie się widowisko słowno-muzyczne o Fryderyku Chopinie z okazji 210. rocznicy urodzin kompozytora. Zaprezentują się w nim uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Przedstawią oni sceny z życia Fryderyka Chopina, oprawą muzyczną przedstawienia będą najbardziej znane jego dzieła. W przedstawieniu pojawi się Fryderyk Chopin (zagra go Amelia Zawadzka), jego matka (Agnieszka Wilczyńska), ojciec (Daniel Kamiński), siostry (Zofia Dworczyk i Maria Barzon) i inne postacie. Muzykę grać będzie 10 osób.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale warto zabrać ze sobą portfel, ponieważ prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na remont skansenu w Maurzycach po ubiegłorocznej nawałnicy.

1 komentarz

  1. Krzysztof Miklas

    Napisałem już na innym łowickim portalu, że byliśmy z żoną na premierze tego widowiska w Mazowieckim Instytucie Kultury przy Elektoralnej, bardzo nam się podobało i cieszę się, że teraz muzyczna młodzież z Warszawy podzieli się swoimi umiejętnościami z mieszkańcami Łowicza. Może zaowocuje to dalszą współpracą? Zachęcam do obejrzenia, szczególnie młodych ludzi kształcących się muzycznie. Widowisko zaprezentowane dokładnie w dniu 210 rocznicy urodzin Wielkiego Fryderyka, choć podawana jest też data 22 lutego. Chętnie obejrzałbym ponownie, ale od piątku do niedzieli mam akurat obowiązki w TVP Sport.