XVI Festyn Rodzinny i odpust parafialny w Bąkowie Górnym w gminie Zduny, który odbędzie się w środę, 15 sierpnia, zapowiada się bardzo ciekawie.

Ubiegłoroczny festyn w Bąkowie Górnym, fot. arch NŁ
Ubiegłoroczny festyn w Bąkowie Górnym, fot. arch NŁ

Atrakcje zostały rozłożone w czasie na cały dzień. Już o godz. 8.00 na przykościelnym terenie odbędzie się turniej finałowy siatkówki plażowej kobiet o puchar wójta gminy Zduny.

Pierwsza tego dnia msza św. zostanie odprawiona o godz. 9. Po mszy oficjalnie rozpocznie się piknik pod hasłem „Biesiadujmy, bawmy się i … Chwalmy Pana!”.

Wzorem lat ubiegłych, na terenie przy kościele będzie można uczestniczyć w wielu konkursach, zabawach, występach. Będą też: grill, grochówka, ciasta, napoje, lody, zjeżdżalnie, karuzele, loteria.

Uroczysta msza odpustowa rozpocznie się o godz. 11.30, a po niej będzie kontynuowany piknik.

Można spodziewać się m.in. parady motocykli, wystawy zabytkowej motoryzacji. Dzieciom zapewne przypadną do gustu występy artystów z cyrku O’Bimbolando. Będzie też turniej szachowy, koncerty orkiestry dętej z Góry św. Małgorzaty i Zespołu Pieśni i Tańca Blichowiacy. Dzieci będą mogły korzystać z zabaw w „wiosce dziecięcej”, nieco starsi w „strefie rekreacji i rozrywki”.

O godz. 16.30 wystąpić ma chór z parafii św. Aleksandra w Śleszynie, pół godziny później pokaz iluzji Tomasza Jusza – uczestnika programu „Mam Talent”. O 18.00 podsumowane będą turnieje i konkursy oraz odbędzie się losowanie nagród. Wylosować można m.in. rowery, sprzęt AGD i RTV.

Od godz. 19.30 do 23 trwać ma natomiast zabawa taneczna z zespołem Eden.

Tak było na festynie w ubiegłym roku (galeria zdjęć):

Świetny festyn rodzinny w Bąkowie

Komentowanie nie jest możliwe.