Wspomnienia z tego balu zostają na całe życie, dlatego planuje się go na długo wcześniej. W sali OSP, bankietowej lub w murach swojej szkoły – piszemy gdzie i kiedy bawią się maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie.

Ubiegłoroczna studniówka maturzystów z ZSP nr 3 w sali Szkiełka. Fot. Archiwum NŁ / aa

Młodzież najchętniej wybierała na miejsce swojej studniówki nową salę Mediolan w Strzelcewie. Pierwszy bal odbędzie się tam już w najbliższą sobotę 5 stycznia o godz. 18. Podobnie jak rok temu, „Poloneza czas zacząć!” jako pierwsi usłyszą uczniowie ZSP nr 4 w Łowiczu, którzy rozpoczną trwający przez cały miesiąc sezon studniówek.

Tydzień później, 12 stycznia, bal rozpoczną dwie inne szkoły. O godz. 18, również w sali Mediolan, w takt poloneza pójdą maturzyści z I LO. Tego samego dnia w sali Telimena w Dąbkowicach bawić się będą uczniowie ZSP nr 3.

Najwięcej studniówek, bo aż cztery, odbędzie się 19 stycznia. Tego dnia na bal wybiorą się: o godz. 18 w sali Mediolan maturzyści z ZSP nr 2; godzinę później w sali Szkiełka uczniowie dwóch klas w ZSP nr 1; zaś dwie inne szkoły dochowają tradycji i spędzą studniówkę w murach swojej szkoły – będą to Pijarskie LO i zespół szkół w Zduńskiej Dąbrowie – tam zabawy rozpoczną się o godz. 19.

Sezon studniówek dla szkół z naszego powiatu zakończy się 26 stycznia, kiedy na swój pierwszy w życiu bal wybiorą się maturzyści z II LO do sali Telimena w Dąbkowicach oraz uczniowie ostatnich klas w ZSP w Bolimowie, którzy na miejsce zabawy wybrali salę OSP w Nieborowie.

6 komentarzy

  1. Ładne dziewczyny teraz nam rosną , kiedyś w,, dawnych czasach,, trochę gorzej z tym było …. Nie dajmy zwariować się tym RODO , bo już zaczyna przybierać karykaturalne formy .

  2. Dziewczyna bardzo ładna jest.

  3. Redakcja to niech raczej sprawdzi, czy ma zgody widocznych osób na rozpowszechnianie ich wizerunku, bo do “osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza” to się bez wątpienia nie kwalifikuje. Ani to publiczna impreza, a osoby nie są szczegółem a głównym tematem zdjęcia. No i RODO, bo Łowicz mały i bez problemów można zidentyfikować.

  4. Edzio to tylko zdjęcie realnie wypada to trochę słabo

  5. No trzeba przyznać, że fotograf uchwycił konkret na pierwszym planie.

  6. Najpierw był szał na Soplicowo, teraz na Mediolan. Nic nowego