Obchody Dnia Zwycięstwa połączone z podsumowaniem projektu renowacji ogrodzenia cmentarza wojskowego w Kiernozi odbyły się 8 maja o godz. 20. Organizatorzy przygotowali ciekawy program, a dla dodatkowego efektu cmentarz został oświetlony.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu. Apel poległych odczytał Zbigniew Zagajewski ze Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

Później przedstawiono informacje o projekcie, a Zespół Pieśni Ludowej „Kiernozianie” zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych.

Ksiądz proboszcz Maciej Zakrzewski poprowadził modlitwę za poległych, a rys historyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiernozi.

Pieniądze na renowację ogrodzenia pochodziły z konkursu „Moja mała Ojczyzna” Fundacji BGK.


Fot. GOK Kiernozia

9 komentarzy

 1. Jest niedorzeczność w asystujących rekonstruktorach. 10 pp to jednostka II RP, która musiała walczyć zarówno z faszystowskimi Niemcami jak i ZSRR. Majowe zakończenie II WŚ, to dla Polaków 50 lat bycia pod butem ZSRR. Kombatanci 100 pp już nie żyją, więc nie powiedzą co myślą na temat “święta wyzwolenia”, ale należy domniemywać, że szacunku dla takiej inicjatywy nie przejawiali by.
  Harcerze i asysty władz – niech by, ale nie ludzie w mundurach żołnierza WP walczącego z radzieckim okupantem. Europę zachodnia wyzwolili zachodni alianci – nas nie !!!

 2. do cześć – szkoda czasu i śliny aby ci odpowiadać buraku z koziej d..y
  Anonim – jak najbardziej Szacunek dla tych, co kultywują tradycje 10pp. zgadzam się, lecz ile osób z 10PP tak naprawdę odbyło służbę Wojskową ? większość uciekała przed Wojskiem a teraz …. Zawodowcy.
  pozdrawiam

  • Nie zawodowcy, tylko pasjonaci. Rezerwa może jedynie kultywować tradycje militarne? Niedorzeczne.

 3. Antonio Banderas

  Bardzo ładny hołd oddany zasłużonym.

 4. A szeregowy samozwańczy major gdzie?

  • Włącz tryb “tryk szukarek” może znajdziesz. Szacunek dla tych, co kultywują tradycje 10pp.

 5. Dlaczego podczas takiej uroczystości nie mogą być prawdziwi żołnierze tylko przebierańcy !?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.