Już dziś, w sobotę 13 stycznia, w mieście i na terenie gminy Stryków odbywają się wydarzenia związane z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od wczesnego popołudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie odbywały się pokazy i otwarte treningi różnych sztuk walki: capoeiry, brazylijskiego jiu-jitsu oraz boksu, wystąpił także zespół taneczny Agat. W ramach wstępu na wydarzenie należało wrzucić datek do puszki wolontariuszy WOŚP.
Z kolei po godz. 15.00 w Domu Kultury w Niesułkowie rozpoczął się koncert “Gramy, bo lubimy” Orkiestry Dętej Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lipce, której publicznosc zgotowała owacje na stojąco.
Po orkiestrze wystąpił klub seniora Nasza Ferajna z przedstawieniem “Kopciuszek na nowo”, po którym Lipkowianki z kapela zaprosiły publiczność do wspólnego kolędowania. Podczas koncertu zbierane były datki do puszek WOŚP, za darowiznę na rzecz orkiestry można było poczęstować się pierogami i wypiekami pań z koła gospodyń wiejskich.
W ramach 26. Finału WOŚP odbywa się także koncert noworoczny w sali OSP Swędów, gdzie gra orkiestra parafialna kościoła pw. św. Marcina w Strykowie, a na 19.30 zaplanowano występ zespołu-niespodzianki.

A co w niedzielę? 

Jutro główne miejskie wydarzenia związane z WOŚP rozpoczną się o godz. 14. na Placu Łukasińskiego w Strykowie. Będzie II Bieg po Zdrowie, występy zespołów muzycznych, pokazy sprzętu strażackiego, stoiska gastronomiczne, a o 20.00 – światełko do nieba.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszych wydarzeń oraz filmu jak orkiestra dęta gra “Przez Twe oczy zielone” – to trzeba usłyszeć! 😉  

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.