KS Syntex-Ksieżak Łowicz przerwał passę 9 zwycięstw ŁKS AZS UŁ Łódź i pokonał na swoim boisku łodzian 81:74. To już dziesiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Roberta Kucharka w tym sezonie.

Koszykówka

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Dopiero pod koniec pierwszej kwarty łowiczanom udało się zbudować przewagę i przełożyć ją na zwycięstwo w pierwszej kwarcie 24:20. Druga i trzecia kwarta należała jednak do drużyny przeciwników. Łodzianie bardzo dobrze zagrali w ofensywie i wywierali mocną presję na zawodnikach Syntex-Księżaka.

Szala zwycięstwa przechyliła się jednak na korzyść łowiczan w czwartej kwarcie, kiedy to Bartłomiej Bojko “zaczarował” piłkę, raz po raz posyłając ją do kosza przeciwnika. Jego fenomenalne akcje rozpaliły ogień w serach kibiców i zmotywowały resztę drużyny do walki o zwycięstwo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Księżaka 81:74.

Najwięcej punktów dla drużyny trenera Kucharka zdobyli: Bartosz Włuczyński (19) oraz Bojko (18).

– Zespół zagrał dobrze, zaczął nareszcie funkcjonować. Gdy zabrakło tempa to zaczęliśmy przegrywać w drugiej kwarcie, ale jak jest intensywność w grze to jesteśmy nie do pokonania. Najważniejsze jest zwycięstwo i to cieszy – podsumował po spotkaniu trener Kucharek.

12. kolejka II ligi koszykówki męskiej – klasa B:
KS Syntex-Księżak Łowicz – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 81:74 (24:20, 16:23, 20:18, 21:13)
Księżak:
Bartosz Włuczyński 19 (2×3), Hubert Makuch 10 (1×3), Maciej Cukierda 9, Michał Świderski 9 i Mariusz Wójcik 4 oraz Bartłomiej Bojko 18 (1×3), Mariusz Przygucki 6, Szymon Aniszewski 5 i Maciej Piątek 1.
Najwięcej dla ŁKS: Bartłomiej Bartoszewicz 24 i Piotr Trepka 12.

KKS Pro-Basket II Kutno – Żubry Leo-Sped Białystok 64:78