21 października Widzew Łódź podejmie na własnym boisku Pelikana Łowicz. Łódzki klub postanowił połączyć sportowe wydarzenie z promocją Łowicza.

Atrakcje przed stadionem mają rozpocząć się już od godz. 15.30. Wszyscy, którzy przyjdą w okolice Al. Piłsudskiego 138 przy trybunie D, będą mogli wziąć udział w warsztatach haftu, wycinanek i kwiatów z bibuły, które poprowadzą nasze twórczynie ludowe. Panie będą mogły oddać się w ręce fryzjerów, którzy będą czesać na ich głowach ludowe warkocze.
Pod namiotem Promuje Łódzkie będzie można nauczyć się oberka od Księżaka i Wiceksiężanka Roku 2017, czyli Roberta Fortuńskiego i Kinga Sęk. Nie zabraknie też stoisk kulinarnych.

Poza atrakcjami związanymi z Łowiczem, nie zbraknie też innych, utrzymanych w klimacie ludowym i nie tylko. Odbędzie się lekcja Slavica Dance oraz konkursy sprawnościowe: precyzyjny strzał na bramkę, podbijanie piłki główką, odbijanie piłki kolanem czy konkurs podbić. Kibice będą mogli również zobaczyć pokazy sztuczek freestyle czy stoczyć pojedynki w Teqballu.
Tuż przed pierwszym gwizdkiem, od godz. 17.40 na stadionie nastąpi m.in. przekazanie na cel charytatywny herbu Widzewa, który przygotowały łowickie wycinankarki. To będzie też ważna chwila dla dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Koderki”, które w strojach ludowych wyprowadzą na murawę zawodników obu piłkarskich klubów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.